predplatne
 

Slávna supermodelka Gisele Bündchen šokovala! Prečo chcela spáchať samovraždu? 

07.02.2019

Život Gisele Bündchen sa zdal byť dokonalý. Perfektný vzhľad, kariéra, život, manželstvo, deti... No po tom, čo vydala svoju knihu rozplynula všetky podobné zidealizované hodnotenia.

Gisele si dnes užíva šťastný život a svoju minulosť vníma ako veľkú lekciu.

Gisele si dnes užíva šťastný život a svoju minulosť vníma ako veľkú lekciu. Autor: Getty Images

V minulosti si vorkoholizmus na dráhe brazílskej supermodelky a herečky s nemeckými koreňmi vybral daň na duševnom zdraví. Musela toho veľa zmeniť, aby bol jej úsmev dnes naozaj skutočný. Magazín People jej neváhal položiť citlivé otázky.

TEST: Ste vorkoholik? Zistite, či vám hrozia duševné choroby!

„Pracovala som 360 dní v roku. Bola pre mňa prioritou a stále som mala pocit, že mi niečo uteká. V podstate som nemala súkromný život. Aj po Dni vďakyvzdania som odletela do Londýna alebo Paríža, potom by som venovala maximálne tri hodiny priateľom a opäť som odišla," rozhovorila sa dnes 38-ročná Gisele v rozhovore. 

Svet sa na mňa rúcal

Problémy začali okolo roku 2000. Trpela úzkosťou a panickými atakmi. Psychické problémy sa vystupňovali o tri roky neskôr. Pridala sa klaustrofóbia, ktorú prežívala aj pri prechodoch tunelmi či jazdou vo výťahu. „Akoby sa môj svet zmenšoval a zmenšoval a vy nemôžete dýchať. Je to ten najhorší pocit, aký som kedy mala," povedala na margo svojich záchvatov úzkosti. 

Panika vás môže prekvapiť kdekoľvek! Kedy treba vyhľadať odbornú pomoc?

Otvorene priznala, že v tých najťažších momentoch premýšľala nad samovraždou. „Stalo sa, že mi išlo hlavou ´Jednoducho skočím zo strechy a ukončím to. Už mi viac nebudú robiť starosti desivé pocity, že všetko sa ku mne akoby približuje. Akoby sa na mňa doslova valil celý svet," vysvetlila pre People. „Vedela som a sama som si hovorila, že ľudia po celom svete majú omnoho horšie starosti a ja sa nemám prečo takto ubíjať. No z toho som bola ešte deprimovanejšia. Jednoducho som si nevedela pomôcť," pokračovala o svojich myšlienkach. Za podporu v tých časoch sa verejne poďakovala aj ex-partnerovi Leonardovi DiCapriovi. 


Gisele v časoch psychických problémov. Foto: ​GettyImages

 

Pozrite sa na pestrý život supermodelky a matky 2-och detí ► FOTO

Jazvy bolia

Gisele priznáva, že jej návrat do minulosti pri písaní knihy nebol ľahký a keď si spomenie na to mladé dievča, ktorým bola, má slzy v očiach.  „Chcela by som za ňou prísť a povedať jej, že všetko bude v poriadku. Že ešte nezačala žiť svoj ozajstný život. Iba pri rozprávaní o chvíľach, kedy som prežívala záchvaty paniky, ma tieto pocity popadnú, no som rada, že s nimi už reálne nebojujem," zdôverila sa.

Zdravá liečba zabrala

►►► Dokázané vedcami: Tento druh JOGY dokáže pomôcť aj liečbe depresie


Foto: Instagram/ @gisele

Jej psychiku vyliečila zdravá životospráva, každodenné cvičenie jogy, výživné, „čisté stravovanie", stopka nezdravému cukru, alkoholu, kofeínu, cigaretám a tiež láskyplný vzťah plný otvorenosti. S Tomom Bradym zdieľajú rovnakú životnú filozofiu.  

S Tomom Bradym sú manželia od roku 2009. Majú spolu dve deti. FOTO ► TU

Giselina rada všetkým vystresovaným 


Foto: Instagram/ @gisele

„Keď sa obzerám späť zisťujem, že môj pohľad na veľa vecí sa zmenil," dodala a všetkým na svete odkázala, aby nebrali veci osobne a príliš vážne: „Hlavne buďte, kým ste! V opačnom prípade úplne stratíte sami seba. A to je to najhoršie, čo sa vám môže stať."  

Krehké duše môžu vyhorieť. Kedy je precitlivenosť psychickým problémom?  

Autor: Beata Ditte
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Nežiaduce účinky antikoncepcie. Musíte ich akceptovať?

Nežiaduce účinky antikoncepcie. Musíte ich akceptovať?

19.02.2019
Hormonálna antikoncepcia zabráni počatiu len ak ju užívate naozaj dôsledne podľa návodu. Ak vám je z piluliek zle, možno občas rada... Čítať viac
 
Váš príbeh: Záhadu prepichnutých pľúc Alexandre odhalila až náhoda

Váš príbeh: Záhadu prepichnutých pľúc Alexandre odhalila až náhoda

17.02.2019
Za mesiac aj pol deci vykašľanej krvi. Všímavosť manžela napokon všetko vyriešila. Čítať viac
 
Hrozí vám trombóza? Ohrozuje aj mladé ženy. Ide vám o život!

Hrozí vám trombóza? Ohrozuje aj mladé ženy. Ide vám o život!

17.02.2019
Trombóza v mladom veku je raritnejšia. Môže za ňu často podceňovanie rizikových faktorov, najčastejšie kombinácia: hormonálna... Čítať viac
 
Chystáte sa na rande či ples? Správne TIPY rozžiaria vašu pleť

Chystáte sa na rande či ples? Správne TIPY rozžiaria vašu pleť

14.02.2019
Vylepšiť pleť dokáže už dôkladná každodenné čistenie. Ak jej však chýba vlhkosť, bude pôsobiť sivo a unavene. Čítať viac
 
Trápia vás kruhy pod očami? Zachráni vás JEDEN vitamín

Trápia vás kruhy pod očami? Zachráni vás JEDEN vitamín

13.02.2019
Pozreli ste sa do zrkadla a máte oči ako panda? Spomeňte si ako ste prežili posledné dni. Kruhy dokáže zjemniť aj správny vitamín. Čítať viac
 
 

wanda.sk

Slávna supermodelka Gisele Bündchen šokovala! Prečo chcela spáchať samovraždu? 
Beata Ditte