Tip redakcii
 

Zaspomínala si na polotrápne rande: Čo hovorí Danica Nejedlá na to, ako jej dohadzovali nápadníkov?

Čerstvo vydatá moderátorka žiari zamilovanosťou a manžela oslovuje moja láska!

21. októbra 2017, 13:00
„Niekedy hneď nepochopíte, že ste stretli toho pravého.“

„Niekedy hneď nepochopíte, že ste stretli toho pravého.“

Autor: Jakub Čajak

Slobodné ženy okolo štyridsiatky neraz prepadnú pochybnosti, či ešte stretnú lásku. Poznáte také malé „depky“ aj vy?

Zhruba okolo tridsaťtri rokov som si povedala, že mám robotu, ktorú milujem, a mám dve možnosti, kam sa uberať – budem sa utápať v depresiách a cieľavedome si hľadať potenciálneho manžela alebo sa upokojím a naučím sa mať rada samu seba. Chcelo to pochopiť samu seba, vyvodiť si určité kréda, ako budem ďalej plávať životom. Pochopiteľne, vzťahy boli a boli pekné. Mala som priateľov, lásky, doteraz sme kamaráti. Ostalo to vo veľmi peknej rovine, ale na to, aby som s nimi prežila do konca života, to nestačilo.

VIDEO: Neuveriteľné - doma má kópiu zosnulého manžela!

Čo vám pomohlo, že ste sa upokojili?

Som vyštudovaná ekonómka a prišla som na to, že zopár ekonomických pravidiel, čo nás učili, platí aj na život. Napríklad zákon vzácnosti alebo že to, čo si k sebe pritiahnete nasilu, pri vás nikdy neostane. To, čo príde dobrovoľne, je vám súdené. Takže som sa učila mať rada seba. Povedala som si, že sa budem starať o seba, odmením sa za úspechy drobnôstkou, budem mať radosť zo svojho bytíka. Jednoducho, keď sa naplním energiou a budem uvoľnená, môžem byť oporou pre rodinu, kamarátky, priateľov, kolegov. To bola moja prvotná filozofia, Murphyho zákon, keď hľadáte a vravíte si „toto by mohol byť on“, just to nefunguje. Vybrala som si možnosť neriešiť to.

Ako sa vám to darilo?

Základom je vážiť si seba. Povedala som si – to nič, mám robotu, ktorú mám rada, darí sa mi, mám kamarátky, rodinu a človeku asi nie je súdené mať úplne všetko. Tak som sa uvoľnila.

FOTO VNÚTRI: Fíha! Vilo Rozboril sa pochválil v bazéne krásnou otužilou manželkou. Ani vy nevidíte žiadne plavky?

Hodili ste flintu do žita?

To vôbec nie, to by už bola rezignácia. Jednoducho bola robota, u nás v televízii je veľmi veselo a mávame aj spoločné akcie. Nikdy som sa necítila osamelá. Samotu mám rada, nerezignovala som, len som si povedala – uvidíme.

Moderátor Martin Nikodým si našiel netradičný spôsob psychohygieny. Naozaj to funguje?

Takže ste prestali tlačiť na pílu a hľadať, ale čo vaše okolie? Dohadzovali vám kamarátky „vhodných“ partnerov?

Samozrejme, kamarátky mali tendencie zoznamovať ma. Tým asi prejde každá slobodná žena, má zlaté kamarátky, ktorým na tom záleží a organizujú jej nádejné rande. (Smiech.) Prejdete tým polotrápnym stretnutím, na ktorom je obom od začiatku jasné, že z toho nič nebude. Uvoľníte sa, a keď nehľadáte a prestanete sa pozerať po každom mužovi, zrazu vám prihrá „toho“ človeka. Najprv však vôbec nepochopíte, že toto je ten pravý, s ktorým vám bude dobre.

Čiže pri šéfovi hasičov ste to nepochopili...

S Alexandrom sme prešli niekoľkoročným procesom, počas ktorého sme sa spoznávali. Prišla som na jeho prvú tlačovku, keď pred deviatimi rokmi nastúpil do funkcie. Keď sme potom priebežne potrebovali v televízii informácie, on bol vždy ochotný voči médiám – pomôže, poradí, zistí informácie. Stretávali sme sa pri pracovných veciach a, paradoxne, vždy, keď sa udiala nejaká katastrofa, nešťastie… Zrazu sme zistili, že máme spoločnú reč, vieme sa o všeličom rozprávať. Išlo to pomaly, veľmi pomaly.

