Príbeh ako z hororu: Kabína výťahárovi rozdrvila hlavu, nemal šancu prežiť!

18. júna 2017, 17:05
Tip redakcii

Kde sa stala chyba? Tak túto otázku si bude teraz zrejme najčastejšie klásť nielen rodina, ale aj vyšetrovatelia, ktorí budú zisťovať dôvody prečo opravára Igora (+50) pripravil výťah o život. Mužovi sa zo zatiaľ nezistených príčin pohol výťah a úplne mu dokaličil hlavu.

Smrť opravára výťahov, ktorý prišiel o život v sobotu pri práci vyšetruje polícia aj Inšpektorát práce.

Smrť opravára výťahov, ktorý prišiel o život v sobotu pri práci vyšetruje polícia aj Inšpektorát práce.

Autor: juh

Nešťastie sa stalo v sobotu okolo pol šiestej podvečer, keď opravár Igor odstraňoval poruchu jedného z výťahov na sídlisku v Partizánskom. Podľa našich zistení stál Igor na kabínke výťahu, ktorý bol medzi 5. a 6. poschodím. Ten sa ale z ničoho nič pohol. Mužovi stroj zasekol hlavu, ktorú následne otieral medzi kabínkou a výťahovou šachtou asi jedno poschodie. Na mieste bol mŕtvy.

„Ten výťah mal iba asi tri mesiace, ale už sa kazil. Nechával otvorené dvere a nechodil tak na poschodia. Nikto z nás však ani len netuší, čo sa mohlo stať,“ prezradil jeden z obyvateľov domu. „Muž utrpel drvivé poranenie hlavy nezlučiteľné so životom,“ upresnil hovorca záchranárov Boris Chmel.

Smrteľný pracovný úraz bude vyšetrovať aj Inšpektorát bezpečnosti práce. „Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ uviedla Elena Antalová, trenčianska krajská policajná hovorkyňa.

 
Autor: juh 
 
Aplikácie 7 plus