predplatne
 
Zdravie

Otázka: Čo je to "Hamiltonov hmat"?

01.11.2014
 

Stretla som sa s termínom „Hamiltonov hmat“, ktorý sa vraj používa na vyvolanie pôrodu. O čo ide?

Odpoveď:
 

Hamiltonov hmat je vlastne odlúčenie dolného pólu vaku blán-plodových obalov od steny maternice prstami. tento hmat sa používa na šetrné vyvolanie pôrodnej činnosti. 

MUDr. Tomáš Danys, PhD.
zo súkromnej ambulancie Gyndanys v Nových Zámkoch, www.gyndanys.sk

Položiť otázku

Ďalšie otázky a odpovede

Čo s únikom moču po pôrode?

31.10.2014
 
Po treťom pôrode ma začala trápiť inkontinencia, hlavne pri zvýšenej námahe. Lekárka skonštatovala, že mám poklesnuté panvové dno a odporučila mi cvičenie Kegelových cvikov. Tie mi však veľmi nepomáhajú. Neexistuje účinnejšia pomoc?
Prečítať odpoveď
 

Je epidurálka bezpečná?

30.10.2014
 
O dva mesiace mám termín pôrodu a rada by som rodila pomocou epidurálu. Nemôžem ochrnúť po zle pichnutej injekcie? A môže sa stať, že mi anestetikum nezaberie?
Prečítať odpoveď
 

Som riziková prvorodička, čo z toho pre mňa vyplýva?

18.10.2014
 
O dva mesiace budem mať 39 rokov a konečne sa mi podarilo otehotnieť. Bude moje tehotenstvo vzhľadom na vek automaticky rizikové? Budem potrebovať aj nejaké vyšetrenia navyše?
Prečítať odpoveď
 

Aké sú riziká ochrany pre otehotnením s telieskom?

13.10.2014
 
Chcela by som si dať zaviesť hormonálne vnútromaternicové teliesko. Existujú nejaké ochorenia alebo zdravotné dôvody, kedy sa UI teliesko neodporúča?
Prečítať odpoveď
 

Skúste aj naše ďalšie poradne

Otázka

Mám pod očami kruhy. Bola som na rôznych vyšetreniach, nemajú zdravotnú príčinu. Dosť mi však prekážajú. Niekde som čítala, že ich možno vyplniť kyselinou hyalurónovou, podobne ako vrásky pod očami. Je to pravda? Ak áno, nie je to nebezpečné? Milka

Prečítať odpoveď
 
Otázka

Mám 21 mesačného syna,ktorý sa, mám pocit, vracia vo vývoji. Nemal ani 10 mesiacov, keď v pohode používal nočník, takisto 1,5 ročný sa pýtal na malú potrebu,teraz sme sa vlastne vrátili ku plienkam, nemá snahu sa pýtať a je mu jedno či sa pociká. Podobné...

Prečítať odpoveď
 
Otázka

Pravidelne šesť mesiacov v roku robím v Nórsku pri spracovaní rýb. Poslené štyri mesiace mám pocit, že mi puchne hrtan. Výsledky vyšetrenia u alergologičky potvrdili nejakú alergiu, ale bez udania alergénu. Odporučila mi užívať enzýmy na podporu imunity...

Prečítať odpoveď
 
Otázka

Mám problém s manželom. Žijeme spolu 17 rokov a sex mi už tak nechutí. Manžela to trápi, lebo by sa miloval stále a ja len pár dní do mesiaca, tesne po menštruácii. Mám 32 rokov, manžel 34. Iveta

Prečítať odpoveď
 

Po pôrode ku gynekológovi

10.10.2014
 
Kedy je vhodné ísť po pôrode na prvú gynekologickú prehliadku a čo všetko by mi mal lekár skontrolovať?
Prečítať odpoveď
 

Najnovšie číslo

Zdravie 08/2012

 Zdravie

Žije, ale nebije

Srdce mladého hasiča Jakuba nebije. O životne dôležitý orgán ho pripravila rakovina. Krv do tela mu vháňajú dve mechanické

Okrúžkovaní

Silikónový pásik na zápästie nemá alarm ani iné elektronické zariadenie či dokonca čip. Napriek tomu môže zachrániť život.

 fit a krása

Pod ihlu len s čistou hlavou

Tetovanie sa najlepšie hojí bez lúčov a vody, ale s antibakteriálnymi mydlom. Na farby však môžete reagovať alergicky. Platí to pri trvalom tetovaní i maľovaní henou. Ako sa vyhnúť problémom?

Trénujte proti prúdu

Pochodovanie vo vode môže byť efektívnejšie ako rekreačné plávanie. Navyše vodu v našich bazénoch už víri aj zumba či stacionárne bicykle.

Najčítanejšie

 Videocviky