Veľké prsia netrápia len chrbticu. Neničte si ďalej zdravie!

09.01.2018

Možnosť upraviť si proporcie tela podľa svojich predstáv dnes už využíva veľa žien. Častokrát im zákrok pomôže aj zdravotne. A to je aj prípad úpravy priveľkého objemu prsníkov.

Ilustračné foto

Ilustračné fotoAutor: Shutterstock.com

„Ortopédi veľmi často odporúčajú takýmto pacientkam zmenšenie prsníkov, redukčnú mammaplastiku. Ďalším dôvodom je estetika, napríklad pri asymetrii pŕs,“ hovorí o operácii MUDr. Janka Holešovská, MBA., vedúca lekárka medicínsko – estetického centra v Poprade.

VIDEO-rozhovory s plastickým chirurgom: 

Aj tu sa potvrdzuje, že všetkého veľa škodí. Okrem chrbtice trpí krk, často sa vyskytujú aj bolesti hlavy. Výnimkou nie sú ženy, ktoré sa pre mammaplastiku rozhodli aj po kojení, keď ich prsia stratili pôvodný tvar.

Zápal, alergia, znetvorené črty. Na čo si dať pri permanentnom make-upe pozor? 

Aký výsledok očakávať?

Pre každú ženu je dôležité cítiť sa vo svojom tele čo najlepšie. „Dôležité je myslieť na prirodzený výsledok zákroku. Upravené poprsie by malo zodpovedať veľkosti a tvaru tela,“ pokračuje popradská lekárka Janka Holešovská.

Nespokojnosť so vzhľadom môže zanechať stopu aj na psychike ženy. Veľké poprsie je často terčom netaktných pohľadov a nemiestnych poznámok, ktoré sú ženám nepríjemné.

FOTO: Hviezdna umelá krása. Pomohla im plastika so sebavedomím?

Podľa doktorky Holešovskej je problémom aj obliekanie. „Redukčnú mammaplastiku je možné absolvovať až po kojení, keďže sa zasahuje aj do mliečnej žľazy," upozorňuje na dôležitý fakt vedúca odborníčka.

Žiadaný tvar potrebuje čas

„Samotná operácia trvá maximálne tri hodiny a vykonáva sa v celkovej anestézii. Drén v tele ostáva 24 hodín. Po zákroku je dôležité vyhýbať sa záťaži, aspoň počas troch týždňov. Keďže prsia sa po redukčnej mammaplastike formujú ďalšie tri mesiace, nevyhnutné je používať aj špeciálnu podprsenku, a to aspoň šesť týždňov od zákroku,“ radí lekárka.

FOTO: Operácia Mommy makeover vracia ženám telo spred pôrodu. Už aj na Slovensku! 

Aj po redukčnej mammaplastike je možné prsia opäť upraviť, napríklad vložením implantátov. „Ide najmä o prípady, pri ktorých je potrebné zmeniť tvar dekoltu. Tento typ zákroku je vhodné absolvovať po šiestich mesiacoch od redukcie. Ak došlo len k modelácii prsníkov a nerobil sa veľký zákrok v oblasti mliečnej žľazy, implantáty sa môžu vložiť aj počas jednej operácie,“ dodáva doktorka Holešovská.

Bude vás zaujímať:  

V tomto článku sa zaoberáme Prsia ...viac
Autor: TS, bd
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Proti stresu, vírusom a vysokému tlaku. Dôvody, prečo sa túliť každý deň

Proti stresu, vírusom a vysokému tlaku. Dôvody, prečo sa túliť každý deň

dnes
Objímanie priateľov vám posilní črevnú imunitu a zníži krvný tlak. To nie je žart! Čítať viac
 
Herečka Kristína Turjanová: Bez lepku mi je ľahšie

Herečka Kristína Turjanová: Bez lepku mi je ľahšie

19.04.2018
Herečka Kristína Turjanová (38) nie je celiatička, ale lepok vyškrtla so svojho jedálneho lístka. A koláč pre rodinu ochotne napečie... Čítať viac
 
Gynekológ radí: Kedy znamená výtok z pošvy problém?

Gynekológ radí: Kedy znamená výtok z pošvy problém?

19.04.2018
Výtok a vlhkosť v nohavičkách nie sú nikdy príjemné. Nemusí to však byť vždy dôvod na preľaknutie a obavy o zdravie. Čítať viac
 
Roky utajovaná choroba! Speváčka Conchita Wurst musela s pravdou von

Roky utajovaná choroba! Speváčka Conchita Wurst musela s pravdou von

18.04.2018
Expriateľ sa jej vyhrážal. Kontroverzná rakúska umelkyňa Conchita Wurst musela odhaliť pravdu o svojom zdravotnom stave.  Čítať viac
 
7 bežných viet, ktorými zakrýva neveru. Počúvate ich?

7 bežných viet, ktorými zakrýva neveru. Počúvate ich?

17.04.2018
Tušíte, no nemáte dôkaz? Len čudný pocit v bruchu, ktorý vám naznačuje, že váš partner už nie je ako kedysi? Čítať viac
 
 

wanda.sk

Veľké prsia netrápia len chrbticu. Neničte si ďalej zdravie!
TS
bd