Šokujúca samovražda gymnazistky: Kristínka, prečo si to urobila?

24. apríla 2015, 06:00
Tip redakcii

Prečo sa taká mladučká rozhodla pre smrť? Na to sa pýtajú všetci, ktorí poznali Kristínku († 16) z Bojnej. Usmievavé dievča, šikovná študentka i talentovaná hudobníčka mala ešte celý život pred sebou. Rozhodla sa však inak a spôsob, akým odišla z tohto sveta, vyvoláva zimomriavky.

Mŕtve dievča:  Bolo  nadanou  huslistkou.

Mŕtve dievča: Bolo nadanou huslistkou.

Autor: Archív

Riaditeľka Základnej školy v Bojnej Magdaléna Krajčíková spomína na Kristínku len v dobrom. „Nedávno tu bola hrať. Chodila k nám vystupovať. Aktívne sa podieľala na dianí v obci. Nemôžeme tomu uveriť. Bola navyše výborná žiačka,“ hovorí šokovane.

Kristínka bola prváčkou na gymnáziu v Topoľčanoch. „Nebudeme sa k takémuto nešťastiu vyjadrovať,“ povedala riaditeľka Viera Dzurejová. Dievča sa aj tu výborne učilo a reprezentovalo školu na súťažiach.

O dôvodoch sa špekuluje

Kristínka mala aj množstvo záujmov. Kedysi bola členkou karate klubu, navštevovala umeleckú školu. „Vo štvrtok mala mať hodinu huslí. Je strašné uvedomiť si, že už nikdy nepríde,“ povedala smutne pedagogička.

Nikto si nevie vysvetliť, prečo Kristínka už nie je medzi živými. „Všetci len špekulujú, v dedine sa povráva kadečo. Pravdu vie len ona a zobrala si ju so sebou,“ vzdychla si jej bývalá spolužiačka.

O dievčati v Bojnej hovoria len v superlatívoch. „Bolo to najmladšie dieťa v slušnej rodine. Každú nedeľu chodila čítať do kostola,“ povedali.

Čo sa stalo?

Kristínka odišla v utorok večer z domu. Keď sa do rána nevrátila, oznámili rodičia jej nezvestnosť. Medzičasom objavili hasiči v horiacom stohu slamy za dedinou mŕtve ženské telo. Pri ňom ležala guľovnica.

„Pitva vylúčila cudzie zavinenie,“ povedala nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová. Oficiálne totožnosť mŕtvej potvrdia až DNA testy. Zbraň by mohla patriť Kristínkinmu otcovi, ktorý je poľovník.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/ds 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Šokujúca samovražda gymnazistky: Kristínka, prečo si to urobila?
Plus JEDEN DEŇ/ds