Prirodzená ochrana vašej ústnej dutiny

05.10.2017

Každodenná rutina do veľkej miery ovplyvňuje stav mikroflóry v ústnej dutine, ktorá je zodpovedná za väčšinu problémov, ktoré vedú k problémom so zubami. Nerovnováha ústnej mikroflóry pritom môže mať dopad aj na naše celkové zdravie.

Častokrát si neuvedomujeme, aký veľký vplyv má na zdravie našich zubov práve životný štýl.

Častokrát si neuvedomujeme, aký veľký vplyv má na zdravie našich zubov práve životný štýl.Autor: Zendium

Fajčenie, stres, užívanie liekov, strava, alebo aj tehotenstvo či pokročilý vek majú nepriaznivý dopad na ústnu mikroflóru. To môže okrem problémov so zubami a ďasnami viesť aj k oslabeniu nášho zdravia. Najjednoduchším spôsobom ochrany ústnej dutiny a jej mikroflóry je správna a pravidelná ústna hygiena.

Zendium je inšpirované prirodzenou ochranou ústnej dutiny. Obsahuje enzýmy a proteíny, ktoré sa prirodzene nachádzajú v slinách a ktoré prispievajú k zdravej a vyváženej ústnej mikroflóre. A to všetko bez obsahu triclosanu, parabénov a peniacej zložky SLS, ktorá môže pôsobiť dráždivo.

Výskumy preukázali, že Zendium znižuje tvorbu zubného povlaku*, zabezpečuje sviežejší dych až po dobu 12 hodín** a u 83 % používateľov sa potvrdilo zlepšenie stavu ďasien*.

Zendium je preto vhodné pre všetkých, ktorí preferujú prirodzenú*** ochranu ústnej dutiny. Používajte zubnú pastu Zendium spolu s ústnou vodou Zendium a doprajte svojej ústnej dutine ochranu pred nepríjemnými problémami spojenými s narušením ústnej mikroflóry.

Zvláštnou kategóriou v prípade starostlivosti o ústnu dutinu sú deti. Tie majú vyššiu hustotu chuťových pohárikov ako dospelí, a preto môžu byť citlivé na výraznú chuť a môžu považovať zubné pasty s výraznou chuťou či penivosťou za nepríjemné. Deti sú zároveň náchylné k tvorbe vriedkov v ústach, čo robí ich jemnú ústnu sliznicu ešte citlivejšou. Zubné pasty Zendium Kids & Juniors majú jemnú príchuť, a tiež neobsahujú peniacu zložku SLS, parabény a triclosan.

Viac na: www.zendium.sk/ucinnost

*Klinická štúdia podráždenosti ďasien, 133 používateľov Zendium, UK 2017.
**In vivo štúdia na 93 osobách pri pravidelnom používaní počas 4 týždňov, UK 2017.
***Obsahuje prirodzené enzýmy a proteíny, ktoré sa nachádzajú v ústnej dutine.

Autor: PR článok
Fotogaléria

Ďalšie články z tejto sekcie

VIDEO: Priberiete po šiestej večer? Takto určite nie, radí odborníčka

VIDEO: Priberiete po šiestej večer? Takto určite nie, radí odborníčka

dnes
Pravidlo posledného jedla dňa do šiestej hodiny večer síce platí, ale len pre úzku skupinu ľudí. Patríte k nim, alebo sa môžete bez výčitiek... Čítať viac
 
Obľúbené nápoje vymenila za najlepší životabudič. Schudla takmer 70 kíl

Obľúbené nápoje vymenila za najlepší životabudič. Schudla takmer 70 kíl

včera
Trojnásobná mamička Claudia Cattani (32) z Brazílie si priznala, že trpí závislosťou od koly. Nastal deň, kedy sa už na seba nedokázala... Čítať viac
 
Proteínové bomby: Táto zelenina dokáže premeniť tuk na svaly

Proteínové bomby: Táto zelenina dokáže premeniť tuk na svaly

16.02.2018
Nepotešíme len vegetariánov. Pracujete na postave a hľadáte zdroje bielkovín? Nielen tie živočíšne ako mäso a vajíčka sú nimi nabité.... Čítať viac
 
Aj v zime schudnete! Stavte na rady lekárky a správnu zeleninu

Aj v zime schudnete! Stavte na rady lekárky a správnu zeleninu

13.02.2018
Je pár dôvodov, prečo sa vám kilá viac lepia v zime, ale aj pár tých, pre ktoré sa ich práve teraz zbavíte jednoduchšie. Čítať viac
 
7 tipov ako zorganizovať kuchyňu a konečne schudnúť

7 tipov ako zorganizovať kuchyňu a konečne schudnúť

09.02.2018
Každý sme od prírody lenivý. Využite to a chudnutie si zjednodušte vďaka pár šikovným postupom. Čítať viac
 
 

wanda.sk