Tip redakcii
 

Diana Mórová šokuje: Už viem, čo je to šikanovanie

„Mňa si nemá kto zastať, nemám muža, ale to neznamená, že ma môže hocikto urážať,“ hovorí herečka Diana Mórová (48), na ktorú sa zniesla vlna nenávisti.

06. októbra 2018, 06:00

Autor: Emil Vaško

Všetko to má na svedomí šou Česko Slovensko má talent, kde je veľmi expresívnou porotkyňou, ktorá sa s nadšením vyjadruje hlavne o pekných mužoch. Keby ju za jej prejav ľudia len kritizovali, vraj by ju to nezdvihlo zo stoličky. Prekážajú jej však vulgarizmy a osočovanie, ktoré si môže prečítať aj jej syn. „Mňa si nemá kto zastať, nemám muža, ale to neznamená, že si môže hocikto o mňa otierať ústa a urážať ma,“ prízvukuje. Priznáva, že jej to pripomína časy, keď sa rozišla s Jurajom Mokrým.

Čo vás trápi, keď čítate komentáre na svoju osobu?

Asi prvá vec, ktorá sa ma dotkne, je, že niekto na sociálnych sieťach, len preto, že je to dovolené a najmä anonymné, bez problémov napíše, že som žena, ktorá pomaly stáva na Krížnej (známa bratislavská ulica, kde stávajú prostitútky, pozn. redakcie). Sú to urážky najhrubšieho zrna. To je nehorázne! Neviem si predstaviť, že by som o niekom mala písať takéto tvrdenia, pálil by ma prst. A to len na základe toho, že sa smejem!

Dostali sa urážlivé komentáre aj k vášmu dvanásťročnému synovi? Ako to vníma?

To je ďalšia vec, ktorá ma trápi. Ako k tomu príde Quido? Ja som predsa jeho mama! Samozrejme, že sa postupne zoznamuje so sociálnymi sieťami a môže si tieto nechutné ohováračky prečítať. Alebo za ním prídu spolužiaci a povedia mu, čo sa o mne dočítali. Čo mám potom robiť? Mám sa pred svojím dieťaťom vyviňovať, pretože niekto o mne napíše, že som šľapka? To si nikto neuvedomuje? Ľudia veria komentárom a napadne im, keď to prešlo jednému, môžem si aj ja niečo šplechnúť. A vlastne, keď sa ona nebráni, asi bude na tom niečo pravdy…

Každý je citlivý na seba a svoju prácu a kritika sa nie vždy ľahko prijíma. Keď však ide o urážky, nie je to už kritika...

Do šou Česko Slovensko má talent prišli aj šikanované deti. Musím vám povedať, že som sa vedela do nich vžiť. Už viem, čo cítia, čo je to šikanovanie. Keď do nejakej žiačky stále hučia spolužiačky, že je škaredá, že nemá pekné oblečenie, že nič nevie… Myslím si, že je to to isté, ako keď na sociálnych sieťach píšu o mne urážlivé veci. V lete som bola v Amerike a kamarát, ktorý pracuje na Harvarde, mi povedal, že tam šikanovanie neexistuje, pretože sú zaň sankcie.

Súhlasíte s tvrdením, že úspech sa neodpúšťa?

Žiaľbohu, je to tak. Keď sa niekomu darí, niečo dokáže, ostatní okamžite majú tendenciu zraziť ho dole. Zosmiešniť, spochybniť… Samozrejme, nechcem zovšeobecňovať, našťastie sú aj ľudia, ktorí si prácu druhých vážia.

Vy viete povedať svoje výhrady tak, aby ste sa nikoho nedotkli?

Použijem ďalší príklad z Ameriky. Sedela som s kamarátkou v kaviarni a ohradila som sa voči extrémne malej káve. Podľa mňa som to povedala normálne, ale spätne už viem, že to bolo ostré, bez úsmevu… Čašníčka sa na nás pozerala ako vyoraná myš, že sme nepríjemné a zavolala vedúceho. Došlo mi, že som sa správala presne tak, ako je u nás zvykom, žiadala som si niečo iné, ale s direktívnym podtónom. Prišiel šéf a vysvetlili sme si to. Samozrejme, že sme dostali, čo sme chceli, no „docvaklo“ mi, že aj ako zákazník si môžem žiadať nápravu milou formou.

Celý čas hovoríme o tom, ako sa o vás vyjadrujú ľudia na internete. Ako však reagujú, keď vás stretnú osobne?

Minule v posilňovni sme sa len tak medzi sebou rozprávali a zrazu mi jeden chlap hovorí, veď vy ste úplne iná. Tak sa ho pýtam, ako iná? A on, veď iná ako v telke! Tak som sa mu snažila vysvetliť, že to je šou, nie realita.

Nepremýšľali ste, že uberiete zo svojho expresívneho prejavu?

