Tip redakcii
 

Viackrát umrel: Svetoznámy liečiteľ si vie cielene privodiť smrť a potom sa vrátiť do života!

Môžem to potvrdiť – keď človek spozná tú druhú stranu, už sa mu nechce ísť naspäť – vraví Franz Eberhard Eckard Strohm (67).

05. októbra 2017, 18:00
Jeho princíp je čo najrýchlejšie uzdraviť pacienta.

Jeho princíp je čo najrýchlejšie uzdraviť pacienta.

Autor: Tony Štefunko

Hrobárovi z lopaty vzal vraj desaťtisíce ľudí a smrť si dokonca sám niekoľkokrát zámerne privodil. Vie sa rozprávať s anjelmi aj s duchmi zosnulých a liečiteľskému svetu dal okolo sedemdesiat druhov seminárov. Už v desiatich rokoch sa naučil od otca metódu liečby magnetizmom, v pätnástich odišiel sám do šaolinského kláštora. „Naučil som sa tam zozbierať energiu z okolia a koncentrovane ju používať,“ hovorí. Keď sa vrátil domov, vytvoril vlastný spôsob aktívnej duchovnej terapie. Neskôr ju vylepšil vďaka stretnutiu s vrchným filipínskym liečiteľom.

VIDEO: Lýdia sa po celý život starala o ťažko chorú dcéru. A ako sa jej odvďačil štát?

Filmotéka ľudstva

Dostal ešte ďalší dar, ktorý mu pomáha v práci. Asi od štyroch rokov vraj dokáže vidieť nebohých, anjelov a iné duchovné bytosti a komunikovať s nimi.

„Raz sa mi zjavil archanjel Uriel a povedal mi, že mi dá možnosť čítať v kronike Akaša. Je to niečo ako filmový archív, sú tam všetky životné filmy celého ľudstva. Viem do nich vstupovať a počúvať, čo si ľudia myslia, cítiť, čo cítia. Keď som sa do kroniky Akaša pozrel, prišiel som do čias Atlantídy a videl som, že pracujú s aktívnym liečebným systémom AROLO. Jeho pasívna forma je dnes známa ako reiki. Spýtal som sa anjela, s ktorým komunikujem, či je doktor Usui, zakladateľ reiki, ešte k dispozícii. Bol, a tak som sa s ním pozhováral. Dostal som od neho príslušné zasvätenia aj so symbolmi,“ opisuje priam neuveriteľné skúsenosti.

Julienovi (35) z Beninu zachránil život dar z nebies. Viete, čo ho dusilo?

Vtedy, roku 1991, založil medzinárodnú asociáciu reiki – RAI (Reiki Association International) a začal vyučovať. Postupne vytváral nové liečebné metódy – liečenie ohňom a vzduchom, oživil staré metódy pochádzajúce čiastočne z Atlantídy a od Mayov a Aztékov, esénske majstrovstvo, komunikáciu a liečenie s anjelmi...

Čarovný kufrík

Na Slovensko chodieva Eckard zhruba dvakrát ročne, ale to vraj stačí, aby sa záujemca od neho naučil vybranej metóde. Vraj úplne postačuje navštíviť seminár len raz a potom ďalej rozvíjať svoje schopnosti. Ktorú z toľkého množstva metód by odporučil naučiť sa? „Čím viac vecí mám vo svojom, čarovnom kufríku, tým viac viem robiť, mám z čoho vyberať. V šestnástich som sa od otca naučil terapiu hypnózou a takisto som ju úplne zmenil. Dnes je to najrýchlejšia metóda. Preto keď chce byť niekto liečiteľom, mal by sa naučiť terapiu hypnózou a energetickú metódu a kombinovať ich.“

Dodáva však, že nie každého poslaním je byť liečiteľom, no ich asociácia vraj vyučila najviac liečiteľov. „Pretože naše metódy sú spoľahlivé a precízne. Vyučujú ich aj na niekoľkých univerzitách,“ prekvapuje. Sám je majiteľom viacerých titulov z univerzít vrátane Harvardu. „Tam som vyštudoval prírodnú medicínu. Mám šesť alebo sedem doktorských a profesorských titulov, ale nedávam na ne veľa dôrazu. Pre mňa sú dôležité vedomosti a chcel som sa otestovať, či to dokážem. Napríklad doktorandskú prácu som napísal len za tri mesiace,“ šokuje.

VIDEO: Choroba mu zničila sen. Nájde Erik zo šou Take me out šťastie v náručí oveľa staršej Denisy?

Život je len sen

Eckard sa veľa naučil aj od filipínskych liečiteľov, ktorí robia povestné operácie holými rukami. On však používa energie: „Do tela idem energetickými rukami, a tam opravím to, čo treba,“ vysvetľuje.

„Filipínci mi vysvetlili, že ak na malý okamih prestanem snívať, môžem všetko zmeniť. Čo tým myslia? Pre nás je tento svet zdanlivo reálny, ale z ich pohľadu je to len sen. Skutočný život je na druhej strane, pretože keď človek umrie, v podstate sa zobudí. Môžem to potvrdiť! Patrím k ľuďom, ktorí vedia, čo sa udeje po smrti. Už som bol viackrát mŕtvy. Pri austrálskych aborigénoch som sa naučil techniku, ako vedome zomrieť a vrátiť sa naspäť. Keď človek zomrie a spozná tú druhú stranu, už nechce ísť späť. Ja sa vždy musím od toho odtrhnúť, aby som sa dokázal vrátiť sem, lebo viem, že moja úloha sa ešte neskončila. Okrem iného mám dvoch synov, ktorým by ocko veľmi chýbal. Ale cítiť tam toľko lásky a mieru, že človek tam chce ostať,“ fascinuje Eckard.

