Tragická nehoda: Svedkovia tušia, znalec ale zatiaľ nevie, čo ju spôsobilo

17. júna 2017, 10:00
Tip redakcii

VEĽKÝ KÝR – Spôsobil smrť mikrospánok? V piatok podvečer sa pri Veľkom Kýri v okrese Nové Zámky stala vážna dopravná nehoda, pri ktorej zahynul spolujazdec (+77) jedného z vozidiel, ktoré do seba čelne narazili. Na mieste sa hovorilo aj o mikrospánku jedného z vodičov, súdny znalec sa však k príčine vyjadriť ešte presnejšie nevedel.

Vozidlá sa zrazili takmer čelne, pričom väčší Renault sa po náraze prevrátil na bok.

Vozidlá sa zrazili takmer čelne, pričom väčší Renault sa po náraze prevrátil na bok.

Autor: juh

K takmer čelnej zrážke vozidiel prišlo asi o štvrť na päť popoludní a hoci v oboch vozidlách sedeli až štyria ľudia, o život prišiel iba spolujazdec Imrich (+77) sediaci v aute Seat Inca, za volantom ktorého sedel 62 ročný Vít z Nitry. Toho záchranári previezli do nitrianskej nemocnice.

V druhom vozidle Renault Master sa ľahšie zranil vodič Peter (30) z Veľkých Loviec, jeho spolujazdec Vojtech (60) utrpel zranenia, s ktorými bol sanitkou prevezený do nemocnice v Nových Zámkoch. „Vodič Renaultu sa na mieste podrobil dychovej skúške s negatívnym výsledkom, u druhého vodiča bude prítomnosť alkoholu zisťovaná pri odbere krvi,“ uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

Názory na príčinu sa rozchádzajú

Zistiť, čo spôsobilo ďalšiu tragédiu na ceste bude musieť až polícia, ktorej pri jej zdokumentovaní asistoval súdny znalec z odboru cestnej dopravy. „Zatiaľ to vyzerá tak, že Seat, ktorý šiel v smere od Nových Zámkov, vošiel do protismeru Renaultu. Či predchádzal, alebo sa tam dostal z nejakého iného dôvodu bude predmetom ďalšieho zisťovania. Autá sa zrazili svojimi pravými stranami, no kým vodič Renaultu brzdil, ten v Seate nie,“ povedal na mieste súdny znalec Josef Veverka.

S inou teóriou prišiel muž, ktorý sa bezprostredne po nehode rozprával s vodičom Renaultu. „Vyšiel z auta po svojich a bolo vidieť, že nie je takmer zranený. Povedal mi, že sa aj so svokrom vracali domov. Šofér v oprotiidúcom vozidle podľa neho asi zaspal, pretože začal ísť do ich jazdnej dráhy. Chcel sa mu vyhnúť a strhol volant, lenže zrážke už nedokázal zabrániť,“ prezradil svedok. „Presná príčina tragickej nehody je v súčasnosti ešte v štádiu vyšetrovania, vo veci sme začali trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia,“ dodala policajná hovorkyňa.

Čítajte viac

 
Autor: Jozef Uhlárik 
 
Aplikácie 7 plus