Tip redakcii
 

Koniec VRÁSKAM z vysychania pleti: Dajte si pozor na prehriaty a suchý vzduch v kancelárii!

Poradíme vám, ako si ochrániť pleť a predísť vráskam.

08. februára 2019, 14:00
V teplej kancelárii je nám síce príjemne, ale naša pleť trpí a suchý vzduch ju doslova ničí.

V teplej kancelárii je nám síce príjemne, ale naša pleť trpí a suchý vzduch ju doslova ničí.

Autor: Profimedia.sk

Zima má iste svoje čaro, no pre našu pleť je to riadna zaberačka. Vonku nás mráz vyštípe až do špiku kosti, v kancelárii je síce príjemné teplo, no po chvíli zacítite prehriaty a suchý vzduch. Pridajme k tomu stres, ktorý nás často zamestná tak, že okrem druhého hrnčeka kávy zabudneme na pitný režim. O hydratačnom kréme nehovoriac. Je to aj vaša každodenná skúsenosť? Pozor, zarábate si na problém!

SOS pred plesom: Kaviár a tekutý uhlík vás z Popolušky premenia na divu

Pleť neoklamete

„Pleti takto spôsobujeme šok. Výrazné teplotné rozdiely, suchý vzduch, nedostatočný pitný režim, ktorý sa snažíme oklamať nápojmi ako káva, majú veľmi negatívny dosah na pokožku. Tú totiž neoklameme a zapamätá si všetko,“ konštatuje odborníčka na estetiku MUDr. Vanda Przewlocka, PhD., riaditeľka bratislavskej kliniky zdravia a krásy. Ak postoj nezmeníme, pokožka sa postupne stane navonok suchá a ochabnutá, s jemnými vráskami a zalomeniami, rozšíria sa póry a pleť bude pôsobiť farebne nejednotne. „Okrem toho sa spúšťajú deštrukčné procesy aj vnútri pleti,“ upozorňuje Čo teda robiť? Alfou a omegou je dostatočný pitný režim – buď čistá voda, prípadne teraz v zime aj nesladený ovocný či bylinkový čaj, alebo nápoj, maximálne odbúranie stresu, otužovanie sa vychádzkami do prírody a zmiernenie teplotných rozdielov v kancelárii aj doma.

VIDEO: Mejkap na celú noc - takto si spravíte dokonalú vizáž na ples. Vydrží až do rána!

Hĺbkové zvlhčenie

Ak však už pleť vysiela SOS, riešením je hĺbková hydratácia, pri ktorej sa stimuluje tvorba vlastných kolagénových vlákien a dokonca aj vlastnej kyseliny hyalurónovej. „Tá je našej pleti vlastná a pôsobí ako prirodzená špongia – udržuje pokožku vláčnu a hydratovanú,“ hovorí MUDr. Vanda Przewlocka. Hĺbková bunková hydratácia umožňuje okamžite zregenerovať pleť a pokožku. „Určite by ju mali zvážiť ženy aj muži po štyridsiatke, no v prípade stresu a akútnej vyčerpanosti, psychickej a fyzickej záťaži môže byť dolná veková hranica už tridsať rokov,“ podotýka doktorka. Netreba sa vraj báť, že vypadnete z pracovného procesu, ide o expresne rýchlu pomoc. „Na trhu sú ošetrenia doslova aj pre vorkoholikov. Napríklad unikátna metóda bunkovej hydratácie vhodná pre každú pleť, ktorú dokáže zhydratovať za necelých štyridsať minút.“

Hladké, ale vysušené? Stačí sa pohrabať v chladničke a problém je zažehnaný!

Regeneračný koktail

Miniinvazívne ošetrenie je vhodné na hydratovanie pokožky tváre, krku aj dekoltu. „V prvom kroku sa jemným laserovým pílingom stimuluje tvorba vlastných kolagénových a elastických vlákien. Lepšie krvné zásobenie a tvorba kolagénu zlepší textúru kože, spevní sa kožný matrix a naštartuje sa jeho regenerácia,“ vysvetľuje doktorka. V druhom kroku sa ultratenkou ihlou vpravuje do pokožky rovnomerne podľa stavu a typu pleti vlastná obohatená krvná plazma. „Obohatená krvná plazma je najefektívnejší a najbohatší koktail účinných látok pozostávajúcich z aminokyselín, bielkovín a stopových prvkov, pričom rastové faktory a kmeňové bunky majú veľmi účinný regeneračný potenciál,“ vysvetľuje MUDr. Vanda Przewlocka. Zlepšuje sa tak nielen prenos aktívnych látok do hlbších vrstiev pokožky, ale rýchlejšie nastupuje aj regenerácia tkaniva a spomínaná tvorba vlastných kolagénových vlákien a kyseliny hyalurónovej.

Krása od kôz: Tuk a srvátka z ich mlieka omladí aj vylieči citlivú pokožku

Nadmerne sa potíte? Nepchajte do seba už lieky, veď vám postačí ocot, vodka alebo zemiaky.

Misska Katarína Očovanová: Má perfektný trik na dokonalú blond hrivu!

Autor: Jana Raganová

video

 


 

 

 
 

Vaše diétne tipy

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 
 
Koniec VRÁSKAM z vysychania pleti: Dajte si pozor na prehriaty a suchý vzduch v kancelárii!
Jana Raganová