predplatne
 

Chcete mať kvalitnejší sex? Ženské problémy vyrieši novinka s vlnami

02.06.2018

Čo robiť, keď intímny život bolí a radšej sa mu vyhýbate? Pomoc ponúka prístroj, ktorý omladí ženské pohlavné orgány.

Keď to v partnerskom vzťahu nefunguje, na vine môžu byť aj intímne problémy ženy.

Keď to v partnerskom vzťahu nefunguje, na vine môžu byť aj intímne problémy ženy. Autor: Shutterstock.com

Nie v každom období je intímny život ideálny. Niekedy môže byť dôvodom nedávny pôrod, gynekologické problémy alebo hormonálne zmeny počas menopauzy. Sex vám znechutia aj prípadné úniky moču. Ale ako to všetko dokopy súvisí?

Obnova tkanív

Spoločným menovateľom týchto problémov sú nepríjemné pocity v intímnej oblasti, či už ide o pálenie, zápaly, pokles, alebo ochabnutie pošvového svalstva. Jednou z možností riešenia je kvadripolárna rádiofrekvencia. Ide o modernú technológiu, ktorá na omladenie tkanív v pošve využíva premenu elektromagnetických vĺn na teplo. Prístroj obsahuje štyri elektródy, ktoré vysielajú vysokofrekvenčné vlny priamo na poškodené tkanivo. Týmto spôsobom podporuje vznik kolagénu, zlepšuje prekrvenie, hydratáciu a obnovuje elasticitu pošvového svalstva.

Skúmanie Talianov

„Rádiofrekvenčné ošetrenie prispieva ku skvalitneniu celkového života ženy, ale aj života vo dvojici, keďže zlepšuje stav ženských pohlavných orgánov,“ hovorí gynekologička Michaela Fellnerová, ktorá ošetrenie poskytuje. Jej slová potvrdzujú výsledky klinických testov publikované v odbornom talianskom časopise Minerva Ginecologica. Vyhodnotenia po liečbe ukázali významné zlepšenie vo všetkých prípadoch, tvrdí taliansky tím vedcov, ktorý vplyv rádiofrekvencie na omladenie a liečbu pošvového svalstva skúmal.

Na veku nezáleží

Pre koho je vyšetrenie podľa lekárky určené? „Najčastejšie ide o ženy v postmenopauze, ale výnimkou nie sú ani mladšie, ktoré pociťujú uvedené problémy. Niektoré sa museli preto vzdať sexuálneho života, iné majú nepríjemné a dlhodobé problémy s únikom moču, čo ich spoločensky veľmi obmedzuje,“ opisuje Fellnerová.

Ako to funguje

Rádiofrekvencia funguje na dvoch úrovniach. Jednou je prekrvenie a regenerácia vonkajších a vnútorných ženských pohlavných orgánov, druhou je predĺženie a oživenie kožných nervových zakončení. Zákrok je ambulantný, bezbolestný a trvá asi 10 až 20 minút. Spoľahlivosť prístroja podľa lekárky zabezpečuje aj softvér, ktorý vyžarovanie vysokofrekvenčných vĺn riadi. Týmto spôsobom sa prístroj zacieli na tie vrstvy tkaniva, ktoré chce liečiť, bez toho, aby sa dotýkal okolitých tkanív.

Ako inak

Intímne partie môžete liečiť aj inými spôsobmi. Prvou pomocou je spevnenie panvového svalstva, ktorého ochabnutie spôsobuje únik moču a zhoršuje kvalitu sexu. Hľadajte v ponuke fitnescentier Kegelove cviky, prípadne Pelvicore techniky. Ide o systematické a opakované sťahovanie a uvoľňovanie svalstva panvového dna, ktoré môžete robiť kedykoľvek a kdekoľvek.

Čítajte aj:

V tomto článku sa zaoberáme Pohlavné orgány ženské ...viac
Autor: nh
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

8 problémov v podbruší: Rozoznáte zápal slepého čreva od cysty na vaječníku?

8 problémov v podbruší: Rozoznáte zápal slepého čreva od cysty na vaječníku?

včera
Už ste si zvykli, že raz za mesiac sa skrúcate v kŕčoch? Ale čo, keď sa bolesť objaví nečakane? Viete, čo sa za ňou môže skrývať?  Čítať viac
 
Záhadná endometrióza. Krutá bolesť nemá vysvetlenie, vyliečite sa?

Záhadná endometrióza. Krutá bolesť nemá vysvetlenie, vyliečite sa?

19.05.2019
Súčasná medicína nemá presnú odpoveď na to, prečo endometrióza vzniká. Čítať viac
 
Svrbenie, pálenie, nepríjemný výtok? Môže to byť vinník, ktorý vám nenapadol

Svrbenie, pálenie, nepríjemný výtok? Môže to byť vinník, ktorý vám nenapadol

17.05.2019
Príčiny kvasinkovej infekcie sú aj v životospráve či v hygienických návykoch. Možno treba zmeniť, čo iným ženám vadiť vôbec nemusí.... Čítať viac
 
Účinné domáce aktivátory a zábaly na lupiny, oslabené či problémové vlasy

Účinné domáce aktivátory a zábaly na lupiny, oslabené či problémové vlasy

17.05.2019
V drogériach a lekárňach nájdete šampóny na všetky možné problémy s vlasmi či s vlasovou pokožkou. Napadlo vás ale, že ak máte s vlasmi... Čítať viac
 
Paradox: Ženy sú v práci spokojnejšie, hoci zarábajú menej. Môžete to zlepšiť?

Paradox: Ženy sú v práci spokojnejšie, hoci zarábajú menej. Môžete to zlepšiť?

16.05.2019
Hoci naše ženy zarábajú výrazne menej ako muži, zamestnávatelia si môžu mädliť ruky. V práci sú ženy spokojnejšie. Ako je to možné a... Čítať viac
 
 

wanda.sk

Chcete mať kvalitnejší sex? Ženské problémy vyrieši novinka s vlnami
nh