PLUS 7 DNÍ pripravuje NOVÝ WEB. Vyskúšajte našu novú stránku

 

 

Tvrdí Kotlebovci? Skáču, ako Mečiar píska

Debata o zrušení tzv. Mečiarových amnestií naberá na obrátkach. Už dve tretiny Slovákov sú za ich zrušenie. Pomohol k tomu film Únos, ale aj účasť expremiéra Vladimíra Mečiara (74) v televíznej debate na TA3. Pripomenul tak roky, na ktoré by Slovensko najradšej zabudlo.

09. marca 2017, 06:00
Kotlebovci: Zrušenie tzv. Mečiarových amnestií im nie je po vôli.

Kotlebovci: Zrušenie tzv. Mečiarových amnestií im nie je po vôli.

Autor: SITA

Pôjde to aj bez Kotlebu?

Paradoxne však tzv. Mečiarove amnestie riešil parlament už sedemkrát a vždy neúspešne. Na schválenie návrhu je totiž potrebných až 90 hlasov. Ficovci, ktorí predtým za zrušenie nehlasovali, sa dnes pomaly prikláňajú na stranu verejnej mienky. Hovorí sa síce o tom, že je nutné, aby koalícia bola pri hlasovaní jednotná, istá však nie je ani opozícia. Stačí sa pozrieť na hlasovanie kotlebovcov. 

Klon HZDS

Reči o tom, že títo "rúči chlapci" sú len ďalším klonom ĽS-HZDS, možno nie sú ani také mylné. Už len predponu ĽS, teda Ľudová strana, majú podobnú. Vplyv HZDS je teda zjavný.

Nahráva tomu aj neprítomnosť banskobystrického župana Kotlebu na minuloročnom hlasovaní o zrušení Mečiarových amnestií. Poradil mu to vraj právny expert a bývalý mečiarovec Ján Cuper, ktorý - len tak mimochodom - sa usiloval zviezť na kandidátke kotlebovcov do parlamentu.

Do parlamentu sa napokon nedostal, podobne ako ďalšia bývalá "mečiarovka" Eva Zelenayová. 

Nacionalista verzus vlastenec

Minuloročné hlasovanie kotlebovcov je jasným dôkazom, že Kotleba proti zakladateľov štátu Vladimírovi Mečiarovi nepôjde, pretože ho považuje za otca štátnosti Samostatného Slovenska. Mečiar sa síce od Kotlebu dištancuje, keďže on sa považuje za vlastenca a nie nacionalistu, predsa len ma pre mladého stredoslováka pochopenie. „Pokiaľ ide o Kotlebu ako politický produkt, nie je náhoda, že vznikol na strednom Slovensku, regióne s vysokou nezamestnanosťou. Kotleba nie je politik, ale ideológ. Politici neriešia korene, z ktorých vyrástol, a tým ho prihnojujú, a on ďalej rastie,“ vyjadril sa Mečiar pred pár mesiacmi pre MF Dnes.

Národná rada Slovenskej republiky – hlasovanie poslancov
Schôdza č. 3
Dátum a čas 28. 4. 2016 17:19
Číslo hlasovania 28
Názov hlasovania Návrh poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Jána BUDAJA na vydanie ústavného zákona o zrušení niektorých rozhodnutí o amnestii (tlač 37) – prvé čítanie. Hlasovanie o tom, aby bol návrh zákona prerokovaný v druhom čítaní.
Výsledok hlasovania Návrh neprešiel
Prítomní 129
Hlasujúcich 124
[Z] Za hlasovalo 55
[P] Proti hlasovalo 4
[?] Zdržalo sa hlasovania 65
[N] Nehlasovalo 5
[0] Neprítomní 21

Klub ĽS Naše Slovensko

[?] Beluský, Martin
[0] Binder, Ondrej
[?] Drobný, Stanislav
[?] Grausová, Natália
[?] Kecskés, Ján
[?] Kolesár, Juraj
[0] Kotleba, Marian
[0] Kotleba, Martin
[0] Krupa, Peter
[0] Mazurek, Milan
[?] Mizík, Stanislav
[0] Nehézová, Jana
[0] Schlosár, Rastislav
[0] Uhrík, Milan

Autor: sel
FocusMedia

video

 


 

Plus7dní pre iPad
Myšlienka týždňa

„Ak by som si bol vedomý alebo by mi bolo dokázané, že som skutky, z ktorých som bol obvinený, spáchal, pri mojej povahe odídem sám.“
Predseda Národnej rady SR Andrej Danko ku kauze otvárania listov v parlamente

Hodnotenie: 4/5

Anketa

Úrad pre verejné obstarávanie poukázal na porušenie zákona zo strany ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý to však odmieta. Je to podľa vás výsmech občanom?

ÁNO 82%
NIE 18%
Celkový počet hlasujúcich: 2014
 
 

Plus 7 dní

Plus 7 dní
Denník PLUS7DNÍ Báječná žena Šarm EMMA
Pekné bývanie Zdravie Záhradkár Dobré jedlo Poľovníctvo a rybárstvo

 

Tvrdí Kotlebovci? Skáču, ako Mečiar píska
sel