predplatne
 

Kyselina hyalurónová vám zväčší penis

01.03.2010

Myslíte si, že váš penis je menší, ako sa patrí? Lekár vám ho zväčší pomocou kyseliny hyalurónovej. Jedna injekcia vám vydrží približne rok.

Páni si môžu na rok vyskúšať väčší penis.

Páni si môžu na rok vyskúšať väčší penis.Autor: Profimedia.sk

Kyselinou hyalurónovou dnes plastickí chirurgovia či dermatológovia bežne vypĺňajú ženám vrásky, pery či poprsie. Na svoje si však konečne prídu aj páni. Ak lekár uzná, že ste vhodný „pán na holenie“, pichne vám do penisu injekciu s látkou, ktorá je telu vlastná. Zákrok je rýchly, minimálne rizikový a hmatateľne efektívny. Penis sa takto dá zväčšiť o 2 až 4 centimetre.

NA SLOVENSKU NOVINKA

„Nejde o predlžovanie, ale o zväčšovanie obvodu, teda hrúbky pohlavného údu,“ spresňuje MUDr. Mário Mikloši. Vo Švédsku, Veľkej Británii a v iných krajinách sa táto metóda používa od roku 2008, u nás ide o novinku. Zákrok sa zatiaľ bude robiť len v bratislavskom Estheticu. Doteraz si slovenskí muži mohli vybrať len medzi injekciou s vlastným tukom a operačným zákrokom.

S „tukovými injekciami“ však nie sú dobré skúsenosti, efekt je nulový. Pri operácii sa dá penis aj predĺžiť, je to však invazívnejší výkon.

VYMODELUJÚ HO

Oveľa jednoduchšie a bezpečnejšie je vstreknúť do penisu implantát kyseliny hyalurónovej. Nejde o rovnaký materiál, akým sa vypĺňajú vrásky či pery. Ten, ktorý lekári používajú na zväčšenie pohlavného údu, je hustejší. „Nepicháme ho pod kožu, lebo by vplyvom príťažlivosti stiekol dole a na konci penisu by vytvoril neforemnú hrču. Vkladáme ho pod fasciu, tenkú väzivovú vrstvu pokrývajúcu dutinkaté telieska, ktoré sa pri stoporení naplnia krvou. Potom ho dotvarujeme rukou.“ Lekár nezabúda ani na žaluď. Do jeho okrajov vpichne jemnejší implantát, ktorý ho opticky zväčší. Zákrok nezasahuje do močovej rúry a neovplyvňuje stoporenie údu. Mohutnejšiu erekciu vám teda nezabezpečí.

MESIAC BEZ SEXU

Vpich je len jeden, pri koreni penisu. Aplikuje sa 20 až 50 mililitrov kyseliny hyalurónovej. Ihla má tupý koniec, aby sa fascia nepoškodila. Lekár predtým celú oblasť znecitlivie. Injekciu s anestetikom vpichne v blízkosti koreňa penisu, podobne ako pri obriezke či operácii uzdičky. Výkon v miestnom znecitlivení trvá 30 až 45 minút. Môžete požiadať aj o celkovú anestéziu, zákrok však bude dlhší a drahší.

Niekoľko hodín po ošetrení odídete domov, bez obväzu a po svojich. Rátajte s jemným opuchom či bolesťou, jej prah je však individuálny. Komplikácie sa objavujú zriedkavo, patrí k nim krvácanie alebo únik kyseliny hyalurónovej pod kožu penisu. Pred zákrokom aj po ňom budete užívať antibiotiká, aby ste nedostali infekciu. „Jediným obmedzením je, že mesiac by ste nemali mať pohlavný styk,“ upozorňuje urológ.

EFEKT JE DOČASNÝ

Kyselina hyalurónová je biologický materiál, ktorý sa z tela odbúra enzymatickými procesmi. Nevylučuje sa močom, ako si mnohí myslia. Organizmus ho postupne metabolizuje, preto pôsobí len dočasne. „Pacienta upozorníme, že efekt vydrží 6 až 18 mesiacov, priemerne rok,“ zdôrazňuje MUDr. Mário Mikloši. Vstrebávanie kyseliny

urýchľuje aj nadmerná teplota okolia. Ak sa teda budete často opaľovať alebo saunovať, penis sa do pôvodnej hrúbky vráti skôr. Dôležitá môže byť aj frekvencia pohlavného styku.

Karty zamiešajú tiež individuálne dispozície. Dočasnosť tejto metódy má však aj pozitíva, časom totiž môžete prísť na to, že vám hrubší penis nevyhovuje a úplne si vystačíte s tým pôvodným. Ak si ho však po roku chcete opäť dať zväčšiť, žiaden problém.

S MIEROU

Prv než vám lekár penis zväčší, či už operačne, alebo kyselinou hyalurónovou, musíte prejsť vyšetreniami. Veľmi dôležité je jeho zmeranie pred zákrokom. Nevyhnete sa ani psychologickému pohovoru – lekár by mal vedieť, čo si od zákroku sľubujete a aké sú vaše predstavy o sexuálnom živote.

„Zisťujeme tiež, či pacient netrpí ochorením močovo-pohlavného systému a poruchou erekcie, preto by mal absolvovať aj urologické vyšetrenie a vyplniť dotazníky.“ Porucha erektilnej funkcie však nie je kontraindikácia k zákroku, môžete  ho absolvovať, aj keď ju máte. Podpíšete informovaný súhlas, že vás oboznámili s výkonom, prípadnými pooperačnými komplikáciámi a s tým, že zákrok je dočasný.

