Matka tínedžera, ktorého zastrelili policajti: Prišla som o jediné dieťa!

19. júna 2017, 06:41
Tip redakcii

Prežíva najhoršiu nočnú moru. Pani Zuzana z Malej Lehoty v okrese Žarnovica by si ani v najhoršom sne nepomyslela, že v sobotu bude vidieť svojho jediného milovaného syna Tomáša (†17) večer okolo šiestej naposledy živého. Bez slova rozlúčky.

Zuzana prišla po streľbe polície na auto o jediného syna Tomáša.

Zuzana prišla po streľbe polície na auto o jediného syna Tomáša.

Autor: Peter Mišo, Facebook

Tomáš († 17) išiel s ďalšími dvomi kamarátmi Michalom (19), Roderikom (16) a ďalšou kamarátkou Veronikou (16) na pizzu do Novej Bane. Policajná hliadka na služobnom motorovom vozidle dávala na križovatke v Novej Bani prednosť po hlavnej ceste idúcim vozidlám a spozorovala osobné motorové vozidlo Seat Ibiza. Jeho vodič, 19-ročný Michal Kŕmiš z okresu Zlaté Moravce, bol pre políciu už známa firma.

VIEME PRVÍ: Tragická naháňačka tínedžerov: Toto je príčina smrti mladého Tomáša (†17)!

Vodič na zvukové ani svetelné výstrahy zastaviť vozidlo nereagoval a začal unikať. Naháňali ho asi 10 kilometrov a hliadka mala údajne použiť niekoľko varovných výstrelov.

Sedemnásťročný Tomáš Mojto šialenú naháňačku neprežil. Podľa našich informácií zomrel na následky strelných poranení, konkrétne na priestrel pľúc.

Obrovská tragédia! Vodič neuposlúchol políciu, varovný výstrel zabil Tomáša (†17)!

Zuzana bola s Tomášom neustále v kontakte

„Vždy sa vrátil predtým domov okolo desiatej večer, teraz išiel prvýkrát na dlhšie autom, čo nikdy predtým neurobil. Ja ani nepoznám toho vodiča Michala, kto to môže byť a prečo s ním Tomáš vôbec išiel,“ hovorí nešťastná mama Zuzana.

Smrť Anny priamo v práci: Za pásom to boli strašné galeje - hovorí ďalšia zamestnankyňa Erika (39)

Celý večer bola so synom v kontakte telefonicky aj esemeskami. „Bola asi polnoc, keď som mu zavolala, že kde je a kedy príde domov. Povedal mi, že je v poriadku a že už pôjde domov. To bolo naposledy, čo som ho počula,“ spomína si.

Nad ránom syna doma nenašla v posteli

V noci akoby mala zlé tušenie. „Zobudila som sa ako zo zlého sna okolo pol piatej. Išla som do Tomášovej izby, ale on tam nebol. Okamžite som mu volala na mobil, ten aj zvonil, no nikto nedvíhal. Nevedela som čo s ním je. Ráno okolo siedmej nám na dome zazvonili muži a jedna žena. To boli vyšetrovatelia a povedali mi, že môj syn zomrel.

Nič viac som sa od nich nedozvedela,“ prízvukuje nespokojne.

Zuzana: Chcem sa dozvedieť pravdu!

„Až na internete na pluska.sk som sa dozvedela, že môjho syna mali zastreliť po policajnej naháňačke niekde pri Hronskom Beňadiku. Prečo mi to policajti ráno nepovedali? Niečo taja? Ja sa chcem dozvedieť pravdu, aj keď život syna mi to nevráti. Prečo to neriešili inak. Neverím, že sa to muselo ukončiť práve takto. Strieľali po ňom ako keby bol nejaký vrah, alebo zlodej,“ zdôrazňuje.

Smrteľne chorá Prešovčanka Janka: Chcem jediné - zomrieť dôstojne

Polícia Zuzane podľa jej slov zatiaľ nič nechce povedať. „Tvrdili mi, že prípad je v štádiu vyšetrovania a že sa potom so spisu všetko dozviem. Myslím, že niečo tu nehrá a ak sa dozviem, možno to už nebude celá pravda a ja ju chcem poznať. Prečo neriešili skôr aj toho vodiča, keď mal podľa nich už predtým toľko na rováši?,“ pýta sa.

Ja neviem nič. Nikto mi nechce nič povedať. Ja som ani jeho telo nevidela. Ten chlapec a dievča čo boli tiež v aute vyzerali v pohode. To na nehodu nevyzerá. Hovorí sa, že syna trafila guľka pravdepodobne cez kufor. Ja to nechcem nechať len tak.  

