Tip redakcii
 

Známa herečka z českého filmu Holky z porcelánu šokuje: Som pijan, nie alkoholik!

„Áno, ráno som sa občas ,zoťala‘ a váľala sa po zemi, no vyčistilo mi to hlavu,“ opisuje Lenka Kořínková (62), ako sa na nej podpísal alkohol a bulímia.

27. júla 2018, 06:00
Hviezda filmu Holky z porcelánu Lenka Kořínková zvádza dlhé roky boj s alkoholom.

Hviezda filmu Holky z porcelánu Lenka Kořínková zvádza dlhé roky boj s alkoholom.

Autor: CSFD.CZ, Profimedia.sk

Preslávila ju úloha naivnej kyprej Marušky z filmu Holky z porcelánu a takýto charakter ju potom sprevádzal aj vo všetkých ďalších filmoch. Hoci Lenka nechcela byť vnímaná len ako naivné dievčatko s veľkými prsami, jej boj bol márny. Poznačilo ju to na celý život.

 

Mám aj mozog!

Holky z porcelánu mi de facto zničili kariéru, lebo ma to zafixovalo do určitého pruhu a v tom pruhu som už musela ísť,“ zaspomínala si na svoje herecké začiatky v relácii 13. komnata. Napriek tomu, že o nej sníval nejeden muž, vôbec sa tomu netešila. „Bohužiaľ, ľudia verili tomu, čo som hrala. Ruinovalo mi to partnerské a sociálne vzťahy. Chlapi mi pozerali len na prsia a hovorili mi: Vy ste taká roztomilá. Ja však nie som roztomilá, mám v hlave mozog a rada premýšľam. Veľa a hlboko. Sedemdesiate roky boli celé omyl,“ tvrdila razantne s tým, že by toto obdobie zo života najradšej vymazala.

 

Žúr na záchode

Poznačil ju však aj fakt, že každý režisér chcel mať vo filme štíhlu a krásnu herečku, ktorá by bola vizuálnym ťahúňom. Pod týmto tlakom ochorela na bulímiu. „Stala som sa obrovskou obeťou týchto rečí. A namiesto toho, aby mi môj otec vysvetlil, že je to hlúposť a mám mať rozmery, aké chcem, povedal mi, že nemám už jesť ten druhý karbonátok, keď hrám teraz vo filme. Absolútne mi to zhnusil a nastali situácie, keď som prišla na to, že ak všetko vyvrátim na záchode, tak si užijem úžasný ,mejdan‘ pri raňajkách. Cez deň mi už stačilo iba piť kávu, prípadne šampanské,“ spomína na svoje životné obdobie, keď sa ocitla na hrane. A to ešte netušila, že prídu oveľa náročnejšie chvíle...

Bezdomovkyňa

Mladá herečka sa chcela zo škatuľky sexi naivky vymaniť. Začala nosiť extravagantné oblečenie, aby sa líšila, no hlavne hľadala lásku, ktorá jej chýba dodnes. Prežila viacero dlhoročných lások, manželstvo aj aféry, ktoré trvali len počas jednej noci. „Nie je to o tom, že by som rada striedala partnerov. Som však premenlivá, a keď sa mi niekto páči a mám chuť sa s ním zblížiť, tak si o to poviem. Je to ľudské a nehrám okolo toho tie hry, ktoré mi vždy prišli zbytočné a nebavia ma,“ priznáva bez predsudkov žena, ktorá napokon zavesila na klinec hereckú kariéru a už roky sa živí vyučovaním angličtiny. Napísala aj viacero úspešných kníh o zdravom stravovaní aj živote v Austrálii, kam emigrovala za socializmu. Vrátila sa však domov, no zázemie tu nenašla. Prejavuje sa to aj tým, že v občianskom preukaze nemá trvalý pobyt a je prihlásená na mestskom úrade. Podľa Lenky to zjednodušuje byrokratické úkony, ktoré by ju neminuli pri jej ďalšom prípadnom sťahovaní.

Kamarát alkohol

A čo je s Lenkou dnes? Pred časom šokovali verejnosť fotografie, ako sa filmová hviezda váľala opitá pri ceste na tráve. Aj toto je odvrátená tvár bývalej herečky, po ktorej túžil nejeden muž. Ona to však zľahčuje: „To, že som sa opila a ľahla som si do trávy a vyfotil to nejaký chudák, je bočná záležitosť. Ľudia majú radi senzácie. Alkohol v mojom živote fungoval skôr v sedemdesiatych rokoch ako potláčateľ frustrácie v spojitosti s mojou profesiou. Veľa ľudí hovorilo, že som alkoholik. Áno, ráno som sa občas ,zoťala‘ a váľala sa po zemi, no vyčistilo mi to hlavu. Doktor mi však povedal, že nie som alkoholik, ale pijan,“ spomína. Napriek tomu podstúpila protialkoholické liečenie, no po siedmich dňoch podpísala reverz a z liečebne odišla. Dôvod pozná len ona. Jedno je isté, jej démoni ju sem-tam prepadnú aj dnes...

 

Autor: Michala Cabanová

video

 


 

 

 
 

pluska správy

Rozvedení Bičanovci sa od seba nevedia odtrhnúť. Exmanželka Edita priznala vážny krok

Napriek tomu, že sú už rozvedení, stále si „skáču“ do vlasov. Andrej (44)...
 

OTESTUJTE SA: Prejedali ste sa koncom roka a ešte stále cítite dôsledky?

Sviatky na prelome rokov sú pre mnohé z nás náročné nielen psychicky, dávajú...
 

Inšpiratívny príbeh jogínky, ktorá z nespokojnosti strácala zdravie. Zmenila život a ...

... dnes je šťastná, spokojná, ale priznáva, že cesta nebola jednoduchá....
 

FOTO: Privilegovaný režim! Dcéra Dary Rolins si môže užívať dovolenku aj cez školský rok vďaka...

... ochote triednej učiteľky. Dara Rolins (45) so školopovinnou Lolou...
 

Vaše diétne tipy

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 
 
Známa herečka z českého filmu Holky z porcelánu šokuje: Som pijan, nie alkoholik!
Michala Cabanová