Veľké prsia netrápia len chrbticu. Neničte si ďalej zdravie!

09.01.2018

Možnosť upraviť si proporcie tela podľa svojich predstáv dnes už využíva veľa žien. Častokrát im zákrok pomôže aj zdravotne. A to je aj prípad úpravy priveľkého objemu prsníkov.

Ilustračné foto

Ilustračné fotoAutor: Shutterstock.com

„Ortopédi veľmi často odporúčajú takýmto pacientkam zmenšenie prsníkov, redukčnú mammaplastiku. Ďalším dôvodom je estetika, napríklad pri asymetrii pŕs,“ hovorí o operácii MUDr. Janka Holešovská, MBA., vedúca lekárka medicínsko – estetického centra v Poprade.

VIDEO-rozhovory s plastickým chirurgom: 

Aj tu sa potvrdzuje, že všetkého veľa škodí. Okrem chrbtice trpí krk, často sa vyskytujú aj bolesti hlavy. Výnimkou nie sú ženy, ktoré sa pre mammaplastiku rozhodli aj po kojení, keď ich prsia stratili pôvodný tvar.

Zápal, alergia, znetvorené črty. Na čo si dať pri permanentnom make-upe pozor? 

Aký výsledok očakávať?

Pre každú ženu je dôležité cítiť sa vo svojom tele čo najlepšie. „Dôležité je myslieť na prirodzený výsledok zákroku. Upravené poprsie by malo zodpovedať veľkosti a tvaru tela,“ pokračuje popradská lekárka Janka Holešovská.

Nespokojnosť so vzhľadom môže zanechať stopu aj na psychike ženy. Veľké poprsie je často terčom netaktných pohľadov a nemiestnych poznámok, ktoré sú ženám nepríjemné.

FOTO: Hviezdna umelá krása. Pomohla im plastika so sebavedomím?

Podľa doktorky Holešovskej je problémom aj obliekanie. „Redukčnú mammaplastiku je možné absolvovať až po kojení, keďže sa zasahuje aj do mliečnej žľazy," upozorňuje na dôležitý fakt vedúca odborníčka.

Žiadaný tvar potrebuje čas

„Samotná operácia trvá maximálne tri hodiny a vykonáva sa v celkovej anestézii. Drén v tele ostáva 24 hodín. Po zákroku je dôležité vyhýbať sa záťaži, aspoň počas troch týždňov. Keďže prsia sa po redukčnej mammaplastike formujú ďalšie tri mesiace, nevyhnutné je používať aj špeciálnu podprsenku, a to aspoň šesť týždňov od zákroku,“ radí lekárka.

FOTO: Operácia Mommy makeover vracia ženám telo spred pôrodu. Už aj na Slovensku! 

Aj po redukčnej mammaplastike je možné prsia opäť upraviť, napríklad vložením implantátov. „Ide najmä o prípady, pri ktorých je potrebné zmeniť tvar dekoltu. Tento typ zákroku je vhodné absolvovať po šiestich mesiacoch od redukcie. Ak došlo len k modelácii prsníkov a nerobil sa veľký zákrok v oblasti mliečnej žľazy, implantáty sa môžu vložiť aj počas jednej operácie,“ dodáva doktorka Holešovská.

Bude vás zaujímať:  

V tomto článku sa zaoberáme Prsia ...viac
Autor: TS, bd
Fotogaléria

Ďalšie články z tejto sekcie

Speváčka Mária Čírová: Svadba všetko zmenila

Speváčka Mária Čírová: Svadba všetko zmenila

včera
Mária Čírová (29) si čistí hlavu na koňoch a lieči chrbát na joge. Minuloročnú svadbu so svojím manažérom považuje za magickú. Čítať viac
 
FOTO: Suché a rozlietané vlasy zachráni týchto 6 potravín

FOTO: Suché a rozlietané vlasy zachráni týchto 6 potravín

22.01.2018
Ak nemáte po ruke špeciálnu masku, môže vylepšiť kvalitu vlasov aj olej. Ktorý je na vlasy najlepší a ktoré potraviny dodajú vlasom... Čítať viac
 
Povesť hormónov utrpela. Je strach z ich užívania oprávnený?

Povesť hormónov utrpela. Je strach z ich užívania oprávnený?

21.01.2018
Mnohým ženám by pomohli hormóny, no boja sa ich. Aké sú potencionálne prínosy a riziká? Čítať viac
 
Stále nič? Prestaňte plánovať! Šetrili ste vajíčka?

Stále nič? Prestaňte plánovať! Šetrili ste vajíčka?

20.01.2018
Každému 7. páru sa nepodarí počať úplne prirodzene. Ale vy môžete mať šesť lepších poradových čísel. Nestresujte sa! Čítať viac
 
Pravý vinník zápalu močových ciest: Chlad to nie je!

Pravý vinník zápalu močových ciest: Chlad to nie je!

19.01.2018
Dokáže dlho potrápiť, no stačí poznať príčinu a môžete jej predísť. Dajte stopku ťažkostiam a nenechajte si už viac pokaziť náladu... Čítať viac
 
 

wanda.sk