predplatne
 

Privolávanie bociana: 9 tipov ako otehotnieť

16.05.2014

Aj keď počatie dieťatka je tá najprirodzenejšia vec na svete, môžete si k nemu dopomôcť. Máme pre vás zopár tipov ako sa k vytúženému dieťatku dopracovať.

"Netlačte na pílu" a buďte v pohode. Dieťatko si k vám nájde cestu práve vtedy, keď budete vyrovnaná a v emocionálne stabilná.Autor: profimedia.sk

1. Najdôležitejšia je psychika!

Psychika je základ všetkého. Iste ste už X-krát počuli o pároch, ktorým sa podarilo otehotnieť až keď to vzdali, alebo si dieťa adoptovali. Preto "netlačte na pílu" a buďte v pohode. Dieťatko si k vám nájde cestu práve vtedy, keď budete vyrovnaná a v emocionálne stabilná. Pozitívny prístup a odľahčený pohľad na svet pomáha. Psychosomatické záležitosti nie sú sranda! Navyše ten kto žije v strese má menšiu chuť na sex. Okrem toho vyvedie nervozita hormóny a cyklus z miery.

2. So sexom nepreháňajťe

Aj keď sex je pre splodenie potomka alfa-omega, nepreháňajte to s ním. Na jednej strane je v hre kvalita vášho sexuálneho života. Ľahko sa môže stať, že z intímneho potešenia oboch partnerov sa môže stať iba rutinná "výroba bábätka". Na druhej strane si uvedomte, že správne dávkovanie je dôležité aj z fyziologického hľadiska. Počas plodných dní by ste nemali mať sex ani zriedkavo ani príliš často. Príliš málo sexu znižuje šance na oplodnenie a príliš veľa sexu znižuje kvalitu spermií. Odporúča sa dvojdňová pauza.

3. Poloha môže pomôcť

Skutočne existuje poloha, ktorá zvyšuje šancu na oplodnenie: misionárska poloha. Táto poloha umožňuje hlboké vniknutie a tým zvyšuje šancu na úspešné oplodnenie. Po sexe by mala žena trochu odpočívať, aby spermie našli ľahšie cestu cez kŕčok maternice. Na druhej strane však platí, že po tom ako sa zdravá spermia dostane tela, svoju cestu k vajíčkam si nájde vždy. Či už sedíte, ležíte, alebo robíte stojku na hlave.

4. Zdravá strava dokáže zázraky !

Zdravá strava je základom pre vyvážené hormóny. Posnažte sa, aby bol váš jedálniček pestrý a vyvážený. Orientujte sa prevažne na zdravé BIO potraviny, aby ste do tela dostávali čo najmenej chemických látok.

5. Športujte!

Pravidelný šport zlepšuje krvný obeh. Fyzicky aktívne ženy otehotnejú ľahšie a priebeh ich tehotenstva je bez problémov. Čo sa týka hmotnosti, ak chcete otehotnieť, nemali by ste byť ani príliš vychudnutá, ani príliš obézna. Oba extrémy môžu ovplyvniť hladinu vašich hormónov, ako aj váš menštruačný cyklus.

6. Kyselina listová

Oznámte svojmu gynekológovi, že plánujete otehotnieť, aby vám mohol predpísať kyselinu listovú a vitamíny. Dobrá zásoba zvyšuje plodnosť, navyše "poistíte" si tým zdravý vývin bábätka. Najcitlivejším obdobím tehotenstva sú práve prvé tri mesiace, teda prvý trimester. Preto by ste mali dbať na dostatočný príjem kyseliny listovej aspoň jeden mesiac pred plánovaným otehotnením.

7. Vyhýbajte sa cigaretám

Je dokázané, že fajčenie výrazne znižuje plodnosť u žien aj u mužov. Navyše fajčenie škodí už oplodnenej vaječnej bunke. Štúdie dokazujú, že chemikálie v cigaretách sťažujú produkciu estrogénu, ktorý je nevyhnutný na dozretie vajíčok. Navyše fajčiarky majú o 50 % väčšie riziko potratu ako nefajčiarky!

8. Vytiahnite kalkuklačku

V prípade, že ste zdravá a máte pravidelný cyklus, vyrátajte si kedy je najvyššia pravdepodobnosť ovulácie. U väčšiny žien to býva v strede cyklu. U pravidelného cyklu (28 dní) - to bude medzi dňami 12 až 16 rátané od prvého dňa poslednej menštruácie. Preto si načasujte oplodňovací akt do týchto dní.

9. Merajte, skúšajte...

Meranie bazálnej teploty v kombinácii s výpočtom plodných dní zvýši pravdepodobnosť otehotnenia. Takže, ak ste dnes práve v dňoch 12 až 16 počítaných od prvého dňa poslednej menštruácie (za predpokladu 28 dňového cyklu) a dnes ráno je vaša bazálna teplota približne o 0.5 až 1 stupeň Celzia vyššia, pravdepodobne nedávno prebehla ovulácia. Vajíčko má životnosť iba okolo 24 hodín, preto je dôležité aby sa počas tejto doby stretlo s partnerovou spermiou. Spermie sú schopné prežiť 2 až 4 dni v cervikálnom moku. Preto doporučujeme začať skúšať otehotnieť už 2 až 4 dni pred ovuláciou, počas nej a hlavne 24 hodín po ovulácii.

Autor: imamina.sk

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Trápia vás spadnuté viečka? Zdvihne ich výboj. Zjemní aj vrásky či jazvičky

Trápia vás spadnuté viečka? Zdvihne ich výboj. Zjemní aj vrásky či jazvičky

včera
Zacítite malé štipnutie a na pokožke sa vytvorí drobná chrasta. Presne cielené teplo dokáže vypnúť pokožku. Pri vylepšovaní viečok... Čítať viac
 
6 ochorení, ktoré veští bolesť po sexe. Dúfajte, že nie tretia

6 ochorení, ktoré veští bolesť po sexe. Dúfajte, že nie tretia

14.03.2019
Nepríjemné pocity po sexe sú varovný signál. Nezvyknite si, že to tak má byť. Čítať viac
 
Keď tehotenstvo nebezpečne zvýši tlak. Tieto príznaky už ohrozujú ženu aj dieťa!

Keď tehotenstvo nebezpečne zvýši tlak. Tieto príznaky už ohrozujú ženu aj dieťa!

13.03.2019
Hoci ste doteraz s cievami a tlakom problémy nemali, v tehotenstve môže byť všetko inak. Čítať viac
 
Neuveríte! Novinkou v boji proti starnutiu je netradičný olej

Neuveríte! Novinkou v boji proti starnutiu je netradičný olej

12.03.2019
Vyskúšali ste už kokosový, arganový, konopný, rakytníkový… Aj v boji proti vráskami vám môžu kozmetické výrobky ešte stále prekvapiť... Čítať viac
 
Váš príbeh: Veronike znepríjemnila tehotenstvo raritná komplikácia. Priveľa slín

Váš príbeh: Veronike znepríjemnila tehotenstvo raritná komplikácia. Priveľa slín

10.03.2019
Veronika Kleščová (28) počítala s tým, že ju budú trápiť nevoľnosti. Pridalo sa k nim však aj niečo navyše. Začalo sa jej tvoriť také... Čítať viac
 
 

wanda.sk

Privolávanie bociana: 9 tipov ako otehotnieť
imamina.sk