Veľké prsia netrápia len chrbticu. Neničte si ďalej zdravie!

09.01.2018

Možnosť upraviť si proporcie tela podľa svojich predstáv dnes už využíva veľa žien. Častokrát im zákrok pomôže aj zdravotne. A to je aj prípad úpravy priveľkého objemu prsníkov.

Ilustračné foto

Ilustračné fotoAutor: Shutterstock.com

„Ortopédi veľmi často odporúčajú takýmto pacientkam zmenšenie prsníkov, redukčnú mammaplastiku. Ďalším dôvodom je estetika, napríklad pri asymetrii pŕs,“ hovorí o operácii MUDr. Janka Holešovská, MBA., vedúca lekárka medicínsko – estetického centra v Poprade.

VIDEO-rozhovory s plastickým chirurgom: 

Aj tu sa potvrdzuje, že všetkého veľa škodí. Okrem chrbtice trpí krk, často sa vyskytujú aj bolesti hlavy. Výnimkou nie sú ženy, ktoré sa pre mammaplastiku rozhodli aj po kojení, keď ich prsia stratili pôvodný tvar.

Zápal, alergia, znetvorené črty. Na čo si dať pri permanentnom make-upe pozor? 

Aký výsledok očakávať?

Pre každú ženu je dôležité cítiť sa vo svojom tele čo najlepšie. „Dôležité je myslieť na prirodzený výsledok zákroku. Upravené poprsie by malo zodpovedať veľkosti a tvaru tela,“ pokračuje popradská lekárka Janka Holešovská.

Nespokojnosť so vzhľadom môže zanechať stopu aj na psychike ženy. Veľké poprsie je často terčom netaktných pohľadov a nemiestnych poznámok, ktoré sú ženám nepríjemné.

FOTO: Hviezdna umelá krása. Pomohla im plastika so sebavedomím?

Podľa doktorky Holešovskej je problémom aj obliekanie. „Redukčnú mammaplastiku je možné absolvovať až po kojení, keďže sa zasahuje aj do mliečnej žľazy," upozorňuje na dôležitý fakt vedúca odborníčka.

Žiadaný tvar potrebuje čas

„Samotná operácia trvá maximálne tri hodiny a vykonáva sa v celkovej anestézii. Drén v tele ostáva 24 hodín. Po zákroku je dôležité vyhýbať sa záťaži, aspoň počas troch týždňov. Keďže prsia sa po redukčnej mammaplastike formujú ďalšie tri mesiace, nevyhnutné je používať aj špeciálnu podprsenku, a to aspoň šesť týždňov od zákroku,“ radí lekárka.

FOTO: Operácia Mommy makeover vracia ženám telo spred pôrodu. Už aj na Slovensku! 

Aj po redukčnej mammaplastike je možné prsia opäť upraviť, napríklad vložením implantátov. „Ide najmä o prípady, pri ktorých je potrebné zmeniť tvar dekoltu. Tento typ zákroku je vhodné absolvovať po šiestich mesiacoch od redukcie. Ak došlo len k modelácii prsníkov a nerobil sa veľký zákrok v oblasti mliečnej žľazy, implantáty sa môžu vložiť aj počas jednej operácie,“ dodáva doktorka Holešovská.

Bude vás zaujímať:  

V tomto článku sa zaoberáme Prsia ...viac
Autor: TS, bd
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Spíte v podprsenke? TOTO by ste mali vedieť!

Spíte v podprsenke? TOTO by ste mali vedieť!

dnes
Možno kvôli podprsenke ste stále unavená a neviete schudnúť. Bojíte sa gravitácie, tak si ju radšej ani nevyzliekate? Koledujete... Čítať viac
 
Ženy, toto je pre zdravie každej z vás! VIDEOodkaz Adriany Kmotríkovej

Ženy, toto je pre zdravie každej z vás! VIDEOodkaz Adriany Kmotríkovej

včera
Prečo je prevencia rakoviny krčka maternice taká podstatná? Možno ešte podstatnejšia ako pri iných rakovinách? Čítať viac
 
Diéta 2v1: 6 tipov ako schudnete a zlepšíte si SEX

Diéta 2v1: 6 tipov ako schudnete a zlepšíte si SEX

včera
Vyprchala vášeň? Intímny život nakopne sexuálna diéta. Poznáte chrumkavé zásady? Čítať viac
 
Boli ste na pedikúre? Stačí jeden trik a päty zostanú hladké

Boli ste na pedikúre? Stačí jeden trik a päty zostanú hladké

15.07.2018
Pohodlné letné šľapky niekedy o vás prezradia viac, ako by ste chceli. Aj zhrubnuté päty sa dajú vyhladiť, len treba so suchou kožou... Čítať viac
 
Nálady ako na horskej dráhe? Skroťte ich, kým vás začnú ničiť

Nálady ako na horskej dráhe? Skroťte ich, kým vás začnú ničiť

14.07.2018
Možno je načase, aby ste svoje správanie prestali ospravedlňovať tým, že ste vystresované alebo vás niečo bolí. A platí to aj pre mužov.... Čítať viac
 
 

wanda.sk

Veľké prsia netrápia len chrbticu. Neničte si ďalej zdravie!
TS
bd