predplatne
 

Je olivový olej skutočne najzdravší?

12.05.2013

Nesledujte iba kalórie, ktoré sú v jedle. Veľmi dôležité je aj to, na čom si ho pripravíte. Ak vám záleží na zdraví, vyberajte si pozorne aj oleje. Nekvalitné zanášajú cievy a škodia srdcu.

Pri tepelnej úprave potravín je dôležitý bod dymenia, teplota, pri ktorej začne vznikať dym. Vtedy sa v oleji znehodnocujú užitočné látky a vznikajú škodlivé. Preto by sa niektoré druhy, napríklad ľanový alebo konopný, nemali používať na varenie a pečenie.

Pri tepelnej úprave potravín je dôležitý bod dymenia, teplota, pri ktorej začne vznikať dym. Vtedy sa v oleji znehodnocujú užitočné látky a vznikajú škodlivé. Preto by sa niektoré druhy, napríklad ľanový alebo konopný, nemali používať na varenie a pečenie.Autor: Profimedia.sk

Našťastie, ľudí, ktorí nekúpia hocijaké potraviny a kritériom pre nich nie je iba cena, je čoraz viac. Bielym ostrovčekom a výnimkou sú oleje. „ Ľudia si už dávajú pozor na zeleninu alebo mäso, ale oleje si ešte vyberať nevedia a je im dosť jedno, na čom jedlá z kvalitných surovín pripravujú,“ hovorí o odborníčka na výživu, MUDr. Alžbeta Béderová.

„Jednou z najhorších vecí, ktoré výrobcovia robia je, že oleje plnia do priesvitných plastových obalov. Všimli ste si, že olivový býva len vo fľašiach?

Prečo asi? Pôsobenie svetla cez plast výrazne znižuje kvalitu oleja a keď sa pridá pôsobenie kyslíka po otvorení, skaza je dokonaná. Najhoršie sú veľké päťlitrové balenia. Kým ho miniete, z neustáleho otvárania a zatvárania je olej tak znehodnotený, že sa úplne zmení štruktúra mastných kyselín, “ upozorňuje MUDr. Alžbeta Béderová.

NAJZDRAVŠÍ JE OLIVOVÝ

Najkvalitnejší je panenský olivový, používajte ho do šalátov, rafinovaný môžete i na tepelnú úpravu. Obsahuje okolo 80 percent kyseliny olejovej - N9, čo je jeden z najzdravších tukov. Repkový olej obsahuje okolo 60 percent N9 a k olivovému sa najviac približuje. Slnečnicový olej obsahuje prevažne polynenasýtené kyseliny n6 a n3, ktorých telo až tak veľa nepotrebuje.

4:1

Optimálny pomer v príjme n6 a n3 kyselín je 4:1. Nadmernou spotrebou slnečnicového oleja, napríklad v keksíkoch, chrumkách a iných „nenápadných“ pochutinách, sa pomer kyselín niekedy zmení až na 50:1, čo je oveľa horšie, ako keby ste si natreli chlieb bravčovou masťou.

6 - krát o olejoch

- Získavajú sa z rastlín, alebo z ich semien.
- Kvalitu a vlastnosti určuje to, či sú lisované za studena, alebo za tepla. Dôležité je, koľkokrát sa lisovanie opakuje. - Najkvalitnejšie oleje sú lisované za studena.
- Pri tepelnej úprave potravín je dôležitý bod dymenia, teplota, pri ktorej začne vznikať dym. Vtedy sa v oleji znehodnocujú užitočné látky a vznikajú škodlivé. Preto by sa niektoré druhy, napríklad ľanový alebo konopný, nemali používať na varenie a pečenie.
- Najrozšírenejší je slnečnicový olej.
- Jednotlivé druhy olejov sa líšia zložením a obsahom jednotlivých látok, striedajte ich a vhodne dopĺňajte.

Autor: Jozefína Kaššová
FocusMedia

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Víkendová zmena času ovplyvní spánok a rozbolí telo. Ako tomu predísť?

Víkendová zmena času ovplyvní spánok a rozbolí telo. Ako tomu predísť?

dnes
Migrény, nervozitu, bolesti žalúdka a poruchy spánku spôsobuje zmena času najmä citlivým ľuďom. Hlavne sa kvalitne vyspite. Čítať viac
 
Ktoré čistiace prostriedky usmrtia nebezpečný koronavírus? Máte ich doma!

Ktoré čistiace prostriedky usmrtia nebezpečný koronavírus? Máte ich doma!

dnes
Žijeme v neistých časoch, ale je upokojujúce vedieť, že máme nejaké zbrane, ktoré môžeme použiť na boj proti Covid-19 v našich príbytkoch.... Čítať viac
 
5 telesných pachov, ktoré by ste nemali nikdy ignorovať!

5 telesných pachov, ktoré by ste nemali nikdy ignorovať!

včera
Nie je smrad ako smrad. Ak sa vám zdá, že sa niektoré vaše telesné pachy zmenili alebo zintenzívneli, mali by ste spozornieť. Príčinou... Čítať viac
 
Koronavírus: Proti najhorším príznakom majte poruke. 10 prírodných tlmičov horúčky i bolesti hlavy

Koronavírus: Proti najhorším príznakom majte poruke. 10 prírodných tlmičov horúčky i bolesti hlavy

včera
Hlava ako v tlakovom hrnci a telo v ohni, no chcete sa vyhnúť ďalšej dávke chémie? Spravte si zásobu prírodných medikamentov, kým ste... Čítať viac
 
Zahmlievajú sa vám pri nosení rúška okuliare? 6+1 tip odborníčky z optiky

Zahmlievajú sa vám pri nosení rúška okuliare? 6+1 tip odborníčky z optiky

26.03.2020
Nosíte okuliare a zároveň sa chránite rúškom? Potom zrejme riešite aj problém so zahmlievaním okuliarov. Čítať viac
 
 

wanda.sk

Je olivový olej skutočne najzdravší?
Jozefína Kaššová