Tip redakcii
 

Účes za tisíce: Tento kúzelník do vlasov vplieta pšenicu aj brilianty!

Súťaž vyjde aj na dvadsaťtisíc eur a každý si to platí sám – hovorí majster sveta v účesovej tvorbe Lukáš Očenáš (25).

04. februára 2018, 13:00
Lukáš s trofejou majstra sveta

Lukáš s trofejou majstra sveta

Autor: Jana Raganová

Multifunkčný či multitalentovaný? Mladý Michalovčan vytvára extravagantné vlasové kreácie, no kedysi o práci kaderníka nechcel ani počuť. „Keď som bol piatak, otec mi povedal: Pôjdeš za holiča. Ostriháš a máš na chlieb. Ja na to, že v žiadnom prípade. Môj bol tanec,“ smeje sa dnes vychýrený kaderník.

FOTO: Učešte sa pod čiapku - s týmito účesmi budete zvodná aj s pokrývkou hlavy!

Z brigádnika majster sveta

Lukáš od detstva tancoval. Od troch rokov latinsko- americké a štandardné tance, potom v ľudovom súbore Zemplín. „Napokon som sa rozhodol dať si prihlášku na konzervatórium aj za kaderníka, ako zálohu. Ku koncu ôsmeho ročníka som išiel objednať maminu ku kaderníčke. Povedala mi, že ma pozná z tanečného súboru a spýtala sa, kam sa chystám na školu. Povedal som, že na konzervatórium, ale dal som si prihlášku aj na kaderníka. A ona na to, či si to nechcem skúsiť, či ma to vôbec bude baviť. Dovtedy som s tým nemal žiadnu skúsenosť. Nastúpil som hneď v prvý prázdninový deň a chytilo ma to natoľko, že som ostal,“ vysvetľuje Lukáš. Hneď ako nastúpil na strednú odbornú školu v Košiciach, chcel súťažiť. „Mal som šťastie na majsterku, ktorá je mi už ako mama. S vedením školy vybavila, aby som už ako prvák mohol ísť na súťaž. Pripravila ma na medzinárodnú súťaž, kde bolo tridsaťdva kaderníkov, a obsadil som druhé miesto v dámskom extravagantnom strihu,“ spomína na prvý úspech, ktorý sa dostavil len pár mesiacov po tom, čo prvýkrát držal nožnice v rukách.

Ocot nepatrí len do kuchyne! Pozrite si niekoľko receptov, ako vám môže vylepšiť nielen pleť, ale aj vlasy

Drina

Neskôr dostal ponuku na tímové majstrovstvá sveta v Paríži – skončili štvrtí! „Vybral som si najťažšiu kategóriu denný a večerný účes. Musia sa zvládnuť za extrémny čas – pätnásť a tridsať minút, musia držať bez sponiek a kreácie idú dovrchu. Niektorý prameň má aj osemnásť centimetrov a ja ho musím krásne postaviť. Ide o techniku,“ vraví prvý individuálny majster sveta v rámci Slovenska aj Česka. Už ako študent dvakrát získal titul majstra sveta – raz tímovo a raz individuálne, a stal sa aj majstrom Európy. „Školu som navštevoval minimálne, trénoval som najmä v Nitre, pretože tím bol zo západného Slovenska, tam som aj býval, ale aj vo Viedni a v Nemecku. Môj tréner je totiž Nemec Joachim Wolf, päťnásobný majster sveta, najlepší v dámskej technickej kategórii.“

Padajú a neviete, čo s tým? TOTO domáce sérum zachráni vaše vlasy ale i mihalnice!

Lukáš trénoval aj desať až osemnásť hodín denne. Kedysi sa trénovalo a súťažilo na živých modelkách, neskôr sa od nich upustilo a začalo sa tvoriť na umelých hlavách. „Vlasy majú z jaka, takisto adekvátne oblečenie a mejkap, aby sa čo najviac priblížili reálnej žene. Trénovanie prebieha tak, že sa vytvorí účes, umyje, vyfúka, učeše a dookola to isté. Hľadám nové tvary, uhly pohľadu... Sú to, samozrejme, netradičné, nenositeľné účesy. V súťažiach ide o štýl, ktorý si zvolíte, a o to, ako to nakombinujete. Dôležitá je úprava, farba a čistota účesu. Za pätnásť minút učesať krásne, aby to nebolo chlpaté, ale malo čisté línie, nie je len tak… Dbá sa na perfekcionalistiku tvaru, vzhľadu a na celkový dojem,“ vysvetľuje Lukáš.