VIDEO: Osem rokov nerozprával. Zázrak sa stal po stretnutí s delfínom

Zachránil žiačku

Koľkým ľuďom pomohol v súčasnom živote, to vraj nedokáže zrátať. „Už ani neviem, koľko ľudí som zdvihol z vozíčka,“ hovorí. Tvrdí aj to, že dokáže pracovať s určitými formami mozgových nádorov alebo so zlomeninami, ktoré sa dokonale zrastú, dokáže rozpoznať chorobu v štádiu, keď to medicína ešte nedokáže. „Pred dvoma týždňami som stretol svoju žiačku a povedal som jej, nech ide za gynekologičkou, že na vajíčkovode má tumor. Lekárka najprv nič nevidela, ale keď moja žiačka naliehala, po dôkladnom hľadaní našla miniatúrny tumor. Operovali ju a zistili, že nádor bol veľmi agresívny, o tri mesiace mohlo byť už neskoro,“ hovorí.

Čoraz častejšie sa mu stáva, že spolupracuje s klasickými lekármi. Niektorí ho vyhľadajú, keď „zázračne“ vylieči ich pacienta, ako to bolo v prípade štrnásťročného chlapca s veľkým nádorom na mozgu. „Traja lekári rodičom tvrdili, že sa to nedá operovať, treba nasadiť chemoterapiu. Prišli za mnou, trikrát som ho ošetril svojou metódou a lekári žasli. Na kontrolných snímkach nevedeli nič nájsť. Jeden z tých lekárov sa mi ozval. Spýtal sa, či sa môže naučiť to, čo viem ja. Odporučil som ho na jeho kolegu, ktorý sa u mňa kedysi učil. Veľmi sa zasadzujem o to, aby liečitelia spolupracovali s lekármi a veľa lekárov učíme svojim technikám. Je to výhoda, lebo lekár ošetrí pacienta niektorou našou metódou a hneď si vie na ultrazvuku skontrolovať, čo sa tam zmenilo. Desať minút na ležadle u liečiteľa môže ušetriť tri týždne hospitalizácie v nemocnici,“ vraví Eckard.

"Bol som ako Boris Pršo," hovorí muž, ktorý sa v práci takmer uhnal na smrť. No po dvoch infarktoch ho už nikto nezamestnal!

Experiment

Spomína na experiment v istej nemocnici v Londýne z osemdesiatych rokov. „Pacienti sa rozdelili do troch skupín – jednu ošetrovali len lekári, druhú lekári spolu s liečiteľmi a poslednú len liečitelia. Prví sa vyliečili tí, ktorých ošetrovali len liečitelia. Dohodli sme sa s lekármi, že tú štúdiu nezverejníme, ale zato budú môcť liečitelia pracovať v nemocniciach. A tak dnes, keď niekto v Anglicku povie v nemocnici, že chce mať pri sebe aj liečiteľa, nie je to problém,“ tvrdí.

„Keď sa pred šesťdesiatimi rokmi povedalo niečo o aure, ľudia len krútili hlavami, že je to hlúposť, niečo mystické. Dnes už existujú nemocnice, ktoré liečia na základe aura diagnostiky,“ dodáva. Liečiteľ si myslí, že schopnosti ako jasnovidectvo, liečiteľstvo alebo telepatia sú ľuďom vlastné. „Každý to má v sebe,“ hovorí. Býva aj liečiteľ chorý? „Stále som človek,“ smeje sa Eckard. „Aj mne sa stane, že ochoriem. Všimnem si, že niečo na mňa lezie, ale vždy je niečo iné dôležitejšie, zanedbám sa a dostanem zaucho. To je moja veľká nevýhoda – radšej ošetrím sto pacientov ako sám seba.“

Lekár žiadal rodičov mŕtveho dieťaťa o súhlas s odobratím jeho orgánov. Ich slová vženú slzy do očí

Autor: Jana Raganová

video

 


 

 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

pluska správy

LUNÁRNY KALENDÁR od 19.11 do 26.11.2018: Blížia sa skvelé dni, ale pozor na hádky

Tendencia riešiť viac seba než iných je pre vás mimoriadne prospešná, nemá...
 

FOTO: Dojímavá rozlúčka s Mariánom Geišbergom († 64). Všetci plakali, ale zazneli aj spomienky, ktoré smútiacich rozosmiali

Herec zomrel pred týždňom 10.11.2018 a jeho rodina aj kolegovia stále nedokážu...
 

Šik pleteniny: Celebrity vám ukážu, ako byť aj vo svetri štýlová

Svetre už vonkoncom nie sú voľnočasovou záležitosťou.
 

Celebritné bývanie: Pozrite sa ako býva seriálový Samo z Našich!

Maxovi Bolfovi (14) to ide od ruky aj za sporákom, aj na záhrade ich rodinného...
 

Vaše diétne tipy

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 

DOBRÝ TIP: Dochádza vám v kuchyni inšpirácia? Mirka Luberdová má pre vás pár užitočných trikov!

Bývalá modelka Mirka Luberdová (33) miluje všetko zdravé a je presvedčená,...
 

4 TRIKY proti maškrteniu: Aj vy chcete schudnúť, no stále musíte niečo pojedať?

Ak je to váš prípad, poradíme vám štyri triky, ako tomuto nutkaniu zabrániť....
 

VIDEO: Nikola Weiterová zase dráždi. Páni slintajú a ženy šialene žiarlia

Na svojej svalnatej postave riadna maká. A tak si môže dovoliť vystavovať...
 
 
Viackrát umrel: Svetoznámy liečiteľ si vie cielene privodiť smrť a potom sa vrátiť do života!
Jana Raganová