Tip redakcii
 

Niektoré ženy v Cannes bojujú za svoju dôstojnosť, iné dávajú prednosť lovu

Podľa fotografií to vyzerá, že Cannes je podujatie hlavne o ženách. Áno, no iba o tých krásnych. Tie múdre roky mužov veľmi nezaujímali. Preto im to teraz zrátali.

15. mája 2018, 14:00
Protipólom rozhorčených
feministiek sú dámy, ktorým
byť objektom sexuálneho
záujmu evidentne neprekáža…

Protipólom rozhorčených feministiek sú dámy, ktorým byť objektom sexuálneho záujmu evidentne neprekáža…

Autor: Profimedia.sk

Ach, to by boli vojny malebné, spieval v jednej zo svojich piesní Milan Lasica. Jeho sen sa stal skutočnosťou. V Cannes naozaj prešli ženy do útoku a mnohé tasili zbrane – aj tie ženské. A mysleli to vážne, rozhodli sa skoncovať s mužskou diskrimináciou. Zrátali si totiž, že sú nielen zneužívané, ale aj neuznané.

Matematika nepustí

Predsedkyňou poroty na festivale v Cannes je Cate Blanchettová. Hviezda rozhodne nie je len krásny vešiak na róby. Tak ako sa horlivo zapojila do hnutia MeToo, poukazujúceho na sexuálny mobing, pokračuje v protichlapskom ťažení aj na festivale. So spolupracovníčkami si dali tú námahu a spočítali, že za sedemdesiatjeden rokov festivalu si Zlatú palmu odnieslo 1 688 chlapov, no len 82 žien. Jedinou ocenenou režisérkou bola až do tohto ročníka Jane Campionová s filmom Piano, kým režisérov bolo vyše sedemdesiat! „Kde sú všetky režisérky, strihačky, producentky, kameramanky, distribútorky, ktoré ovplyvňujú kinematografiu?“ pýtala sa Cate v prejave na červenom koberci. A vzápätí dokázala, že vie nielen počítať, ale aj organizovať. Dala dohromady presne osemdesiatdva žien, ktoré cez víkend tiahli promenádou, aby upozornili na nespravodlivé počty. Väčšina z nich si obliekla čierne šaty, čím zároveň pripomínali aj svoje sexuálne zneužívanie vo filmovom biznise.

Trochu paradox

Na jednej strane bojujú ženy v Cannes za svoju dôstojnosť, na druhej strane je tam dosť tých, ktorým vôbec neprekáža status sexuálneho objektu. A tak protipólom čiernych rób sú obrovské výstrihy, priesvitné látky, ktoré nezakrývajú takmer nič, zámerne či náhodou vystrčené bradavky aj nahé pózovanie na hotelovom balkóne. Ženy, ktoré tasili tieto zbrane, majú, zdá sa, celkom iný cieľ než pochodujúce dámy. Ony nie sú vo vojne, ale na love.

Autor: br

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 

Partnerský horoskop

Hodíte sa k sebe?

Zistite čo hovoria hviezdy na váš vzťah s partnerom. Našli ste sa?
 
 

Sexuálna kalkulačka

Ako vám to ide v posteli?

Z mena a dátumu sa dá kadečo vyčítať. Ako si užívate sex so svojím partnerom?
 
 
Niektoré ženy v Cannes bojujú za svoju dôstojnosť, iné dávajú prednosť lovu
br