Tip redakcii
 

MÓDNA POLÍCIA: Rozgajdaná košeľa, prvoplánový motýlik a sexi misske takmer spadli šaty

„Od ľudí pohybujúcich sa v politike sa očakáva, že by mohli ovládať etiketu,“ hovorí štylistka.

12. februára 2019, 10:30

Autor: Emil Vaško

Plesová sezóna sa ani zďaleka nekončí a aj známe tváre vymetajú jeden tanečný parket za druhým. Aj uplynulý víkend poniektorí vyrazili za noblesnou zábavou, len k tomu zabudli prispôsobiť oblečenie. Tentoraz pochybili najmä páni. S rozgajdanou košeľou sa predsa na ples nechodí. Konali sa hneď dva pomerne významné plesy – Medický ples a Ples východniarov. Dlhoročný organizátor súťaží krásy Jozef Oklamčák stihol byť na obidvoch. Ani jeho outfit nepatril k tým najserióznejším, ale v jeho prípade sa dá prižmúriť oko, pretože jediné, čo bolo mimo konvencií, bola farba jeho obleku. Horšie v hodnotení štylistky Andrey Ziegler dopadli páriky, ktoré by mali byť tip-top. Podľa etikety sa nezvládol obliecť partner poslankyne Janky Cigánikovej, podnikateľ Daniel Bittó, ktorý sa zviditeľnil svojou účasťou v reality šou Vyvolení. Prekvapivo aj europoslanec Eduard Kukan odignoroval pravidlá. S manželkou sa zladil až príliš prvoplánovo. Je však milé, že chceli dať zrejme jasne najavo, že k sebe patria.

Zábavu si užíval aj exminister a súčasný europoslanec, ktorý sa snažil zladiť s manželkou. Podľa módnej štylistky to je síce pekná myšlienka, ale netreba to preháňať. Podľa etikety by mal muž prísť na ples v smokingu a s čiernym motýlikom. „Takéto ladenie je príliš prvoplánové. Dá sa to aj inak, napríklad vreckovkou v náprsnom vrecku, ktorá môže mať farebný akcent partnerkiných šiat,“ hovorí štylistka.

Jozef Oklamčák začal sobotňajší večer na Medickom plese, potom bežal za „svojimi“ východniarmi. Pochádza totiž zo Sobraniec a ešte sa stihol vrátiť medzi lekárov. Jeho outfit pútal pozornosť všade a zaujal aj štylistku Andreu Ziegler. „Podľa správnosti by mali mať páni na plese čierny smoking s čiernym motýlikom a čiernymi lakovanými topánkami. Oceňujem, že technicky dodržal princípy etikety. Má lakované topánky, košeľu so zdobenými gombíkmi, motýlika. Akurát nemá smoking, ale oblek s vestou. Červenú farbu si asi adoptoval a je pre neho typická. V jeho prípade sa asi dá prižmúriť oko,“ hovorí s úsmevom.

U poslankyne sme zvyknutí, že púta pozornosť oblečením. Nepatrí k typom žien, ktoré obľubujú konzervatívne kostýmy. Podľa všetkého, ani jej partner Daniel Bittó nepatrí k zástancom príliš upätej módy, no niekedy je lepšie, keď sa pravidlá týkajúce obliekania dodržiavajú. „Pánovi chýba zapnutá košeľa a motýlik. Takto sa na ples nechodí. Je to formálna spoločenská príležitosť. Od ľudí pohybujúcich sa v politike, teda od jeho partnerky, sa očakáva, že by mali tieto základné princípy ovládať. Mohla mu poradiť,“ myslí si Andrea Ziegler.

Autor: ma

video

 


 

 

 
 

pluska správy

VIDEO: Študentka Karin skúma účinky hliníka na telo. Je všade okolo nás a môže spustiť rakovinu

Karin Iková (19) dospela k zarážajúcim výsledkom. Jej príbeh je však zaujímavý...
 

VIDEO: Milión eur. Mrazivá pieseň k výročiu vraždy Jána Kuciaka

"Sú takí, ktorých nekúpiš, nie je ich veľa, ale sú - martýri v každom storočí,...
 

Neuveriteľná premena Mirgovej! Pamätáte si na jej účes z čias Superstar?

Z roztomilého dievčatka je dnes sexi mama. Takto sa menila ...
 

Porotkyňa Jana Kirschner má strach o deti! Vieme, čo speváčku úplne desí

"Bojíte sa o nich a viete, že už nič nebude ako predtým", hovorí tmavovláska....
 

Vaše diétne tipy

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 
 
MÓDNA POLÍCIA: Rozgajdaná košeľa, prvoplánový motýlik a sexi misske takmer spadli šaty
ma