Tip redakcii
 

Odstavená doprava, rozpadnutá krčma a spotení herci! Taká je skutočná Horná Dolná

Toto ste na obraze nemali šancu vidieť.

08. septembra 2018, 13:00
Na pľaci to bolo rušné.

Na pľaci to bolo rušné.

Autor: Emil Vaško

Spolu s fotografom sme vyrazili z Bratislavy už o siedmej ráno. Náš cieľ bol jasný – vidieť detaily nakrúcania obľúbeného seriálu Horná Dolná. Aj tak sme na tom boli lepšie ako herci, ktorí musia sedieť v maskérni už o šiestej ráno. Keď sme dorazili do Novej Lehoty, malebnej dedinky pri Piešťanoch, štáb už mal za sebou prvé klapky a pripravovali sa ďalšie obrazy. Hoci v dedine bol ešte relatívny ranný pokoj, ako naschvál, presne na ostrú začal niekto z domácich píliť na cirkulárke.

Za pár minút to vyriešila asistentka režisérov, keď cez vysielačku vyslala poslov poprosiť Lehoťana, aby prestal pracovať. Nebol jediný, kto sa musel prispôsobiť filmárom. Počas natáčania v dedine nefunguje ani doprava, lebo z každého smeru je uzavretý vstup. Napriek tomu sa našiel domáci, ktorý začal cúvať z dvora, čo opäť narušilo nakrúcanie. To, čo však rušilo suverénne najviac, boli horúčavy.

Spotení herci aj maskérky

Hoci bolo dopoludnie, herci sa potili a maskérky lietali s kozmetickými kufríkmi hore-dole, len aby ako-tak zachránili vizáž účinkujúcich. Marta Sládečková (60), ktorá pod slnečníkom čakala na záber, sa neustále utierala, keďže ostré slnko jej dráždilo oči a tiekli jej slzy. O nič lepšie na tom nebol ani Marek Majeský (46), ktorý sa ako farár musel potiť v dlhom čiernom rúchu. Nečudo, že po pár obrazoch boli herci a celý štáb unavení a doplnili si sily občerstvením, ktoré si rozložili v tieni na dvore u jedného z domácich. Ten sa medzi nimi prechádzal ako medzi starými známymi len v trenkách a so všetkými vtipkoval.

Na prvý pohľad bolo vidieť, že dedina si filmárov vzala za svojich. Peter Brajerčík (31) sa v pauze posťažoval Braňovi Bystrianskemu (46), ktorý od septembra pribudol medzi účinkujúcich, že aj keď ho vianočka s lekvárom zasýtila, pre neho to bolo veľmi sladké. Braňo sa hneď ponúkol, že skúsi vypýtať od dedinčanov domácu klobásu. Evidentne už medzi domácich zapadol aj on.

Maskérňa v garáži

Aj keď populárny seriál karikuje dedinskú atmosféru, realita je oveľa horšia než to, čo diváci vidia na obrazovkách. Priestory, ktoré štáb využíva na nakrúcanie, sú v zúfalom stave. Krčma, kde herečka Zuzana Kubovčíková Šebová (36) ako krčmárka Terezka čapuje pivo a chodí vo vysokých podpätkoch, nám vyrazila dych. Rozbitú podlahu a opadané steny divák v záberoch nemá šancu postrehnúť, no herci si ich pri natáčaní užívajú v plnej „kráse“.

Lepšie nevyzerá ani maskérňa. Na nóbl priestory môžu herecké hviezdy zabudnúť. Zo začiatku využívali garáž jedného z dedinčanov, no ani po presune do priestorov obecného úradu sa nedá hovoriť o luxuse. Zdá sa však, že herečky sa uspokojili s tým, čo majú. Z maskérne, nie príliš noblesnej, aj tak vychádzajú ako hviezdy.

Autor: Gr

video

 


 

 

 
 

pluska správy

FOTO: Twiinsky klamú zadkom. Pozrite sa, ako si pomáhajú k lepšej postave

Existuje mnoho spôsobov, ako ženy klamú telom, lepšie povedané oblečením....
 

FOTO: TO nemyslí vážne! Známa slovenská herečka chodila po ulici v obliečke

Zuzanu Haasovú (37) puberta celkom dobre „trafila“. Prezradila na seba...
 

Tajné miesta na tele, ktoré prinesú nečakané potešenie pri sexe

Pery, prsia, vnútorná časť stehien - to sú asi najznámejšie a najosvedčenejšie...
 

Vaše diétne tipy

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 

DOBRÝ TIP: Dochádza vám v kuchyni inšpirácia? Mirka Luberdová má pre vás pár užitočných trikov!

Bývalá modelka Mirka Luberdová (33) miluje všetko zdravé a je presvedčená,...
 

4 TRIKY proti maškrteniu: Aj vy chcete schudnúť, no stále musíte niečo pojedať?

Ak je to váš prípad, poradíme vám štyri triky, ako tomuto nutkaniu zabrániť....
 

VIDEO: Nikola Weiterová zase dráždi. Páni slintajú a ženy šialene žiarlia

Na svojej svalnatej postave riadna maká. A tak si môže dovoliť vystavovať...
 
 
Odstavená doprava, rozpadnutá krčma a spotení herci! Taká je skutočná Horná Dolná
Gr