Reklamácie, že sa vám po roku zmenšil alebo vám to nefunguje v posteli, sú bezpredmetné. Musíte mať tiež interné predoperačné vyšetrenie a v prípade celkového znecitlivenia aj anestéziologické. Veľkosť údu azda najviac trápi tínedžerov, ktorí sa v sprche či pred zrkadlom potajomky porovnávajú – v lepšom prípade s rovesníkmi, v horšom so zdatnými supersamcami z pornočasopisov. No reálne sa o jeho zväčšenie najčastejšie zaujímajú muži vo veku 30 až 45 rokov.

Vo svete je predlžovanie a zväčšovanie penisu výnosný biznis, stačí sa pozrieť na internetové stránky, ktoré ponúkajú „zaručene účinné“ tabletky či prostriedky. Aj solídnych zdravotníckych centier, ktoré vykonávajú plastickú operáciu alebo iné zákroky, je viac ako dosť. „Otázkou je, kto je vhodným adeptom na tento zákrok. Každý, kto má pocit, že ho má malý? To by sme mohli penisy zväčšovať ako na bežiacom páse. Je na lekárovi, aby to seriózne posúdil. Ak už k zákroku pristúpime, platí to isté, čo pri zväčšovaní ženských prsníkov a pier: Aj tu treba dodržať mieru. Menej je niekedy viac,“ konštatuje MUDr. Mário Mikloši.

MÁME ROZDIELNE PREDSTAVY

Každý muž túži mať veľký úd. „Je v tom kus nášho mužského ega,“ pripúšťa MUDr. Mário Mikloši. „Problém je, že vnímanie rozmerov je veľmi subjektívne. Dĺžka pohlavného údu sa meria od jeho koreňa po koniec žaluďa. Stačí, ak máte väčšie brucho, a už sa vám zdá, že váš penis je malý.“

Štandardný mužský genitál v nevzrušenom stave meria v našich zemepisných šírkach približne 8 až 9 centimetrov, obvod má okolo 9 centimetrov. Pri erekcii sa zväčší priemerne na 13 centimetrov. Muži si však často mylne zamieňajú dĺžku a hrúbku svojho nástroja s kvalitou sexu a erekcie. „Prieskumy pritom dokazujú, že viac ako 55 percent žien veľkosť penisu nepovažuje za dôležitú. Ak predsa, tak skôr jeho hrúbku ako dĺžku.“

Výhody:

✓miniinvazívny zákrok, neostávajú po ňom jazvy
✓ takmer nijaké pooperačné komplikácie
✓ ambulantný výkon, nepotrebujete čas na zotavenie a nemusíte si brať péenku
✓ používa sa materiál, ktorý je prirodzený telu, nie sú naň alergické reakcie

Nevýhody:
✓ dočasný, vydrží približne rok
✓ je finančne náročný, stojí okolo 1 600 – 1 700 eur v závislosti od množstva
použitého materiálu
✓ na 4 až 6 týždňov sa musíte vzdať
posteľných radovánok
 
Zákrok   nie je vhodný, ak:
✓ je penis veľmi malý
✓ je pohlavný úd zakrivený – indurácia penisu
✓ máte vrodenú chybu močovej rúry – hypospádiu
✓ máte akútne ochorenie, napríklad
virózu alebo infekciu močových ciest
✓ trpíte duševnou chorobou

V tomto článku sa zaoberáme Pohlavné orgány mužské ...viac
Autor: Adriana FÁBRYOVÁ

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Od bolestí brucha k vyšetreniu hrubého čreva. Čo vás čaká?

Od bolestí brucha k vyšetreniu hrubého čreva. Čo vás čaká?

dnes
Signály hroziacej rakoviny hrubého čreva sa dajú zachytiť skôr, ako prepukne. A čím skôr sa ochorenie zistí, tým lepšie je liečiteľné.... Čítať viac
 
Prvá pomoc: Po zástave srdca do 5 minút odumiera mozog. Vyhrajte boj s časom! 

Prvá pomoc: Po zástave srdca do 5 minút odumiera mozog. Vyhrajte boj s časom! 

včera
Na premýšľanie nie je čas, rozhodujú sekundy. Ak ste nablízku, život človeka je vo vašich rukách. Ak si nie ste istý, je lepšie urobiť... Čítať viac
 
Mŕtvica sa hlási mesiac dopredu. 9 varovaní prehliadate

Mŕtvica sa hlási mesiac dopredu. 9 varovaní prehliadate

15.10.2018
Bolesť hlavy či obyčajné zakopnutie môže predpovedať mozgový infarkt. Všímate si to? Čítať viac
 
Pichanie v kolene už rozchodiť nemusíte. Môže to byť artróza?

Pichanie v kolene už rozchodiť nemusíte. Môže to byť artróza?

14.10.2018
Artróza sa spočiatku prejavuje bolesťou pri námahe či preťažení, neskôr ju pocítite aj v pokoji. Čítať viac
 
Alergia na kov na vás číha všade. Keď svrbí, strážte si aj to, čo zjete!

Alergia na kov na vás číha všade. Keď svrbí, strážte si aj to, čo zjete!

13.10.2018
Väčšina kovových predmetov obsahuje nikel, prvok, ktorý je najsilnejší kontaktný alergén. Nepríjemné vyrážky, svrbenie či začervenanie... Čítať viac
 
 

wanda.sk

Kyselina hyalurónová vám zväčší penis
Adriana FÁBRYOVÁ