Sexi čižmy nad kolená: Plejmejtka sa nahodila a prezradila, čo zbožňuje na manželovi!

Keď vám pred chvíľou telefonoval, veľmi nežne ste ho oslovovali „moja láska“. Zamilovanosť teda ešte nevyprchala...

Máme radi humor, často sa spolu smejeme. Niet času na nepríjemnosti a už vôbec nie na to, aby som mu podráždene povedala: Čo zase otravuješ? Nemám to ani v povahe. Snažím sa o láskavosť aj v komunikácii s inými. Zrodenie vzťahu bolo na dlhé lakte, ale teraz žijeme úplne pokojne a zažívame veľa zábavy a príjemných chvíľ. Aj dnes som Alexandrovi spravila raňajky do postele – kávičku, čajíček, jogurtík, banánik. On to má rád, najmä ovocie, ja som mäsová. Počas raňajok sme sa rozprávali, aký deň nás čaká. Vravel, že príde skôr a ešte musí nalakovať búdku, čo postavil na odkladanie letného záhradného nábytku. Je veľmi zručný, doma opraví hocičo. Nemusíme volať inštalatérov.

A čo vaša mama? Počúvali ste od nej klasické otázky na tému partner, manžel, deti?

Mama to neriešila. Aj keď má osemdesiatjeden rokov, je veľmi moderná a vôbec na mňa netlačila. No keď prišlo k predstaveniu Alexandra, malo to všetky náležitosti slávnostného obeda – prišiel s kyticou, povedal svoj monológ, hneď si potykali a ona sa potešila.

Herečka Alžbeta Stanková: Rozchod ju očividne posunul vpred

Kedy ste ho priviedli domov?

Už je to pár rokov. Stalo sa tak, keď sme sa rozhodli, že budeme spolu. Váš vzťah bol odhalený, keď bol váš manžel ešte v predošlom zväzku.

Ako novinárka ste možno vedeli, čo vás čaká. Pripravili ste partnera na záujem médií?

Prasklo to, keď sme boli na dovolenke v Turecku pred dvomi rokmi, ale hneď sme si povedali, že ideme cestou pravdy a nebudeme klamať. Odpovedali sme na otázky médiám, potom nasledovala asi dvojmesačná šnúra rôznych článkov. Zvolili sme stratégiu byť otvorení – kto sa slušne pýta, ten dostane odpoveď.

FOTO: SVADBA! Rozžiarená Andrea Heringhová a Boris Kollár strávili spolu romantický víkend!

Nebáli ste sa, ako vás prijmú partnerovi rodičia? Predsa len, jednu manželku už mal...

Jeho rodičov si veľmi vážim a milo ma prekvapilo, s akou láskou ma prijali. Bolo tam príjemné nastavenie a túžba čím skôr sa spoznať. Poznali ma z obrazovky a veľmi sa na mňa tešili a ja na nich. Vidia, že nám je spolu dobre a to je asi to najhlavnejšie – vidieť svojho syna šťastného. Ak si to teda môžem dovoliť takto hodnotiť... Bola a som veľmi šťastná.

FOTO VNÚTRI: Najintímnejší záber s Rytmusom, aký kedy Dara zverejnila! Prečo to urobila?

S manželovou dcérou z predošlého manželstva ste sa vraj ešte nestretli. Dúfate, že sa váš vzťah raz zlepší?

S Alexandrom majú úžasný vzťah, ktorý funguje a nič ho nenarušilo. No nie je to téma pre mňa, necítim sa v nej komfortne, lebo nemám mandát odpovedať. Vzťah otec – dcéra funguje nadštandardne a na tom mi záleží.

Vydajom ste sa zriekli svojho priezviska. Dá sa povedať, že rovnako ako u Adely bolo aj vašou „značkou“. Navyše, v zrelom veku meniť meno je zvláštne, keď je človek polovicu života zvyknutý na to, ako sa volá.

