predplatne
 

Slávna supermodelka Gisele Bündchen šokovala! Prečo chcela spáchať samovraždu? 

07.02.2019

Život Gisele Bündchen sa zdal byť dokonalý. Perfektný vzhľad, kariéra, život, manželstvo, deti... No po tom, čo vydala svoju knihu rozplynula všetky podobné zidealizované hodnotenia.

Gisele si dnes užíva šťastný život a svoju minulosť vníma ako veľkú lekciu.

Gisele si dnes užíva šťastný život a svoju minulosť vníma ako veľkú lekciu. Autor: Getty Images

V minulosti si vorkoholizmus na dráhe brazílskej supermodelky a herečky s nemeckými koreňmi vybral daň na duševnom zdraví. Musela toho veľa zmeniť, aby bol jej úsmev dnes naozaj skutočný. Magazín People jej neváhal položiť citlivé otázky.

TEST: Ste vorkoholik? Zistite, či vám hrozia duševné choroby!

„Pracovala som 360 dní v roku. Bola pre mňa prioritou a stále som mala pocit, že mi niečo uteká. V podstate som nemala súkromný život. Aj po Dni vďakyvzdania som odletela do Londýna alebo Paríža, potom by som venovala maximálne tri hodiny priateľom a opäť som odišla," rozhovorila sa dnes 38-ročná Gisele v rozhovore. 

Svet sa na mňa rúcal

Problémy začali okolo roku 2000. Trpela úzkosťou a panickými atakmi. Psychické problémy sa vystupňovali o tri roky neskôr. Pridala sa klaustrofóbia, ktorú prežívala aj pri prechodoch tunelmi či jazdou vo výťahu. „Akoby sa môj svet zmenšoval a zmenšoval a vy nemôžete dýchať. Je to ten najhorší pocit, aký som kedy mala," povedala na margo svojich záchvatov úzkosti. 

Panika vás môže prekvapiť kdekoľvek! Kedy treba vyhľadať odbornú pomoc?

Otvorene priznala, že v tých najťažších momentoch premýšľala nad samovraždou. „Stalo sa, že mi išlo hlavou ´Jednoducho skočím zo strechy a ukončím to. Už mi viac nebudú robiť starosti desivé pocity, že všetko sa ku mne akoby približuje. Akoby sa na mňa doslova valil celý svet," vysvetlila pre People. „Vedela som a sama som si hovorila, že ľudia po celom svete majú omnoho horšie starosti a ja sa nemám prečo takto ubíjať. No z toho som bola ešte deprimovanejšia. Jednoducho som si nevedela pomôcť," pokračovala o svojich myšlienkach. Za podporu v tých časoch sa verejne poďakovala aj ex-partnerovi Leonardovi DiCapriovi. 


Gisele v časoch psychických problémov. Foto: ​GettyImages

 

Pozrite sa na pestrý život supermodelky a matky 2-och detí ► FOTO

Jazvy bolia

Gisele priznáva, že jej návrat do minulosti pri písaní knihy nebol ľahký a keď si spomenie na to mladé dievča, ktorým bola, má slzy v očiach.  „Chcela by som za ňou prísť a povedať jej, že všetko bude v poriadku. Že ešte nezačala žiť svoj ozajstný život. Iba pri rozprávaní o chvíľach, kedy som prežívala záchvaty paniky, ma tieto pocity popadnú, no som rada, že s nimi už reálne nebojujem," zdôverila sa.

Zdravá liečba zabrala

►►► Dokázané vedcami: Tento druh JOGY dokáže pomôcť aj liečbe depresie


Foto: Instagram/ @gisele

Jej psychiku vyliečila zdravá životospráva, každodenné cvičenie jogy, výživné, „čisté stravovanie", stopka nezdravému cukru, alkoholu, kofeínu, cigaretám a tiež láskyplný vzťah plný otvorenosti. S Tomom Bradym zdieľajú rovnakú životnú filozofiu.  

S Tomom Bradym sú manželia od roku 2009. Majú spolu dve deti. FOTO ► TU

Giselina rada všetkým vystresovaným 


Foto: Instagram/ @gisele

„Keď sa obzerám späť zisťujem, že môj pohľad na veľa vecí sa zmenil," dodala a všetkým na svete odkázala, aby nebrali veci osobne a príliš vážne: „Hlavne buďte, kým ste! V opačnom prípade úplne stratíte sami seba. A to je to najhoršie, čo sa vám môže stať."  

Krehké duše môžu vyhorieť. Kedy je precitlivenosť psychickým problémom?  

Autor: Beata Ditte
Fotogaléria
FocusMedia

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

6 trikov na oživenie vášho partnerského života. Piaty je naozaj dôležitý!

6 trikov na oživenie vášho partnerského života. Piaty je naozaj dôležitý!

18.10.2019
Upadnúť do rutiny a kolotoča povinností je to, čo dokáže zvalcovať aj tú najzamilovanejšiu dvojicu. Nedopustite to! Čítať viac
 
5 vecí, ktoré signalizujú rakovinu prsníka a hrčka medzi nimi nie je

5 vecí, ktoré signalizujú rakovinu prsníka a hrčka medzi nimi nie je

18.10.2019
Rakovina prsníka patrí medzi najčastejšie nádorové ochorenia žien. Jej odhalenie v včasnom štádiu je pre úspešnosť liečby to najdôležitejšie.... Čítať viac
 
Nasťa Kuzminová po šokujúcom ukončení kariéry: Odkryla tajomstvo úspechov, fotka napovie

Nasťa Kuzminová po šokujúcom ukončení kariéry: Odkryla tajomstvo úspechov, fotka napovie

15.10.2019
Kľúčový trik víťazstiev jednej z našich najúspešnejších šampiónov spočíva v drobnosti, ktorú možno robíte aj vy. Čítať viac
 
Máte doma tyrana? Viete, kam sa obrátiť pri domácom násilí?

Máte doma tyrana? Viete, kam sa obrátiť pri domácom násilí?

15.10.2019
Má váš partner sklony k žiarlivosti, narcizmu, má nízke sebavedomie, dá si alkohol či sa v jeho rodine vyskytlo násilie? Je to dosť varovných... Čítať viac
 
Nie ste padavky! Tipy, ako si pomôcť pri menštruačných kŕčoch

Nie ste padavky! Tipy, ako si pomôcť pri menštruačných kŕčoch

12.10.2019
Menštruačné bolesti vyradia každý mesiac z normálneho fungovania tisícky prevažne mladých žien. Pozor, ak sa začnú objavovať po... Čítať viac
 
 

wanda.sk

Slávna supermodelka Gisele Bündchen šokovala! Prečo chcela spáchať samovraždu? 
Beata Ditte