Tip redakcii
 

Braňo Kostka musel urobiť rázne rozhodnutie. Už to ďalej nefungovalo

Aký je pravý dôvod odchodu Kamila Mikulčíka (40) z populárnej vokálnej skupiny Fragile?

08. marca 2018, 06:00
Som veľmi rád a vďačný našim priaznivcom, že nám zmeny tolerujú - hovorí Braňo Kostka.

Som veľmi rád a vďačný našim priaznivcom, že nám zmeny tolerujú - hovorí Braňo Kostka.

Autor: Matej Kalina

Udržať v bezproblémovom chode vokálnu kapelu umelcov, v ktorej má každý kopu iných pracovných príležitostí, nie je vôbec jednoduché. Účinkujúci herci aj speváci naháňajú zárobky, kde sa len dá. Preto zosúladiť sa na skúšky aj na koncerty môže byť pre Braňa Kostku a jeho tím nadľudský výkon. Chce to od každého veľkú dávku disciplíny a ústretovosti voči kolegom. Takisto počas účinkovania v skupine speváčky porodili, takže bolo treba riešiť aj záskoky. Taký je život. Aby bolo napätie v kapele čo najmenšie, šéf sa vždy snaží, aby každý spevák dostal počas vystúpenia na pódiu rovnaký priestor. Práca s ľuďmi je tá najťažšia.

Musel odísť

Fanúšikovia skupiny si určite všimli, že od istého obdobia sa prestal na pódiách objavovať spevák, ktorý stál pri zrode Fragile v roku 2004 – herec Kamil Mikulčík. Je celkom pochopiteľné, že udržať kapelu pohromade v rovnakom zložení sa nedá navždy, no nám sa podarilo zistiť, že jeho odchodu predchádzali nezhody. Podľa našich informácií sa spory medzi Kamilom Mikulčíkom a Braňom Kostkom stupňovali, až sa dostali do bodu, že známy dirigent speváka zo skupiny, ľudovo povedané, vyrazil.

Zahmlievajú

Môžeme sa len domnievať, že v prípade Kamila Mikulčíka a Braňa Kostku sa po rokoch spolupráce začali čoraz viac prejavovať ich dominantné umelecké rysy. Keď sme sa na rozkmotrenie opýtali, ani jeden sa k téme spočiatku nechcel vyjadriť. V oboch hudobníkoch starý konflikt ešte stále rezonuje. „Veľmi pekne ďakujem za možnosť vyjadriť sa, no momentálne sa mi nežiada vracať sa k témam z roku 2016,“ napísal nám Braňo Kostka. „V kapele spievalo doteraz dvadsať spevákov, niektorí odchádzajú, niektorí prichádzajú, to je všetko, čo k tomu poviem. Som veľmi rád a vďačný našim priaznivcom, že nám zmeny tolerujú,“ dodal šéf populárnej skupiny.

 

Čo na to Mikulčík?

Menej skúpy na slovo bol nakoniec spevák Kamil Mikulčík. „Nemyslím, že túto tému chcem rozoberať. Pravdou je, že som sa v tom poslednom období nie úplne stotožňoval s vkusom a celkovým smerovaním kapely. Určite v tom zohrala úlohu aj amortizácia vzťahov. Bol som tam od založenia kapely, čo je trinásť rokov. Je to dosť dlhý čas na to, aby človek rozmýšľal aj o tom, či to chce robiť celý život alebo skúsiť aj niečo iné. Fragile je dobrý funkčný projekt, ale či sa tam niekedy vrátim? Zatiaľ to v sebe neriešim,“ povedal. Aj keď Kamila Mikulčíka neuvidíte na pódiu s Fragile, z očí fanúšikov nezmizne. Plánuje totiž sólovú kariéru a jeho album by mal vyjsť už tento rok. Dokonca ho diváci uvidia aj v epizódnej postave v seriáli Semafor, ku ktorému nahral aj úvodnú pieseň.

Zatiahli do toho aj herečku?

Nedávno sa Kamil Mikulčík objavil na parodickom a bizarnom žúre, ktorý sa volá Reprezentačný ple(b)s na bitúnku, na ktorý chodia jeho návštevníci v maskách. Kamil si dal na seba oblek, nafarbil si vlasy nasivo, takže pripomínal Braňa Kostku, a v ruke mal veľkú fotografiu jeho partnerky Zdeny Studenkovej. Jeho prestrojenie vyvolalo otázniky, či to nie je nejaký odkaz pre túto dvojicu. „Je to vtipná konšpirácia, no sklamem vás, na Ple(b)se som bol ako páter, ak si lepšie všimnete, mám aj kolárik a ruženec. Masku Zdeny mali spolu so mnou ďalší piati ľudia, lebo číslom programu bola pieseň Sladké mámení ako súvislosť s filmom S tebou mě baví svět, kde účinkovala. Žiadnu provokáciu by som tam určite nehľadal,“ vysvetlil spevák.

Autor: Martina Korbašová

video

 


 

 
 

pluska správy

Mali by ste na to odvahu? Obrie slimáky už oslizujú aj české krásky

Živé pĺže používali doteraz hlavne kozmetické salóny v USA a v Ázii. Teraz...
 

Aj v posilňovni musia byť dokonalé. Celebrity sa pred cvičením nastajlujú ako na módnu prehliadku

Pravidelné športovanie je životný štýl a k nemu neodmysliteľne patria...
 

Vaše diétne tipy

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 

Chlebová diéta: Z nopálového chleba nepriberiete, dokonca vám pomôže spáliť tuk

Aj keď to znie neuveriteľne, toto pečivo vás zbaví nadbytočných kíl.
 

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 
 
Braňo Kostka musel urobiť rázne rozhodnutie. Už to ďalej nefungovalo
Martina Korbašová