POZEMNÝ HOKEJ: V Bratislave začínajú ME mužov

22. júla 2009, 13:21
Tip redakcii

Národný štadión Pavla Rosu v Bratislave-Rači bude v termíne 25. - 31. júla dejiskom turnaja kategórie Challenge II majstrovstiev Európy mužov v pozemnom hokeji. Na podujatí sa okrem domáceho Slovenska predstavia aj výbery Bulharska, Grécka a Gibraltáru.

Pôvodne sa rátalo aj s účasťou ďalších štyroch tímov - Fínska, Litvy, Gruzínska a Srbska, tieto krajiny sa však na poslednú chvíľu odhlásili. V Bratislave sa bude hrať dvojkolovo systémom každý s každým na 2x35 minút ´hrubého´ času, do vyššej kategórie (Challenge I) postúpi iba víťaz turnaja.

"Za sedem dní odohrajú chlapci až šesť duelov, čo bude dosť náročné na fyzickú pripravenosť. Mužstvo však má svoju kvalitu, vieme, čo si môžeme dovoliť. Naším cieľom je jednoznačne postúpiť do vyššej kategórie Challenge I. Chceme hrať kombinačný hokej smerom dopredu, ale nezabúdať samozrejme ani na obranu a zbytočne neinkasovať. K oporám tímu by mali patriť najmä kapitán Matúš Parajka, ďalej Martin Kopča, Martin Čerňanský a Matej Jelačič, jednotkou v bránke bude Tomáš Krajčovič," uviedol na stredajšej tlačovej besede hlavný tréner slovenskej mužskej reprezentácie Miroslav Kopča.

Cieľom je postup

Podľa jeho slov bolo v príprave až 26 hráčov, po piatkovom zúžení kádra zostane na súpiske 18 pozemkárov, na zápas ich môže nastúpiť šestnásť. "Generálkou bol pre nás začiatkom júla turnaj Pannonia Cup v Záhrebe, v ktorom sa nám podarilo zvíťaziť v kvalitnej konkurencii domáceho Chorvátska i Slovinska," doplnil ďalej Miroslav Kopča, ktorý sa vyjadril aj na margo súperov na bratislavskom turnaji: "Najsilnejším protivníkom bude Gibraltár, v ich prípade ide o typickú anglickú školu. Bulhari išli výkonnostne nahor, ich juniori zdolali v hale silných Chorvátov i nás. Grécko pokračuje vo formovaní mužstva už od OH 2004, takže tiež má svoju silu. Nebude to jednoduché, ale verím, že v domácom prostredí uspejeme a budeme sa tešiť z postupu do vyššej kategórie majstrovstiev Európy."

K názoru hlavného kouča sa na tlačovej besede pridal aj kanonier Matúš Parajka, ktorý hráva za klub ŠK Šenkvice: "Po spomenutom prvenstve na Pannonia Cupe sme sebavedomejší. Hoci sezóna 2008/2009 bola dlhá a tento termín majstrovstiev Európy nie je práve najideálnejší, pred turnajom v Bratislave si veríme, mali by sme to zvládnuť a naplniť postupové ambície. Do skupiny Challenge II určite nepatríme, naša výkonnosť je o jednu, možno až o dve skupiny lepšia. Najtvrdším orieškom bude pre nás asi Gibraltár, ktorý nedávno zdolal aj kvalitné výbery Portugalska i Španielska. Hráči Grécka a Bulharska sú húževnatí, po fyzickej stránke dobre pripravení, ale zdolateľní."

Účastníci turnaja kategórie Challenge II majstrovstiev Európy mužov v pozemnom hokeji v Bratislave (25. - 31. júla 2009):
Bulharsko, Gibraltár, Grécko, SLOVENSKO

Program turnaja:
Sobota, 25. júla: Gibraltár - Grécko (16.00 h), Slovensko - Bulharsko (18.00)
Nedeľa, 26. júla: Grécko - Bulharsko (16.00), Slovensko - Gibraltár (18.00)
Pondelok, 27. júla: Gibraltár - Bulharsko (16.00), Grécko - Slovensko (18.00)
Utorok, 28. júla: voľný deň
Streda, 29. júla: Grécko - Gibraltár (16.00), Bulharsko - Slovensko (18.00)
Štvrtok, 30. júla: Bulharsko - Grécko (16.00), Gibraltár - Slovensko (18.00)
Piatok, 31. júla: Bulharsko - Gibraltár (16.00), Slovensko - Grécko (18.00) 

 
Autor: SITA, Ilustračné foto: archív 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
POZEMNÝ HOKEJ: V Bratislave začínajú ME mužov
SITA
Ilustračné foto: archív