predplatne
 

Spoveď divy Beyoncé: Mne aj deťom išlo o život, prežili sme drámu!

09.08.2018

Americká speváčka Beyoncé po prvýkrát priznala, že záver jej tehotenstva nebol kvôli vážnej diagnóze vôbec ideálny. A ani to, čo sa dialo po ňom.

Beyoncé s dvojičkami na dovolenkovej plavbe po Európe.

Beyoncé s dvojičkami na dovolenkovej plavbe po Európe. Autor: Profimedia

Komplikácie začali ku koncu tehotenstva a stupňovali sa. Beyoncé bola opuchnutá a kvôli extrémne vysokému krvnému tlaku musela posledné týždne pred pôrodom ležať v nemocnici. Viac ► Každá desiata tehuľka má vysoký tlak. Kedy a ako ho treba liečiť?


Foto: GettyImages

„Bola som celá opuchnutá, kvôli toxémii som viac ako mesiac ležala v nemocnici. Môj život a život mojich detí bol v nebezpečenstve, preto som musela núdzovo podstúpiť cisársky rez,” priznala slávna speváčka Beyoncé pre americký magazín Vogue, ktorej sa pred rokom narodili dvojičky.

Celebrity cisárovné: Prečo rodili známe ženy cisárskym rezom?

Beyoncé predstavila dvojičky postom na Instagrame mesiac po pôrode. Foto: Instagram/ @beyonce

Viac FOTO TU

Keď sa na svet pýtali dvojičky Rumi a Sir, speváčka vážila 99 kíl. Náhla sekcia nebola pre ňu jednoduchá a dlho sa z nej spamätávala. Možno aj preto, že jej deti boli po pôrode ešte niekoľko týždňov na neonatálnej jednotke intenzívnej starostlivosti. „Po sekcii som cítila moje vnútro úplne inak. Bola to veľká operácia. Mala som pocit, akoby sa niektoré z mojich vnútorných orgánov presunuli,” hovorí diva v rozhovore.  

Skvelá novinka pre predčasniatka. Prístroj vylepší materské mlieko a pomôže im prežiť


Speváčka má okrem ročných dvojičiek Rumi a Sir aj 6 ročnú dcérku Blue Ivy. Zdroj foto: GettyImages

►►► Pozriete si FOTO šťastnej rodinky Beyoncé

Príšerný tlak

Podľa odborníkov z oblasti gynekológie je mimoriadne dôležité, že speváčka otvorila tému toxémie, ktorá ak je neliečená, je pre matku aj dieťa veľmi nebezpečná. Toxémia je dnes známa skôr pod názvom preeklampsia. Prejavuje nebezpečne vysokým krvným tlakom a zvýšeným obsahom bielkovín v moči. Môže tiež viesť k poškodeniu niektorých orgánov, najmä obličiek.

Čítajte: Preeklampsia ohrozuje matku i dieťatko. Spoznajte jej príznaky, kým je čas!

Uznávaný americký pôrodník Michael Cackovic pre Daily Mail povedal, že preeklampsia sa môže objaviť kedykoľvek ku koncu tehotenstva a je veľmi nepríjemná. „Takéto ženy zažívajú príšerné bolesti hlavy a brucha alebo tiež môžu mať zmeny vo videní. Trpia vysokým krvným tlakom, opuchom končatín a náhlym prírastkom hmotnosti. V moči majú vysokú hladinu bielkovín. Je to choroba placenty a objavuje sa približne u 5 percent tehotných žien,” vysvetľuje gynekológ Cackovic.  

Prísť včas

Dôležité je na chorobu prísť včas, pretože placenta je zdroj živín pre rastúce dieťa a ak nefunguje správne, môže ohroziť dieťa aj matku. Väčšina žien má pri preeklampsii zle fungujúce cievy v maternici, preto placenta nie je dostatočne zásobovaná krvou a prestáva správne fungovať. V závažných prípadoch, ak lekári posúdia, že dieťa sa už dostatočne vyvinulo, predčasne ukončia tehotenstvo, zväčša cisárskym rezom. Zatiaľ nie je úplne jasné, čo preeklampsiu spôsobuje, ale rizikové sú ženy, ktoré majú dvojčatá ako Beyoncé, diabetičky, staršie ženy alebo niekedy hrá úlohu aj genetika či obezita.

Všimli ste si? Dvojičiek je stále viac. Vieme, či sa pošťastia práve vám!

Nestresuje sa kilami

Aj Beyoncé vážila ku koncu tehotenstva takmer 100 kíl a po pôrode sa snaží dať do formy. Stala sa vegánkou, prestala piť alkohol, kávu a ovocné nápoje, ale odmietla sa zaťažovať radikálnou diétou a cvičením. „Základ je prijať svoje telo. Zostalo mi materské bruško, nemôžem sa ho zbaviť. Som plnšia v ramenách, cez prsia a stehná, ale tak to je,” priznala sa speváčka v rozhovore pre Vogue s tým, že po narodení prvej dcéry sa cítila pod tlakom a preto chcela rýchlo zhodiť kilá. Do troch mesiacov sa jej to podarilo: „Bola som blázon!” hovorí. Po narodení dvojčiat, možno aj kvôli komplikovanému tehotenstvu a pôrodu, sa k svojmu telu a sama k sebe správa inak.  

Beyoncé zvádza boj s oblými génmi. Takto si musí vydrieť sexi krivky

Príbehy: 

Buce vás zaujímať: 

Autor: Nina Haceková, bd
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Herečka Stanka Kašperová: Chcem rozbíjať apatiu. Robme veci tu a teraz!

Herečka Stanka Kašperová: Chcem rozbíjať apatiu. Robme veci tu a teraz!

včera
Herečku Stanku Kašperovú (34) možno na ulici nespoznáte. No choré deti, ich rodičia či starí ľudia, ktorým v nemocniciach rozveselila... Čítať viac
 
Koniec epidurálu? Na Slovensko prichádza novinka, bolesť si tlmíte samy

Koniec epidurálu? Na Slovensko prichádza novinka, bolesť si tlmíte samy

16.12.2018
Slovenkám sa bude rodiť ľahšie. Revolučný liek proti bolesti si dávkujú podľa potreby a najmä bezpečne! Čítať viac
 
Nekonečný predvianočný „TO DO“ list? Máme stratégiu, ako sa cez advent nezblázniť

Nekonečný predvianočný „TO DO“ list? Máme stratégiu, ako sa cez advent nezblázniť

14.12.2018
Tiež by ste sa potrebovali naklonovať? Vieme, ako to zvládnuť ľavou-zadnou a bez menšieho stresu než minulý rok! A naozaj uvidíte,... Čítať viac
 
Horúce tipy sexuologičky: Máte nízke libido? Vyžeňte nechuť a užívajte si!

Horúce tipy sexuologičky: Máte nízke libido? Vyžeňte nechuť a užívajte si!

13.12.2018
Hladina ženského libida sa v priebehu života výrazne mení a môžu za to viaceré faktory. Potrebujete ho povzbudiť? Čítať viac
 
Katka Knechtová: Bolo to ako rozvod! Jednoducho musím povedať „NIE

Katka Knechtová: Bolo to ako rozvod! Jednoducho musím povedať „NIE"

13.12.2018
Speváčka, hudobníčka a porotkyňa Superstar Katka Knechtová (37) sa netají, že si prešla ťažkým obdobím. Čítať viac
 
 

wanda.sk

Spoveď divy Beyoncé: Mne aj deťom išlo o život, prežili sme drámu!
Nina Haceková
bd