Viete, na čo si v prírode dávať pozor?

Pozrite sa na tieto nebezpečenstvá, ktoré vás v prírode môžu nepríjemne prekvapiť!

01. augusta 2018 |

Onedlho nám začína obdobie prázdnin a dovoleniek. Stále viac nás to ťahá do prírody, k vode, do lesa či na huby. Tento foto článok sa týka nie len poľovníkov, rybárov, hubárov, ale každého milovníka prírody, turistu a návštevníka lesa.

Nájdete tu rôzne užitočné informácie ohľadom niektorých nebezpečných druhov hmyzu, živočíchov alebo rastlín, ktoré sa u nás voľne v prírode vyskytujú a ktoré by ste mali poznať skôr, ak sa do prírody vyberiete. Predstavíme vám niektoré druhy hmyzu, o ktorých ste možno ešte nepočuli a budete prekvapení o následkoch, ktoré vám pri kontakte s nimi hrozia.

Nezabudli sme ani na tie viac známe ako je vretenica, sršne, kliešte. Nahliadneme aj ríše rastlín a povieme vám aký nebezpečný je napríklad ľulkovec, jesienka alebo konvalinka.

Pri jednotlivých druhoch sa dozviete nie len o ich vzhľade, ale aj o výskyte a ako postupovať ak sa už nechcene s nimi do kontaktu dostanete.

Takže priatelia, užívajte si krásu prírody plnými dúškami, ale nezabudnite na nástrahy ktoré tam na vás čakajú. Uvedomme si, že príroda a život v nej tu bol skôr ako my a aj títo zástupcovia do nej bez pochýb patria.  

Pozrite si aj tento článok o hubách, kde nájdete aj tie jedovaté.

Ako aj článok o tom, aké sú sršne nebezpečné!

01. augusta 2018 Autor: Marianna Rajská

Galéria k článku

VIDEO Poľovníctvo a rybárstvo


 
 
Viete, na čo si v prírode dávať pozor?
Marianna Rajská