FOTO: Expedícia počas jelenej ruje: ExDeRu 2018

Aj keď teraz nie len Slovensko doslova zavalila snehová perina, my si aspoň takto zaspomíname na jeseň a vzrušujúcu krásu jelenej ruje 2018.

15. januára 2019 |

Jeseň je obdobie, keď poľovníkom aj fotografom nabiehajú doslova zimomriavky, keď sa konečne dočkali jedného z najkrajších okamihov v prírode, či už vďaka lovu kráľov našich lesov, či už krásou prírody a farbami, ktoré nám matka príroda poskytuje. Tento nie len foto lov sa odohral na zvlnených pahorkoch stredného Slovenska, keď sa les už začal obliekať do nového šatu.

Nastal čas, čas Loveckej Expedície na Jelene ExDeRu 2018. ExDeRu 2018 bol premiérou z viacerých pohľadov. Prvou zmenou je optická podpora pozorovacích ďalekohľadov firmy Meopta, ktorá bola s nami a aj na predošlej expedícií v Slovinsku. Dorazili sme na miesto a cez brány hôr nás privítala hmla vystupujúca zo zeme, symbolizujúc myšlienky, ktoré majú odísť a rozplynúť sa v nebi a umožniť prázdnej hlave privítať nové zážitky. Táto krajina priniesla neskutočné panorámy , ktoré sa s odchádzajúcou nocou vrývali do očí a následne do spomienok na výnimočné dni na konci septembra.

Králi sa hanbili a vychádzali v podstate v momentoch, keď i fotoaparát kapituloval... Ale ten zvuk, hlas kráľov našich lesov je neprekonateľný  a ten čo to zažil určite vie o čom rozprávame. Adam Simandel, www.fotostoryas.com, sa zhostil veľmi dôležitej pozície a to fotografa, ktorý musí využiť všetok svoj um, skúsenosti a nemalú dávku nie len fyzickej kondície. Tak sa spolu s nami pozrite na to, čo sa mu podarilo zachytiť počas tohto prekrásneho obdobie v lone matky prírody. Nechajte sa vtiahnuť do atmosféry lovu jeleňa v ruji na strednom Slovensku, ktorý nie je len o love, ale aj o nových priateľstvách, zážitkoch ako i o veľkej úcte k ľudom, zvieratám a k celej matke prírode.  

15. januára 2019 Autor: Marianna Rajská, Adam Simandel

Galéria k článku

VIDEO Poľovníctvo a rybárstvo


Už máte nové číslo? objednať predplatné
 
FOTO: Expedícia počas jelenej ruje: ExDeRu 2018
Marianna Rajská
Adam Simandel