Tip redakcii
 

Ak chcete byť krásna, musíte si pohnúť. TOTO musíte stihnúť do leta, potom je už neskoro

Na omladenie máte približne už iba mesiac. Ktoré procedúry ešte stíhate, kým nezasvieti poriadne slnko?

18. marca 2019, 17:00
Korektívna dermatologička a dermatovenerologička
MUDr. Zuzana
Kožuchová upozorňuje, že
všetky zákroky a ošetrenia,
ktoré vplyvom silného slnečného
žiarenia môžu spôsobiť pigmentácie,
treba podstúpiť v zimnom
období.

Korektívna dermatologička a dermatovenerologička MUDr. Zuzana Kožuchová upozorňuje, že všetky zákroky a ošetrenia, ktoré vplyvom silného slnečného žiarenia môžu spôsobiť pigmentácie, treba podstúpiť v zimnom období.

Autor: Profimedia.sk

Vlasy

Určite nevynechajte kaderníčku a dodajte svojej korune krásy nový vietor. Ak máte chuť, zmeňte účes, ale v každom prípade si nechajte vlasy prestrihať, a teda aj ozdraviť. Doprajte si profesionálnu kúru, ale podstatná je aj domáca starostlivosť.

TIP: Olivový olej nalejte do misky, pridajte med a rozmixovaný banán. Na vlasoch nechajte pôsobiť 20 minút a opláchnite. n Viete si správne nanášať kondicionér? Z vlasov najskôr vyžmýkajte vodu, až potom ho naneste. Lepšie sa tak dostane do vlasu.

Nechty

  • Aj nechty dostali v zime zabrať a jar si doslova pýta dokonale vyzerajúce ruky. Zvládnete to aj doma v obývačke. Kým sa posadíte k televízoru, zohrejte olivový olej a nakvapkajte doň citrónovú šťavu. Namočte si doň ruky, potom zabaľte do igelitu a nechajte pôsobiť počas toho, ako večer sledujete film. To isté môžete urobiť aj s medom. Nechty aj ruky si natrite sladkou dobrotou, zabaľte a nechajte pôsobiť.
  • Čo sa týka farebných trendov, na čierny lak zabudnite. Trendom jari budú čisté púdrové odtiene, podľa vkusu si ich môžete jemne ozdobiť kamienkom. Nosiť sa budú rôzne vzory a úplne najväčším trendom je obrátená francúzska manikúra. Znamená to, že špičky nechtov už nebudú biele, ale farebné.

Plán pre pleť

Korektívna dermatologička a dermatovenerologička MUDr. Zuzana Kožuchová upozorňuje, že všetky zákroky a ošetrenia, ktoré vplyvom silného slnečného žiarenia môžu spôsobiť pigmentácie, treba podstúpiť v zimnom období. „Sú to všetky ošetrenia, kde sa nejakým spôsobom zasahuje do pokožky, respektíve sa pokožka poškodzuje,“ hovorí.

Sú to:

  • laserové zákroky
  • epilácie
  • resurfacing pleti – odstránenie jazvičiek a vrások
  • nezabudnite na kontrolu znamienok, výrastkov a prípadné odstránenie nevyhovujúcich n odstránenie tetovania, cievok

Aj v lete

„Ak si idete dať odstrániť znamienko alebo bradavičku, alebo sa ošetrenie pleti vykonáva na mieste, ktoré nevystavujete silnému slnečnému žiareniu, môžete ho absolvovať aj cez leto. Aj epilácie podpazušia sa dajú absolvovať celý rok. Možnosťou je aj nastavenie nižšej intenzity lasera. Zmenší sa síce účinok ošetrenia, ale nehrozí pigmentácia pokožky. Tiež sa dá upraviť čas pôsobenia. Po epilácii môžete ďalšie ošetrenie absolvovať po šiestich až ôsmich týždňoch, takže si ešte do apríla vieme pokojne oddepilovať nohy a cez leto a najväčšie slnko dopriať potrebnú pauzu,“ radí odborníčka, ako si naplánovať zákrok. - Určite neodporúča chirurgické zákroky, napríklad operáciu viečok alebo facelifting. V horúcich dňoch je náročnejšie nielen hojenie, ale hrozí riziko spigmentovania jazvičiek.

Kyselina po celý rok, ale...

Ak potrebujete vyhladiť alebo vyplniť nejakú vrásku, ošetrenie botulotoxínom aj kyselinou hyalurónovú môžete absolvovať počas celého roka. Ale! „Odporúčam vyhnúť sa minimálne pár hodín horúcemu slnku. Platí to aj pri aplikácii botulotoxínu proti poteniu. Skrátka, neísť okamžite na kúpalisko alebo dovolenku k moru. Treba si dopriať pár dní pauzu,“ hovorí lekárka. Po celý rok sú vhodné mezoterapie zamerané na hydratáciu pokožky alebo kozmetické ošetrenia, ktoré pokožke doprajú látky potrebné na jej regeneráciu či ochranu pred slnečným žiarením.

Autor: ma

video

 


 

 

 
 

Vaše diétne tipy

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 

Michal zhodil 70 kíl! Odborník tvrdí, že schudnúť môžete aj s prílohami. TU je jedálniček

Zabudnite na delenú stravu. Pokojne si k mäsu doprajte aj ryžu, zemiaky...
 

Veselá brzda diéty: Viete ako treba piť, aby ste úspešne chudli?

Nedarí sa vám schudnúť? Na vine môže byť alkohol, spoľahlivý ničiteľ dobrých...
 

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 
 
Ak chcete byť krásna, musíte si pohnúť. TOTO musíte stihnúť do leta, potom je už neskoro
ma