predplatne
 

Koronavírus: Herci Olga Kurylenko aj Idris Elba sú pozitívni. Ako sa liečia?

17.03.2020

Pribúdajú známe tváre, ktoré sa liečia z koronavírusovej nákazy. Po Tomovi Hanksovi chorobu ohlásili aj Olga Kurylenko či Idris Elba.

Olga Kurylenko síce pochádza z chudobnej ukrajinskej rodiny, no hrala po boku tých najslávnejších hviezd. Teraz sa lieči z koronavírusovej nákazy.

Olga Kurylenko síce pochádza z chudobnej ukrajinskej rodiny, no hrala po boku tých najslávnejších hviezd. Teraz sa lieči z koronavírusovej nákazy. Autor: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Herečka a modelka ukrajinského pôvodu Olga Kurylenko (40), ktorú asi najviac preslávila rola Bondovho dievčaťa z filmu Quantum of Solace, je doma v karanténe. Na sociálnej sieti potvrdila, že mala pozitívny test na koronavírus. Priznala, že chorá je už takmer týždeň, má horúčku a je unavená.

Sedím doma v izolácii s diagnózou koronavírus. Som chorá takmer týždeň. Teplota a slabosť, to sú moje hlavné symptómy. Dávajte si pozor a berte to vážne!“ napísala Olga na svoj Instagram, kde sa jej hneď ozvalo množstvo ľudí vrátane Milly Jovovich. „Ó Bože, aby ti bolo lepšie! Modlíme sa za teba,“ napísala jej herecká kolegyňa.


Zdroj: Instagram @olgakurylenkoofficial

Kurylenko: Týždeň vysokých teplôt

„Pýtate sa, prečo nie som v nemocnici? Berú tam len pacientov, ktorí zápasia o život. Povedali mi, že ak sa môj stav zhorší, mám si zavolať sanitku. Test som ale podstúpila v nemocnici, kam ma odviezla sanitka, ktorú som volala keď som mala teplotu cez 39 °C. Urobili mi výter z hrdla. A kde som sa nakazila? Netuším. Mohlo to byť kdekoľvek. Možno som sa dotkla kľučky na dverách taxíka, aj odtiaľ sa to dá dostať. Vírus sa drží i na povrchoch! Týždeň som mala teplotu 38 až 38,5 °C. Dnes klesla,“ napísala v Paríži žijúca Olga Kurylenko na Instagram včera večer, teda v pondelok 16.marca.

Ako povedala novinárom, lieči sa len paracetamolom, užíva vitamíny, pojedá cesnak a pije vodu a tiež citronádu. „To je všetko. Nič viac robiť nemôžem,“ skonštatovala herečka. 

Koronavírus: Nosiť rúško nesprávne je ešte horšie ako nenosiť ho vôbec


Zdroj: Twitter/ @idrisleba

Elba: Cítim sa dobre 

Včera ráno (16.marca), dostal pozitívne výsledky testu na COVID-19 aj britský herec a hudobník Idris Elba (47), ktorý test podstúpil v piatok a odvtedy čakal doma. „Cítim sa OK, nemám žiadne príznaky, ale ostal som v karanténe. Ľudia, buďte doma a buďte rozumní. Umývajte si ruky a držte sa od seba.  Budem vás informovať, ako sa mám. Ostaňte dobre naladení. Žiadna panika,“ povedal vo videu, ktoré nahral na Twitter. Na výsledky testu teraz čaká aj jeho manželka. 

Koronavírus: WHO o najčastejších mýtoch. Musíte mať teplotu a sú mladí v bezpečí?

Zdroj: Instagram @tomhanks

Hanks: Som v izolácii a nerozširujem vírus

Pred piatimi dňami ohlásil cez Instagram chorobu aj Tom Hanks (63), ktorý ostal spolu s manželkou v karanténe v Austrálii, kam vycestoval bol kvôli príprave na nakrúcanie nového filmu o Elvisovi Presleym. Keďže sa cítili unavení, prechladnutí a mali menšie teploty, nechali sa vyšetriť. Test na koronavírus im vyšiel pozitívne. „Máme COVID-19 a sme v izolácii, takže ho nerozširujeme na iných. Sú ľudia, u ktorých by mohol spôsobiť veľmi vážne ochorenie. Rešpektujeme rady odborníkov, staráme sa o seba a berieme ohľad na ostatných,“ napísal herec. Pod jeho statusom sú už vyše 3 milióny lajkov. 

Koronavírus: Čo robiť, ak máte podozrenie, že ste sa nakazili? Ako prebieha testovanie?

Autor: Martina Palovčíková
Fotogaléria
FocusMedia

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Narodení v pandémii: Kvôli koronavírusu sa menia aj pôrody

Narodení v pandémii: Kvôli koronavírusu sa menia aj pôrody

dnes
Zdravotníci musia dodržiavať prísny hygienicko-epidemiologický režim a v nemocniciach sú zakázané návštevy. Čítať viac
 
Vankúš i paplón by ste mali pravidelne prať. Viete prečo a ako?

Vankúš i paplón by ste mali pravidelne prať. Viete prečo a ako?

03.04.2020
Chystáte sa doma upratovať? Nezabudnite na vankúše či paplóny. Budú nielen belšie, ale aj bez roztočov. Čítať viac
 
Kvetka Horváthová si s rodičmi teraz len telefonuje. Čo všetko ešte musela obmedziť?

Kvetka Horváthová si s rodičmi teraz len telefonuje. Čo všetko ešte musela obmedziť?

02.04.2020
Aj moderátorka Kvetka Horváthová (43) zmenila kvôli šíriacej sa pandémii svoj denný režim. Ako sa zachránila pred operáciou a prečo... Čítať viac
 
Bolí vás chrbát? Pozrite sa, čo nosíte v taške a cez ktoré plece ju máte prehodenú

Bolí vás chrbát? Pozrite sa, čo nosíte v taške a cez ktoré plece ju máte prehodenú

30.03.2020
V pondelok si prehodíte tašku cez plece a vybehnete z domu. V piatok vás trápia bolesti hlavy a stuhnutá šija. Akú hmotnosť by nemala... Čítať viac
 
O chvíľu rodíte? 5 tipov ako na prirodzený pôrod v tomto neľahkom období

O chvíľu rodíte? 5 tipov ako na prirodzený pôrod v tomto neľahkom období

25.03.2020
Ako prekonať prirodzený strach z pôrodu? Ako sa naň pripraviť? O praktických tipoch a skúsenostiach hovorí pôrodná asistentka Elena... Čítať viac
 
 

wanda.sk

Koronavírus: Herci Olga Kurylenko aj Idris Elba sú pozitívni. Ako sa liečia?
Martina Palovčíková