Pred tým, ako sa šou začala, prišla supervízorka spoločnosti, ktorá talent zastrešuje. Hovorila nám skúsenosti z britskej verzie a poradila, ako čo najlepšie robiť šou. A šou je preto šou, lebo je preexponovaná. Keby som sedela ako zmoknuté kura, kto by sa na to pozeral? Ja mám byť veselá, smutní ľudia patria do inej relácie. Okrem toho, predstúpi pred nás toľko strémovaných ľudí, že musíme vytvoriť atmosféru, aby to tam žilo. Rozumiem tomu, že diváci hodnotia veci aj negatívne, ale prekážajú mi urážky a vulgarizmy. To, čo o mne píšu, je za hranicou. A najviac ma mrzí, že to píšu aj ženy, matky... Závidia mi smiech, že som spokojná, šťastná? Nerozumiem.

 

 

Dovolia si ľudia používať ostrejšie slová na ženu, ktorá je nezadaná, ako k tej, ktorá má partnera?

Áno, pretože mňa si nemá kto zastať. To však neznamená, že si každý bude o mňa utierať ústa. Zažila som to po rozchode s Jurajom. Mnohí ma vtedy odvrhli, aj moji priatelia, no niektorí aj po rokoch prišli za mnou a ospravedlnili sa, že uverili klebetám. Viem plávať sama proti prúdu, ale aj tak mi prekáža, keď ma ľudia urážajú.

Nedá sa však poprieť, že vaše nadšené reakcie na pekných mužov v súťaži si priam pýtajú komentár.

Jasné. Aj Jakub Prachař mi hovorí: Tebe sa páčia vypracovaní muži. Vysvetľujem mu, keby sa mi páčili, tak s jedným žijem. V živote som takého ani nemala, prečo by som ich však nemohla pochváliť? Veď vyzerajú dobre. Každá druhá žena, ktorá tam sedela, z nich odpadávala, ale mňa berú na pranier, ako sa správam.

Keď sme pri Jakubovi, ako to medzi vami je? Objavili sa všelijaké špekulácie...

Neexistuje, aby sa medzi nami udialo to, čo sa písalo, že sme sa bozkávali a že som ho v zákulisí chytala… Nemôžem sa s nikým bozkávať, pretože by sa mi rozmazal rúž. (Smiech.) Stále to vyznieva tak, že za ním chodím, že som tá, ktorá sa zaujíma o zadaného muža. A manželka zase vyznieva, že je chúďatko, čo jej to robím?! Tiež mi to pripomína obdobie, keď som sa rozišla s Ďurom. Vtedy na mňa nakydal a odvtedy sa to začalo. Moju mamu to tiež dodnes mrzí a hovorí, že odvtedy si na mňa ľudia dovoľujú. Pretože, keď váš partner na vás nakydá, ostatní si k vám tiež dovolia. Ja som vtedy s nikým nič nemala, hoci Ďuro si hneď po našom rozchode začal s jednou ženou, s ktorou je dodnes. Ale celé som si to zlizla ja.

Odpustili ste mu už?

Áno, jasné.

Máte priateľa?

Nie. (Smiech.)

Autor: Martina Korbašová

video

 


 

 

 
 

pluska správy

Prežívate rozchod a plačete do vankúša? Poradíme vám triky, aby to menej bolelo

Vyskúšajte naše rady a budete sa cítiť lepšie.
 

Dominika Cibulková v ŠOKU: Nečakané peniaze na účte!

Našu najúspešnejšiu tenistku dojalo toto gesto…
 

Rady od bohyne: Najkrajšia kuchárka sveta SCHUDLA vďaka hypnóze a dobrému jedlu

Nigella Lawson (59) už vie, ako zabrániť kilám, aby sa vám po päťdesiatke...
 

Kvôli lukratívnemu džobu v rukách lekárky: Jozef Vajda si uberá roky

Bude z neho James Bond, preto sa herec rozhodol omladnúť. Dá sa aj rezať?...
 

Pozrite, ako vyzerá Kollárova ex Kateřina Brožová a ako sa vie odviazať Jiřina Bohdalová (87)

Hoci Jiřina Bohdalová sa pri príchode do pražského Obecného domu mračila,...
 

Vaše diétne tipy

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 

Michal zhodil 70 kíl! Odborník tvrdí, že schudnúť môžete aj s prílohami. TU je jedálniček

Zabudnite na delenú stravu. Pokojne si k mäsu doprajte aj ryžu, zemiaky...
 

Veselá brzda diéty: Viete ako treba piť, aby ste úspešne chudli?

Nedarí sa vám schudnúť? Na vine môže byť alkohol, spoľahlivý ničiteľ dobrých...
 

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 
 
Diana Mórová šokuje: Už viem, čo je to šikanovanie
Martina Korbašová