SEX NA STREDU Ktoré je to správne číslo? Niečo medzi 0 a 100

13. septembra 2017, 18:00
Tip redakcii

Háklivá, ale veľmi častá otázka medzi partnermi: Koľko ich bolo predo mnou? Častejšie sa pýta muž ženy a často je odpoveď pre neho veľmi dôležitá. Všeobecne žena dokáže mužovi tolerovať viac mileniek, samozrejme bývalých. Muž, v iných oblastiach moderný a pokrokový, je v tomto často striktnejší ako jeho dedo. Keď vyslovíte počet bývalých milencov, začne si hneď všetko predstavovať...a je zle. Ktoré číslo je teda to správne?

Máte niekde vytetované mená bývalých? Nečudujte sa, že sa vás partner pýta, koľko ich vlastne bolo.

Máte niekde vytetované mená bývalých? Nečudujte sa, že sa vás partner pýta, koľko ich vlastne bolo.

Autor: Shutterstock

Správna je, samozrejme, pravdivá odpoveď. Ibaže, je aj dobrá pre vzťah? Ak si nie ste istí, ako váš partner či partnerka túto tému vníma, nezačínajte s ňou. Niekedy sa jej však vyhnúť nedá a čím viac budete tvrdiť, že o tom nechcete hovoriť, lebo to nie je dôležité, tým viac bude naliehať a tým dôležitejšia tá debata zrazu bude. 

Možno si teraz poviete, že najlepšie je povedať, že on je druhý. Ak bol prvý, tak to zrejme zistil sám a máte po probléme.  O tom, či bol druhý alebo dvadsiaty však dôkazy predložiť nedokážete a je na vás, ako to podáte.

Jedna kamarátka raz novému priateľovi medzi dvoma sústami obeda s úsmevom oznámila, že ona už mala 200 milencov, ale stále nenašla toho pravého. Jej nová známosť ani nedojedla ten obed, zmizla ako gáfor. Takže toto číslo nebolo správne, aj keď bolo pravdivé. Prílišná otvorenosť môže byť vo vzťahu na škodu. Aj keď si v tomto prípade možno obaja ušetrili budúce veľké sklamanie v láske. „Je to veľa, keď som mala ročne desať milencov?“ pýtala sa vtedy prekvapene kamarátka.  

Ďalšia kamarátka bola na túto otázku pripravená a keď zaznela, začala sa s tajomným úsmevom na perách vyzliekať a bozkávať svojho partnera. Okamžite zabudol, čo sa chcel spýtať a prestalo to byť preňho dôležité. Tentokrát. Ale určite sa spýta znova. Takže, ktoré číslo je pre väčšinu mužov prijateľné?

Nedávny prieskum hovorí, že stredoeurópske ženy vystriedajú za život priemerne 12 milencov, kým nájdu svoju životnú lásku. Či sa ženy, ktoré sa zúčastnili prieskumu o tento fakt podelili aj s partnerom, sa ich nepýtali. Priemerná Slovenka vraj za život vystrieda piatich mužov a Slovák sedem žien.

Tretina našich mužov a desatina žien mala viac ako 15 partnerov. Všeobecne sa predpokladá, že u muža je to v poriadku, keď je skúsený. Najskúsenejší sú podľa prieskumu, ktorý robil výrobca kondómov, Fíni. Priemerný fínsky muž má v živote 51 partneriek. Podľa iného prieskumu obe pohlavia tvrdia, že ideálny počet partnerov za celý život je sedem. Našli ste sa v tom? Priemerné číslo však tiež nemusí byť perfektné. Ak je váš partner žiarlivý, aj trojka je privysoké číslo.

Koľko sexuálnych partnerov ste už mali?

Celkový počet hlasujúcich: 66

Pri rovnakom počte vystriedaných partnerov, napríklad 15 mnohí považujú muža za hrdinu a ženu za radodajku. Napriek tomu, že sa všetci hlásime k moderným vzťahom, doma chcú mať muži poriadok a vo veciach jasno, ale povedzme si na rovinu: to, koľko ste mali vzťahov, nemusí vypovedať nič o vašom charaktere, mohla to byť len zhoda okolností. O tom, akí sme však určite vypovedá to, či a koľko mileniek má muž popri manželke, a platí to, samozrejme, aj naopak.

 
Autor: Ľuba Pajtinková 
 
Aplikácie 7 plus