Dôležité informácie k ,,záchrane,, ježov

Je tu obdobie ježkov. Blíži sa zima, potrebujú sa vykŕmiť a ľudia začínajú robiť paniku, že čo ak je ten, čo ho našli, príliš malý a neprežije zimu.

09. októbra 2018 |

Ešte je čas. Je začiatok októbra, ešte majú dosť času na nabratie zásob. Takže prosíme, pokiaľ nie je vonku na slnku cez deň, alebo viditeľne zranený, netreba ho zachraňovať. Ak im chcete pomôcť vykŕmiť sa, stačí im čistá voda a mačacie granulky, alebo kapsičky. Nič viac. Prosíme, žiadne!! piškóty, ako sme včera videli na záhradkárskej skupine, zničia im zuby, ani múčne červy, pretože spôsobujú mäknutie kostí, ani im netreba vykopávať dažďovky, alebo dávať orechy, zaseknú sa im v papuľke, môžu na to zomrieť. Ani mlieko, aj to ich zabije. VÁŽNE NIE! Ježko je zákonom chránený živočích, nie je dovolené si ho len tak zobrať domov. A pri pálení kôp dreva a lístia ich vždy pred zapálením skontrolujte, prespávajú v nich. Prosíme o zdieľanie hlavne medzi záhradkármi. Sú to užitočné a vzácne zvieratká. 
Prosíme, ak je zranený, leží, nehýbe sa, evidentne je na tom zle, napíšte nám správu  na: FB Záchrana chránených zvierat a HNEĎ volajte na čísla, ktoré sú v automatickej odpovedi, alebo na 112-tku, nenechajte ho niekde ležať a trápiť sa do ďalšieho dňa, že snáď bude lepšie, nebude.. ak je noc a nikam sa nedovoláte, zoberte ho do kartónovej krabice, do tepla!, zvieratko ktoré má problém sa veľmi rýchlo podchladí, vysteľte ju novinami, senom, papierovými vreckovkami.. dajte misku s vodou a volajte hneď ráno. Pre Bratislavu, máte tam Mlynvet, zoberú ho. 

Zdroj: Záchrana chránených zvierat

09. októbra 2018 Autor: Marianna Rajská
VIDEO Poľovníctvo a rybárstvo


 
Dôležité informácie k ,,záchrane,, ježov
Marianna Rajská