Zver na snehu: vďačný námet pre fotografov

Neviete ako na to? My vám radi poradíme.

17. decembra 2017 |
Zasnežená krajina so zverou je vďačný námet pre fotografov. Ako ho však pretaviť do dobrej fotografie? Fotografovanie zveri v treskúcej zime je náročné, ale keď ste vytrvalý a viete, ako na to, výsledky sú úžasné. Užitočné rady nám poskytol skúsený fotograf prírody Dušan Majerník.
Dušan je absolventom Strednej lesníckej školy v Prešove a Technickej univerzity vo Zvolene je čestným členom prešovského fotoklubu PAF 5,6 a aktívnym členom Slovenskej asociácie fotografov prírody. Jeho fotografie sa objavujú v odborných periodikách o prírode, publikáciách SAV, SOS birdlife, v kalendároch aj na titulných stranách časopisov. Vystavuje, organizuje workshopy a sprevádza iných fotografov na fotolovoch. Žije s manželkou a dvomi deťmi v Janove neďaleko Prešova.
Priložené snímky v našej fotogalérii sú jeho dielom. Kľúčom k úspechu je podľa neho poznať spôsob života zvierat, ich zvyklosti, ktoré sú cieľom fotenia, a mať dokonale zvládnutú techniku. „Keď nastane vzácny okamih na záber, nemám kedy rozmýšľať nad nastavením clony či času.
Prečítajte si cenné rady a odporúčania od tohto skúseného fotografa, ktoré nájdete a viac sa dočítate v najnovšom čísle  POĽOVNÍCTVO A RYBÁRSTVO č. 1/2018  
Nahliadnite čo nájdete v najnovšom čísle PaR 1/2018http://www.pluska.sk/polovnictvo-rybarstvo/polovnictvo/aktuality/aktuality/od-dnes-je-predaji-nove-cislo-dva-bonusy-k-tomu-2.html
17. decembra 2017 Autor: Marianna Rajská

Galéria k článku

VIDEO Poľovníctvo a rybárstvo


 
Zver na snehu: vďačný námet pre fotografov
Marianna Rajská