Vedeli si, že v zime vám môže pomôcť kolagén? Prečítajte si aké má účinky

15.12.2017

Počas zimného obdobia trpí naša pokožka, vlasy i nechty ešte omnoho viac.

Ilustračné foto.

Ilustračné foto.Autor: Inca Agency

Nielen studený vietor a mráz, ale aj striedanie teplôt im môžu ubrať na kráse, či ich dokonca poškodiť. Ako im teda pomôcť, aby dokázali prežiť bez ujmy nielen prvé prejavy starnutia, ale aj nástrahy chladnejšieho počasia?

Nie nadarmo sa o ňom hovorí ako o bielkovine mladosti. Dokáže vyhladiť vrásky či výrazne zlepšiť kvalitu vašich vlasov i nechtov. Reč je o kolagéne, najdôležitejšej stavebnej bielkovine v našom tele. O tom, že nám vekom ubúda (a je potrebné ho doplniť), ste už možno počuli. Ale vedeli ste aj to, že pokiaľ ho telu dodáte v tej správnej forme, môže byť užitočným práve teraz, v zimnom období? Nielen správna kozmetika, ale najmä vnútorná výživa sú totiž v zime alfou a omegou pre vašu krásu. Kým sa objednáte na ďalší „bezbolestný“ kozmetický zákrok, sľubujúci zázraky na počkanie, skúste si preto radšej v zime doplniť kolagén jeho vnútorným užívaním. Ani ten najväčší kozmetický zázrak vám totiž nepomôže, ak vášmu telu nedodáte to, o čo postupne prirodzene prichádza, zvnútra.

Kolagén v tele funguje ako hotový elixír krásy.

Práve vďaka kolagénu si mladá pleť uchováva všetky tie úžasné vlastnosti, kvôli ktorým si po tridsiatke kupujeme jeden drahý krém za druhým. Od 25. roka života však začína v tele ubúdať a okolo 40-ky sa už netvorí skoro vôbec. Dobrá správa je, že kolagén si môžete doplniť, čo môže byť užitočné práve v zimných mesiacoch. Pravidelným užívaním kolagénu sa totiž už v krátkom čase výrazne zlepší nielen stav vašej pokožky, ale aj vlasov a nechtov, takže nástrahám zimy odolajú bez problémov.

Ako vám v zime môže pomôcť?

Problém č.1 - Dehydrovaná pleť a prvé vrásky
V zime naša pleť doslova trpí – je dehydrovaná a oslabená. Pokožka totiž nemá dostatok živín, horšie sa regeneruje a vyzerá nezdravo. Súvisí to s tým, že prijímame menej tekutín a tiež s prudkým striedaním teplôt. Aby vaša pleť bola krásna aj v zime, potrebuje mať dostatok kolagénu. Práve kolagén, ktorý tvorí až 70 % bielkovín kože je zodpovedný za jej vypnutie a mieru hydratácie.

Problém č. 2 - Suché a lámavé vlasy
Vlasy potrebujú výživu najmä v zime. Suchý vzduch, striedanie teplôt a čiapky, to všetko ich oberá o prirodzenú krásu. Dodajte im pravidelným užívaním kolagén, a nemusíte sa diviť, ak budú už onedlho pružnejšie, pevnejšie a lesklejšie.

Problém č. 3 - Štiepiace sa nechty
Počas zimy netrpí len naša pokožka či vlasy, ale aj nechty. Neustále zmeny teploty, rukavice a nedostatočná výživa s nimi dokážu narobiť veľké škody. V zime sa doplnením kolagénu postaráte aj o pružné a pevné nechty, ktoré odolajú aj nástrahám počasia.

Vyberte si ten správny kolagén.

Kolagén vždy si nájde to správne miesto, kde má v tele pomôcť. Dôležité je ale, aby ste ho užívali v správnej forme. Nie je totiž kolagén ako kolagén. Aby sa kolagén v tele dobre vstrebal, musí byť bio-aktívny. A taký sa zatiaľ vyrába iba v prášku, ktorý sa rozpúšťa vo vode a vypije. 
Takým je aj nový Inca Collagen, unikátny 100% čistý morský kolagén bez  prísad. Je bio-aktívny, má teda rovnakú molekulárnu štruktúru ako kolagén, ktorý vaše telo produkuje samo. Pri jeho pravidelnom užívaní sa (vďaka mimoriadne vysokej koncentrácii v dennej dávke) výsledky v podobe krásnej pleti, vlasov a nechtov dostavia skôr, ako by ste čakali!

Vďaka Inca Collagenu, ktorý obsahuje až  3000 mg čistého 100% kolagénu v dennej dávke, nástrahám zimy bez problémov odoláte! Zoženiete ho v každej dobrej lekárni, alebo na www.incacollagen.sk.

NÁŠ TIP:
Ušetrite až 8,30 € pri nákupe Inca Collagen. Získajte teraz zľavu 5 € a dopravu zdarma – kliknite na: www.incacollagen.sk a zadajte zľavový kód: S22000001. Ako darček dostanete ku každej objednávke Vitamín C zdarma.

Autor: PR článok
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

5 chýb, ktoré robíte pri šalátoch počas diéty aj vy

5 chýb, ktoré robíte pri šalátoch počas diéty aj vy

dnes
Jete zdravé šaláty, ale ručička váhy nejde dolu? Skúste si posvietiť na to, čo do šalátu dávate. Čítať viac
 
Ukážte bruško! 5 potravín, ktoré vyrysujú sexi driek

Ukážte bruško! 5 potravín, ktoré vyrysujú sexi driek

včera
Ťahá vám slnko zo skrine letné kúsky oblečenia s odhaleným bruškom? Vyhnite sa potravinám, ktoré ho nafúknu. Čítať viac
 
Vysadili ste lepok a chudnete? Možno si robíte horšie, ako myslíte

Vysadili ste lepok a chudnete? Možno si robíte horšie, ako myslíte

17.04.2018
Je potvrdené, že ak jete bezlepkové potraviny, hoci nemáte celiakiu, po čase priberiete. A koledujete si aj o horšie zdravotné problémy.... Čítať viac
 
Cestovinová diéta znova IN. 4 mesiace a 5 kíl dole ako nič!

Cestovinová diéta znova IN. 4 mesiace a 5 kíl dole ako nič!

13.04.2018
Vedci vyvracajú fakt, že z cestovín priberiete. Ustrážte si správne množstvo. Čítať viac
 
Priberáte, alebo vás len nafúklo? 6 spôsobov, ako to zistíte

Priberáte, alebo vás len nafúklo? 6 spôsobov, ako to zistíte

12.04.2018
Rozčuľuje vás, že bruško krásne spľasne len preto, aby bolo o pár hodín ako balón? Ráno zistíte, či máte dôvod na paniku. Čítať viac
 
 

wanda.sk

Vedeli si, že v zime vám môže pomôcť kolagén? Prečítajte si aké má účinky
PR článok