Nešťastná mama mala len Tomáša

„Ostala som na tomto svete už len sama. Mala som len Tomáša, lebo s jeho otcom som už dlhšie nežila. Tomáš bol slušne vychovaný, vždy mi povedal, kam ide a kedy sa vráti, ale chodil len na bicykli sem neďaleko. Neviem si to vysvetliť čo a prečo sa to stalo,“ dodala.

Tomášov strýko: Kamarát Roderik mal zakrvavené oblečenie

Zuzanin brat Peter bol aj na mieste, kde malo k streľbe na auto dôjsť a potom aj na polícii v Novej Bani. Jeho synovec Tomáš bol podľa jeho slov veľmi dobrý chlapec a k nehode povedal.

FOTO Šokujúci zvrat v prípade školáčky (†12), ktorá zomrela na lyžiarskom výcviku: Nešťastní rodičia sú zúfalí!

„V aute sedel aj jeho kamarát z dediny Roderik. Videl som na vlastné oči, že Roderik mal celú bundu zakrvavenú. A to dievča čo bolo s nimi v noci v aute mi povedalo, že počula pri naháňačke viacero výstrelov.“

Verzia polície k smrti Tomáša

Udalosť sa stala (18.6.), krátko po polnoci keď vykonávala hliadka polície osobitnú kontrolu v okolí Novej Bane. Počas tejto kontroly, v čase, keď hliadka na služobnom motorovom vozidle dávala v križovatke prednosť po hlavnej ceste idúcim vozidlám, spozorovala osobné motorové vozidlo Seat Ibiza, ktorého vodič, resp. „nevodič“ 19-ročný Michal z okresu Zlaté Moravce je pre políciu známy.

FOTO Rodičia Mišky (†12), ktorá zomrela na školskej lyžovačke: Obrovské sklamanie z prístupu školy!

„Tento mladý muž viedol motorové vozidlo v čase kedy mal uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá, pričom išlo v poradí už o tretí takýto zákaz. V minulosti totiž dostal opakovane trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá. Čo sa týka jeho priestupkov na úseku dopravy, dopustil sa aj závažných porušení povinností vodiča, za čo mu bola taktiež opakovane uložená bloková pokuta,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Michal sa snažil hliadke unikať

Hliadka chcela vodiča zastaviť a skontrolovať, pričom išla smerom za týmto vozidlom, na obec Orovnica. V čase keď sa nachádzali niekoľko metrov za úrovňou križovatky, hliadka polície zapla výstražné zvukové a svetelné znamenie, na ktoré 19-ročný vodič zastavovaného vozidla reagoval značným zrýchlením a následne aj veľmi riskantným manévrom, keď predbehol vozidlo idúce pred ním, čím ohrozil aj ďalšie vozidlo jazdiace v protismere.

FOTO Reportérka RTVS Leona Kočkovičová Fučíková († 32), ktorá zomrela na Silvestra: Záber, z ktorého behá mráz po chrbte!

„Michal sa snažil hliadke unikať. Hliadka preto použila niekoľko varovných výstrelov do vzduchu, no nakoľko vodič s vozidlom nereagoval, bol použitý varovný výstrel, smerovaný na zastavenie unikajúceho vozidla. Následne neďaleko obce Hronský Beňadik v časti Psiare osobné motorové vozidlo pravdepodobne následkom vysokej rýchlosti za železničným priecestím havarovalo,“ informovala hovorkyňa.

Tomáša sa snažili záchranári oživiť

Na mieste bolo zistené, že vo vozidle sa nachádzali ďalšie tri osoby, a to 16-ročná spolujazdkyňa sediaca vedľa vodiča, dvaja spolujazdci sediaci na zadných sedadlách, pričom jeden z nich, 17-ročný Tomáš bol zranený.

Anna zomrela v robote: Doplatila na náročné pracovné tempo?

„Policajná hliadka vzhľadom na závažnosť situácie privolala rýchlu zdravotnú pomoc, pričom až do príchodu jej posádky sa snažili mladého muža na mieste oživovať. 17-ročný Tomáš zraneniam na mieste podľahol,“ dodala hovorkyňa.

Polícii je ľúto mladého života

Prípadom sa už zaoberá inšpekcia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. „Polícii je veľmi ľúto, že vyhasol mladý ľudský život. K takémuto tragickému následku skutočne nemuselo dôjsť, nebyť bezohľadnej jazdy nezodpovedného vodiča, ktorému bol už v tomto mladom veku tri krát uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá,“ zdôraznila Petra Kováčiková.

 
Autor: pem 
 
Aplikácie 7 plus