Trápia vás riedke a slabé vlasy? Zabudnite na drahé šampóny a do svojho jedálnička zaraďte TIETO potraviny!

Z kaderníka krajčírom?

Nie je len šikovný kaderník, ale k účesom vytvára netradičné ozdoby a takisto sám navrhuje a vytvára šaty. „Chytila ma tvorba vlastných modelov a raz za pár rokov vytvorím kolekciu šiat doplnených vlasovými kreáciami. Nedávno som mal prehliadku ako poďakovanie svojmu mestu a folklóru pod názvom Zemplín – láska moja,“ prekvapuje mladík. Pripravil tri modely ako vyznanie folklóru a tri mestu. Jedny šaty sa skladali z tisíc papierových ruží. „Vyrábali sme ich ručne dva a pol mesiaca zo sedemtisíc papierikov. Rodina a známi tomu venovali celé noci,“ hovorí.

FOTO: Odhalené mužské telá a sexi nevesta - aj tak to vyzeralo na móle. Veľkolepé modely Fera Mikloška nadchli hostí jeho honosnej prehliadky!

Pšenicová nevesta

V kolekcii venovanej folklóru vyhotovil šaty zo slamenej sukne s folklórnou košeľou a so stuhou ozdobenou kameňmi. Na hlave bola aplikácia z makovičiek a zo stebiel pšenice. „Znázorňovali to, ako naše staré mamy a otcovia ťažko pracovali na poli a čo krásne sa dá vyrobiť z naturálnych materiálov.“ Netají ambície časom navrhovať šaty, už ho oslovilo pár zákazníčok, aby im vytvoril plesové róby. Súťaže vypustil, už nemá toľko času. „Ide aj o financie, súťaž vyjde aj na dvadsaťtisíc eur a každý si to platí sám. Rodičia do mňa celé roky investovali. Som rád, že ma môžu podporiť. Nielen finančne, ale aj zo psychickej stránky. Plánujem ešte súťažiť, ale uvidím, či sa mi to podarí skĺbiť. Nemôžem zanedbať salón a svoje klientky.“

Poznáte ich? 7 trikov, vďaka ktorým bude vaša koruna krásy stále oslnivá

Tisíce vo vlasoch

Nevesty chcú od Lukáša väčšinou klasický účes. „Prídu ku mne konzultovať, až keď už majú šaty a náušnice. Až potom dohodneme účes a závoj. Mnohé sú zo zahraničia a nájdu sa aj extravagantné. Jedna si napríklad vo svadobný deň zmyslela, že chce do vlasov nejakú aplikáciu. Keďže už bolo neskoro niečo zháňať a česal som ju u nej doma, hovorím jej, nech mi ukáže všetky šperky, ktoré má. Musel som sa vynájsť. Vybral som prstene s diamantmi, vypýtal som si drôtik a trošku látky a vytvoril som ozdobu. Účes hneď stúpol na hodnote a mal cenu niekoľko tisíc,“ smeje sa Lukáš, ktorý však zbožňuje ozdoby do vlasov zo živých kvetov.

Sú bez lesku a objemu? TÁTO maska zo 4 surovín podporí aj rast vašich vlasov!

Autor: Jana Raganová

video

 


 

 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

Cigánska diablica Silvia Šarköziová miluje plesy, ale na jeden už nepôjde. Na urážku nezabudla

Honosná akcia Ples v opere Silvii Šarköziovej (43) nechýba. Spokojne sa...
 

Misska Katarína Očovanová: Má perfektný trik na dokonalú blond hrivu!

Finalistka Miss Slovensko 2018 Katarína Očovanová (21) venuje zovňajšku...
 

Nápad za milión. Firma opatruje dovolenkárom deti na Liptove a v Tatrách

Zuzana Čatlochová (27) si postavila hlavu, nechala školu a rozbehla biznis,...
 

FOTO: Kamila Magálová opäť vyráža dych. Keď vstúpila do divadla, tak...

... vyzerala od hlavy po päty fantasticky. Herečka prijala pozvanie na...
 

Vaše diétne tipy

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 
 
Účes za tisíce: Tento kúzelník do vlasov vplieta pšenicu aj brilianty!
Jana Raganová