Tip redakcii
 

DRÁMA u Renáty Názlerovej: Doplatila na pracovné tempo. Jej zdravotný stav je stále neistý!

Moderátorka vystrašila rodinu, doktorov a v neposlednom rade aj samu seba.

12. marca 2019, 16:50
Renátin stav bol vážny a v priebehu troch týždňov si v nemocnici poležala dvakrát.

Renátin stav bol vážny a v priebehu troch týždňov si v nemocnici poležala dvakrát.

Autor: Emil Vaško, Archív R.N.

Posledné tri týždne boli v živote moderátorky a televíznej advokátky zo Súdnej siene dramatické. Dvakrát sa ocitla v nemocnici. Najprv to vyzeralo, že má problémy so srdcom, ukázal sa však iný problém, ktorý ju v tichosti trápi už dlhšie. Prvé signály ignorovala Renáte Názlerovej (50) sa darí, no vysoké pracovné tempo si vyžiadalo svoju daň.

Predsa len, moderovať reláciu Supermama, písať scenáre či knihy a k tomu ešte poskytovať mediačné služby nie je pre jeden organizmus málo. Prišla výstraha, ktorá jej napovedala, aby zbrzdila a viac počúvala svoje telo. Prvé varovné signály sa objavili minulý rok, keď sa moderátorka zúčastnila na Plese v opere. Čo presne sa vtedy stalo? „Pred plesom som prekonala silný zápal priedušiek a na plese nastali komplikácie s hyperventiláciou. Nie som veľmi zvyknutá na podobné masové akcie a jednoducho mi prišlo zle. Hoci vždy pri sebe nosím adrenalínovú injekciu kvôli alergii, tentoraz som ju pri sebe nemala. Nebola však ani potrebná a stačilo, že som dýchala do dlaní a hneď mi bolo lepšie,“ vysvetlila nám moderátorka, ktorú vtedy na plese ratovala záchranka.

 

Srdce bilo inak

Problémy sa však teraz zopakovali. „Nebol to život ohrozujúci stav, ale to, čo sa mi stalo, bolo veľmi nepríjemné. Problémy sa začali tým, že som zhruba dva týždne pociťovala, že mi bije srdce inak, ako by malo. Do dvadsiatich minútach až hodine sa mi to upravilo a bolo zase všetko v poriadku,“ priznala Renáta, že varovné signály prehliadala a ďalej naplno pracovala.

Hoci sa arytmie opakovali, pripisovala ich pracovnému tempu. „Keď však srdce nefungovalo štandardne ani po jedenástich hodinách a ešte sa mi aj veľmi ťažko dýchalo, rozhodla som sa ísť do nemocnice. Okamžite ma hospitalizovali a betablokátormi mi upravovali rytmus srdca,“ spomína na krušné chvíle moderátorka, ktorá si v nemocnici poležala päť dní. Slovo oddych jej však stále veľa nehovorilo a po prepustení z nemocnice sa opäť vrhla do práce. A problémy sa vygradovali!

 

Stále v rukách lekárov

Bol potrebný návrat do nemocnice, pretože vyšetrenia ukázali, že jej srdce si robí, čo chce. K tomu sa pridružili problémy s dýchaním. „Pod vplyvom kortikoidov sa môj stav s dýchaním upravil. Ukázalo sa, že mi prepukla astma, ktorá sa u mňa bežne prejavuje po zápale priedušiek. Teraz som však zápal neprekonala, no niečo spustilo takú astmu v podobe, v akej som ju ešte nemala. Bolel ma celý hrudník. Naozaj mi bolo veľmi zle, bolo to skutočne nepríjemné a vyčerpávajúce,“ opisuje problémy, keď sa jej nedostatočne okysličovalo srdce.

„Objavilo sa aj malé množstvo vody v pľúcach a srdci, preto som stále v rukách lekárov, aj keď teraz už v domácom liečení. Definitívna diagnóza ešte nepadla. Zrejme to bude ťažká astma, ktorú si teraz liečim tromi druhmi sprejov, liekmi a k tomu beriem aj tabletku na srdce,“ vymenúva moderátorka s povzdychom, keďže patrí k tým ľuďom, ktorí sa medikamentom úspešne vyhýbali celý život.

Návrat do kolotoča

Renáta si nemyslí, že dýchavičnosť a problémy so srdcom má za následok nadváha. „S tým to nemá nič spoločné. Aj moja päťdesiatkilová kolegyňa má astmu, čiže v tomto smere o tom polemizovať nemá zmysel,“ prízvukuje.

A kedy sa vráti pred kamery a do práce? „Teraz mám pokojový režim, ktorý mi naordinovali v Nemocnici svätého Michala, kde sa o mňa naozaj ukážkovo starali. No tento týždeň by som už chcela vysielať. Do práce ma bude voziť manžel a niektoré povinnosti som podelila tak, aby toho na mňa nebolo veľa,“ uzatvára energická žena, ktorá si už na seba po týchto skúsenostiach bude dávať väčší pozor.

 

Autor: Michala Cabanová

video

 


 

 

 
 

pluska správy

ZDRVENÁ Meghan v smútočnej čiernej. Takú tragédiu nečakala ani v zlom sne

Vojvodkyňa zo Sussexu s manželom princom Harrym vyjadrili podporu krajine,...
 

Taťána a Ondřej Gregor Brzobohatí. Zoznámte sa s novými tvárami Baťu

Sú slávni, úspešní a v Česku sa považujú za jeden z najkrajších manželských...
 

Jennifer Lopez si vyslúžila prezývku zberateľka zásnubných prsteňov. Kedy bude ďalší sobáš?

Herečka a speváčka už zopár dní nosí na prste ďalší diamant za milióny. Klebety...
 

Speváčka TINA žiari šťastím, konečne spoznala druhú polovičku. Takto vyzerá

Speváčka Tina (35) sa po rokoch odhodlala odhaliť svoj pôvod. Vybrala sa...
 

Išla pod nôž! Ex superstaristka Martina Schindlerová si vylepšila dekolt

Krásna speváčka sa necítila komfortne a podstúpila estetický zákrok
 

Vaše diétne tipy

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 

Michal zhodil 70 kíl! Odborník tvrdí, že schudnúť môžete aj s prílohami. TU je jedálniček

Zabudnite na delenú stravu. Pokojne si k mäsu doprajte aj ryžu, zemiaky...
 

Veselá brzda diéty: Viete ako treba piť, aby ste úspešne chudli?

Nedarí sa vám schudnúť? Na vine môže byť alkohol, spoľahlivý ničiteľ dobrých...
 

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 
 
DRÁMA u Renáty Názlerovej: Doplatila na pracovné tempo. Jej zdravotný stav je stále neistý!
Michala Cabanová