Tip redakcii
 

Chcete sa opáliť tak, aby vám nezostali biele miesta po vráskach? TAKTO to zvládnete!

Ak balíte kufre na dovolenku, nezabudnite „nabaliť“ výživou ani svoju pleť, aby na slnku netrpela a opálenie bolo dokonalé.

31. júla 2018, 09:00
Už pred dovolenkou myslite na to, že vaša tvár bude vystavená záťaži zo slnka.

Už pred dovolenkou myslite na to, že vaša tvár bude vystavená záťaži zo slnka.

Autor: Profimedia.sk

Ak patríte medzi tých, pre ktorých onedlho nastane vytúžený deň D – odchod na vysnívanú dovolenku k moru, nasledujúce riadky sú práve pre vás. Aby ste si spravili krásne fotky so zlatisto opálenou pleťou, je dobré sa vyhnúť vytvoreniu bielych neopálených miest, ktoré môžu spôsobiť vrásky. Ako na to?

Ste POTETOVANÍ a radi sa opaľujete? Slová onkodermatologičky asi nebudete chcieť počuť

Prvým krokom je určite zmena životosprávy. Aspoň týždeň pred dovolenkou si doprajte dostatok spánku, čerstvého vzduchu a pitný režim, ktoré sa postarajú o oddýchnutú pleť. Na dovolenke musíte predsa zažiariť, aby ste následne mohli zregenerovať vaše fyzické aj psychické sily. Vyčleňte si preto tiež trochu času, aby ste vaše SOS pleti nedávali na poslednú chvíľu.

Rakovina kože: Ak uvidíte dva alebo viac z týchto príznakov, ukážte sa lekárovi

„Veľmi účinnou metódou okamžitého zhydratovania a napnutia pleti je mezoterapia za pomoci kyseliny hyalurónovej či vlastnej krvnej plazmy,“ radí odborníčka na estetickú medicínu MUDr. Vanda Przewlocka, PhD. z bratislavského inštitútu zdravia a krásy. Ak sú na tvári viditeľné vrásky, či už mimické, alebo nosovo-ústne ryhy, či tzv. stračie nôžky pri očiach, rýchlym a účinným spôsobom je podľa nej aj ich jemné vypnutie priamym injekčným podaním botulotoxínu alebo kyseliny hyalurónovej. Keďže nie sú vrásky ako vrásky, podľa ich typu sa volí aj výplň.

Trápi vás neforemná brada, krivší nos, vpadnuté či bucľaté líca? Zmeňte to za pár minút!

Ak pleť potrebujete hĺbkovo zhydratovať, lebo je mdlá a plná drobných jemných vrások, skúste mezoterapiu. „Vhodnými oblasťami na zhydratovanie sú jemné vrásky na čele, lícach a brade, periorálne a povrchové glaberálne vrásky, tzv. stračie nôžky okolo očí, kontúry pier, ale aj oblasť krku, dekoltu a rúk,“ vysvetľuje doktorka Przewlocka. Ide o rýchly ambulantný zákrok, kde lekár malými vpichmi celoplošne a rovnomerne aplikuje do pokožky kyselinu hyalurónovú, prípadne aj vlastnú obohatenú krvnú plazmu. „Kyselina hyalurónová je najsilnejšia hydratačná látka v organizme, ktorá sa pri mezoterapii dokáže vstrebať do hlbších vrstiev kože. Krvná plazma má zas neoceniteľné účinky na vyživenie a omladenie pleti. Obe sú telu vlastné, preto ich telo výborne prijíma,“ vysetľuje doktorka. Ďalšou možnosťou je mezoterapia obohatená o mannitol, ktorý ako účinný antioxidant dokáže zabrzdiť rozklad buniek a starnutie kože.

Aj na dovolenke prekvapí choroba či úraz. Ako byť rýchlejšie fit?

„Rýchlovka“ na odstránenie jemných mimických vrások je aj botulotoxín. „Aplikuje sa tenkou ihlou vo veľmi malých dávkach do svalov na tvári, čím sa postará o odstránenie mimických vrások. Účinok nastupuje už do dvoch až piatich dní,“ hovorí doktorka. Efekt sa však plne rozvinie do niekoľkých týždňov a pretrvá až niekoľko mesiacov. Na odstraňovanie hlbších, nosolabiálnych vrások, vrások na čele, nad hornou perou a podobne sa už odporúča spomínaná kyselina hyalurónová. „Jej obľuba je najmä v tom, že je tiež minimálne bolestivá, zákrok je ambulantný a efekt sa rovnako dostaví do niekoľkých dní s dlhotrvajúcim účinkom,“ dodáva MUDr. Przewloka.

Na popálenie medúzou aj na opicu - vyhoďte radšej z kufra jedny sandále ale zabaľte si lekárničku

Úľava spod hladiny: Červené morské riasy odplavia bolesť kĺbov a bránia vyplavovaniu vápnika z kostí

Pozor na znamienka! Týmito metódami si ich môžete dať odstrániť

Autor: Jana Raganová

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

CHCETE SCHUDNÚŤ? Jedzte hlinu! Nie, nezbláznili sme sa

Určitý druh zeminy naozaj pomáha pri prevencii obezity. Za štíhle telo...
 

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.
 
 
Chcete sa opáliť tak, aby vám nezostali biele miesta po vráskach? TAKTO to zvládnete!
Jana Raganová