Keď sme tri mesiace pred svadbou podávali žiadosť, Alexander mi sám navrhol, nech ostanem Kleinová. Ľudia ma tak poznajú a napokon, je s tým aj veľa starostí, meniť doklady... Ale už keď som podpisovala žiadosť, vnútorne som cítila, že to nie je dobré rozhodnutie. Niekedy treba počúvať signály svojho vnútra, v živote sa mi to už veľakrát potvrdilo. Zrazu prišiel deň, keď som zavolala matrikárke tak, aby o tom Alexander nevedel. Bolo to prekvapenie. No veľa blízkych tipovalo, že sa tak rozhodnem. Je to prirodzené. Priezvisko však vôbec neriešim, dôležité je, že sme spolu a sme manželia Nejedlí. My ženy o mnohých veciach príliš špekulujeme. Ale načo sa vopred báť? Ak toho človeka ľúbite, vážite si ho, je vám s ním dobre, zasmejete sa, neriešite to. Dôležité je, že sme zdraví my aj naši príbuzní a že máme robotu, ktorá nás baví. Stane sa, že mi niekto ešte povie Kleinová, ale neopravujem ho. Netreba riešiť hlúposti, život je zmena.

FOTO: Sem chodia ŽÚROVAŤ Štefan Skrúcaný a Erika Judínyová

Manžela už máte a čo deti? Rozmýšľate aj týmto smerom?

Uvidíme… Aj k tomu sa staviam tak, že som otvorená všetkému. Asi som čudná povaha, ale nechce sa mi zožierať niečím, čo neviem ovplyvniť. Veci beriem inak možno aj po ceste do Afganistanu, kde sme zažili štyri raketové útoky a čakali v bunkri, kam raketa udrie, alebo keď nakrúcam reportáže a vidím matku s otcom skláňať sa nad plachtou, ako do poslednej sekundy dúfajú, že pod ňou nie je ich dcéra po autonehode. Vychutnávam si napríklad toto naše stretnutie, potom pôjdem kúpiť do koliby obed polovici redakcie, donesiem do robôtky dobré jedlo, vytvoríme scenár Televíznych novín, zistíme, čo je nové, potešíme sa peknou reportážou z Tatier. Ostatné, čo ma prísť, nech príde…

Uvoľnený manžel Moniky Hilmerovej: Na spoločenskej udalosti ukazoval zdvihnutý PROSTREDNÍK

Autor: Jana Raganová

video

 


 

 
 

pluska správy

TAKTO si zbaľte kufor na dovolenku: Minimum vecí a maximálny efekt outfitov s našimi radami!

Profesionálne shopperky vám poradia, čo si vziať so sebou na dovolenku,...
 

Pannou pred tridsiatkou? Pre TOTO generácia technofilov odkladá rozkoš

Každá šiesta žena, ktorá sa narodila v roku 1990, nepozná sex.
 

Sexi prezidentka, porno nevesta a simulant – pohľad na majstrovstvá sveta aj pre tých, ktorí futbal bežne nesledujú

Aj keď titul majú Francúzi, srdcia fanúšikov si získali reprezentanti...
 

Vaše diétne tipy

Diéty celebrít: Soňa Müllerová, Zuzana Vačková aj Zuzana Plačková prezradili, čo u nich funguje

Aj vy sa poobzeráte pred zrkadlom, kým sa odhalíte na pláži? Hnať sa za dokonalosťou...
 

V Česku sa šíri panika, objavili sa tam komáre nakazené smrteľným vírusom. Teba sa báť aj na Slovensku?

Donedávna v našich zemepisných šírkach platili komáre len za otravný hmyz,...
 

Upečte si koláč v na grile! Nadýchaná bublanina sa NAOZAJ dá pripraviť aj nad pahrebou

Gril sa vám cez leto postará o štíhlu líniu. Pokojne si preto občas môžete...
 

Táto sladká strukovina vás zbaví kíl! Skúste týždňovú DIÉTU so zeleným hráškom

Prvý zelený hrášok sa už objavil v obchodoch. Vyskúšajte týždňovú diétu...
 

Chcete úspešne chudnúť? Jedzte potraviny, ktoré stimulujú hormóny sýtosti

Máte pri diéte problém s pevnou vôľou? Skúste raňajkovať ovsená kašu. Pokusy...
 
 
Zaspomínala si na polotrápne rande: Čo hovorí Danica Nejedlá na to, ako jej dohadzovali nápadníkov?
Jana Raganová