Spoveď divy Beyoncé: Mne aj deťom išlo o život, prežili sme drámu!

09.08.2018

Americká speváčka Beyoncé po prvýkrát priznala, že záver jej tehotenstva nebol kvôli vážnej diagnóze vôbec ideálny. A ani to, čo sa dialo po ňom.

Beyoncé s dvojičkami na dovolenkovej plavbe po Európe.

Beyoncé s dvojičkami na dovolenkovej plavbe po Európe. Autor: Profimedia

Komplikácie začali ku koncu tehotenstva a stupňovali sa. Beyoncé bola opuchnutá a kvôli extrémne vysokému krvnému tlaku musela posledné týždne pred pôrodom ležať v nemocnici. Viac ► Každá desiata tehuľka má vysoký tlak. Kedy a ako ho treba liečiť?


Foto: GettyImages

„Bola som celá opuchnutá, kvôli toxémii som viac ako mesiac ležala v nemocnici. Môj život a život mojich detí bol v nebezpečenstve, preto som musela núdzovo podstúpiť cisársky rez,” priznala slávna speváčka Beyoncé pre americký magazín Vogue, ktorej sa pred rokom narodili dvojičky.

Celebrity cisárovné: Prečo rodili známe ženy cisárskym rezom?

Beyoncé predstavila dvojičky postom na Instagrame mesiac po pôrode. Foto: Instagram/ @beyonce

Viac FOTO TU

Keď sa na svet pýtali dvojičky Rumi a Sir, speváčka vážila 99 kíl. Náhla sekcia nebola pre ňu jednoduchá a dlho sa z nej spamätávala. Možno aj preto, že jej deti boli po pôrode ešte niekoľko týždňov na neonatálnej jednotke intenzívnej starostlivosti. „Po sekcii som cítila moje vnútro úplne inak. Bola to veľká operácia. Mala som pocit, akoby sa niektoré z mojich vnútorných orgánov presunuli,” hovorí diva v rozhovore.  

Skvelá novinka pre predčasniatka. Prístroj vylepší materské mlieko a pomôže im prežiť


Speváčka má okrem ročných dvojičiek Rumi a Sir aj 6 ročnú dcérku Blue Ivy. Zdroj foto: GettyImages

►►► Pozriete si FOTO šťastnej rodinky Beyoncé

Príšerný tlak

Podľa odborníkov z oblasti gynekológie je mimoriadne dôležité, že speváčka otvorila tému toxémie, ktorá ak je neliečená, je pre matku aj dieťa veľmi nebezpečná. Toxémia je dnes známa skôr pod názvom preeklampsia. Prejavuje nebezpečne vysokým krvným tlakom a zvýšeným obsahom bielkovín v moči. Môže tiež viesť k poškodeniu niektorých orgánov, najmä obličiek.

Čítajte: Preeklampsia ohrozuje matku i dieťatko. Spoznajte jej príznaky, kým je čas!

Uznávaný americký pôrodník Michael Cackovic pre Daily Mail povedal, že preeklampsia sa môže objaviť kedykoľvek ku koncu tehotenstva a je veľmi nepríjemná. „Takéto ženy zažívajú príšerné bolesti hlavy a brucha alebo tiež môžu mať zmeny vo videní. Trpia vysokým krvným tlakom, opuchom končatín a náhlym prírastkom hmotnosti. V moči majú vysokú hladinu bielkovín. Je to choroba placenty a objavuje sa približne u 5 percent tehotných žien,” vysvetľuje gynekológ Cackovic.  

Prísť včas

Dôležité je na chorobu prísť včas, pretože placenta je zdroj živín pre rastúce dieťa a ak nefunguje správne, môže ohroziť dieťa aj matku. Väčšina žien má pri preeklampsii zle fungujúce cievy v maternici, preto placenta nie je dostatočne zásobovaná krvou a prestáva správne fungovať. V závažných prípadoch, ak lekári posúdia, že dieťa sa už dostatočne vyvinulo, predčasne ukončia tehotenstvo, zväčša cisárskym rezom. Zatiaľ nie je úplne jasné, čo preeklampsiu spôsobuje, ale rizikové sú ženy, ktoré majú dvojčatá ako Beyoncé, diabetičky, staršie ženy alebo niekedy hrá úlohu aj genetika či obezita.

Všimli ste si? Dvojičiek je stále viac. Vieme, či sa pošťastia práve vám!

Nestresuje sa kilami

Aj Beyoncé vážila ku koncu tehotenstva takmer 100 kíl a po pôrode sa snaží dať do formy. Stala sa vegánkou, prestala piť alkohol, kávu a ovocné nápoje, ale odmietla sa zaťažovať radikálnou diétou a cvičením. „Základ je prijať svoje telo. Zostalo mi materské bruško, nemôžem sa ho zbaviť. Som plnšia v ramenách, cez prsia a stehná, ale tak to je,” priznala sa speváčka v rozhovore pre Vogue s tým, že po narodení prvej dcéry sa cítila pod tlakom a preto chcela rýchlo zhodiť kilá. Do troch mesiacov sa jej to podarilo: „Bola som blázon!” hovorí. Po narodení dvojčiat, možno aj kvôli komplikovanému tehotenstvu a pôrodu, sa k svojmu telu a sama k sebe správa inak.  

Beyoncé zvádza boj s oblými génmi. Takto si musí vydrieť sexi krivky

Príbehy: 

Buce vás zaujímať: 

Autor: Nina Haceková, bd
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

5 viet, ktoré povedia muži skôr, ako vás oklamú. Konajte!

5 viet, ktoré povedia muži skôr, ako vás oklamú. Konajte!

včera
Ak jeden partner klame druhého, niečo vo vzťahu škrípe. Existujú signály, ktoré vás upozornia skôr, než k reálnemu podvádzaniu dôjde.... Čítať viac
 
Rodiť ako Kate Middleton? Aj Slovenky si budú môcť dovoliť taký luxus!

Rodiť ako Kate Middleton? Aj Slovenky si budú môcť dovoliť taký luxus!

včera
Slovenské pôrodnice uvažujú o prevratnej novinke. Púšťať matky pár hodín od narodenia dieťaťa môže byť u nás čoskoro realita. Čítať viac
 
Trauma Angeliny Jolie: Paralyzovaná tvár a šediny následkom obrny! Lieči sa ihlami

Trauma Angeliny Jolie: Paralyzovaná tvár a šediny následkom obrny! Lieči sa ihlami

13.08.2018
Ak má herečka Angelina Jolie (43) zdravotný problém, neštíti sa otvorene o ňom hovoriť. Tentokrát ju dohnali následky spúšte po rozpadnutom... Čítať viac
 
Do kalendára tehotnej: Rýchly PREHĽAD, kedy ísť na testy a na čo sú

Do kalendára tehotnej: Rýchly PREHĽAD, kedy ísť na testy a na čo sú

13.08.2018
Strácate sa v termínoch, kedy prísť do gynekologickej poradne na aké vyšetrenie? Lekár vám to vysvetlí. Čítať viac
 
Kalíšok namiesto tampóna? S týmito TIPMI bez obáv, radí lekár

Kalíšok namiesto tampóna? S týmito TIPMI bez obáv, radí lekár

12.08.2018
Zvažujete ekologickú alternatívu? Gynekológovia už nie sú voči poháriku takí prísni. Čo radia? Čítať viac
 
 

wanda.sk

Spoveď divy Beyoncé: Mne aj deťom išlo o život, prežili sme drámu!
Nina Haceková
bd