PLUS 7 DNÍ pripravuje NOVÝ WEB. Vyskúšajte našu novú stránku

 

 

Dochádza Kotlebovým stúpencom trpezlivosť? Na sociálnych sieťach mu poriadne nakladajú

31. októbra 2016, 12:00

Fašista, ktorý robí tábory len pre biele deti - píšu o Mariánovi Kotlebovi už aj na jeho vlastnej fanúšikovskej stránke.

Pred domom, ktorý kúpil za stranícke peniaze.

Pred domom, ktorý kúpil za stranícke peniaze. Foto: Emil Vaško

Od Kotlebu sa odvracajú už aj vlastní. Viacerým stúpencom Kotlebovej extrémistickej strany vadí, že ich predseda si zaobstaral dom za stranícke peniaze, ktoré pred voľbami tak vehementne odmietal.

Aj keď dnes s veľkým úsmevom na tvári tvrdí, že z rodinného domu v Banskej Bystrici, ktorý má tri bytové jednotky, vybuduje centrálu strany, mnohí sú na pochybách. „To sídlo strany máte troška od ruky, dostupné len autom. Nejde mi to do hlavy, nebolo by to lepšie v centre mesta?“ pýta sa jeden z diskutérov na sociálnej sieti.

Nakladajú mu

Ako už pred pár dňami týždenník PLUS 7 DNÍ informoval, Kotleba sa prišiel obyvateľom v okolí predstaviť ako ich nový sused, vraj tam bude bývať so svojou rodinou. Nový majetok si údajne prišla obzrieť už aj Kotlebova svokra a to, zdá sa, naštartovalo negatívne reakcie.

Najmä Facebook, kde doposiaľ Kotleba žal veľké úspechy, mu začal robiť starosti. „Iba ste sa falošne škerili a úlisne vykrúcali. Existujú priestory, ktoré nie je potrebné prerábať na kancelárske. Nadávate novinárom a vyhrážate sa im súdom. Postupne sa prejavuje vaša agresivita,“ píše sa v komentároch. 

Bez odozvy

Mnohí považovali Mariána Kotlebu za politickú alternatívu, no zdá sa, že vytriezveli. Pripomínajú mu predvolebné sľuby, ako napríklad ten, že jeho politická strana si štátny príspevok za voľby neprevezme. Niektorí si podali v komentároch aj „hovorcu“ strany Milana Uhríka, no ten na ich pripomienky vôbec nereagoval.

„Bol som vaším voličom, podporovateľom, ale moje sympatie strácate pomaly tiež… Ide o to, že pred voľbami ste rozprávali iné ako teraz,“ komentoval jeden z mnohých diskutujúcich príspevok na sociálnej sieti a ďalší mu kontroval: „Toto nie je žiadna alternatíva, len my sme sprostý národ a hlcete mu všetko. Však to isté spravil aj v kraji, podosádzal si známych na teplé miestečka.“

Žeby aj voličom Mariána Kotlebu došla trpezlivosť?

Autor: ib
Poslať e-mailom

Plus7dní pre iPad
Myšlienka týždňa

„Ak by som si bol vedomý alebo by mi bolo dokázané, že som skutky, z ktorých som bol obvinený, spáchal, pri mojej povahe odídem sám.“
Predseda Národnej rady SR Andrej Danko ku kauze otvárania listov v parlamente

Hodnotenie: 4/5

Anketa

Úrad pre verejné obstarávanie poukázal na porušenie zákona zo strany ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý to však odmieta. Je to podľa vás výsmech občanom?

ÁNO 81%
NIE 19%
Celkový počet hlasujúcich: 1646
 
 

Plus 7 dní

Plus 7 dní
Denník PLUS7DNÍ Báječná žena Šarm EMMA
Pekné bývanie Zdravie Záhradkár Dobré jedlo Poľovníctvo a rybárstvo

 

Dochádza Kotlebovým stúpencom trpezlivosť? Na sociálnych sieťach mu poriadne nakladajú
ib