Tip redakcii
 

Chystáte sa bujaro osláviť Silvestra? Pozor na príliš veľa alkoholu. Toto vám urobí s pleťou!

Čo robiť s vašou krásou, ak to preženiete s alkoholom?

28. decembra 2018, 20:00
Neprežeňte to na Silvestra s alkoholom, má neblahé účinky na vašu krásu.

Neprežeňte to na Silvestra s alkoholom, má neblahé účinky na vašu krásu.

Autor: Profimedia.sk

Posledný deň v roku sa blíži a k nemu patrí aj silvestrovská párty. Ak aj vy už chystáte bujaré oslavy, nezabudnite vopred zvážiť aj dôsledky. Nejde len o to, aby ste sa neopili tak, že o sebe nebude „vedieť“, ale aj následky, ktoré môže mať oslava na vaše zdravie a rovnako aj pleť.

Stres treba poriadne zaliať. 5 nápojov, vďaka ktorým sa vám uľaví

Škodca pleti

Spamätávať sa z bujarej noci totiž môže trvať oveľa dlhšie. „Alkohol má na pleť viacero negatívnych vplyvov. V prvom rade, alkohol pokožku výrazne vysušuje, dehydratuje, v dôsledku čoho je koža suchá,“ konštatuje dermatologička MUDr. Edita Kaiserová z bratislavskej kliniky zdravia a krásy. Ako podotýka, v prípade, že už trpíte nejakými kožnými ochoreniami, alkohol spôsobí ešte ich ďalšie výrazné zhoršenie.

Jablčný ocot je elixírom zdravia. Naučte sa ho správne užívať a zhodíte aj pár kíl!

„Tým, že alkohol dilatuje cievy, podporuje ich rozšírenie, čo sa na tvári prejavuje červenými cievkami. Zároveň spôsobuje aj prekyslenie organizmu, čím sa zhoršuje kvalita kože a vznikajú rôzne typy vyrážok,“ upozorňuje MUDr. Kaiserová. Alkohol sa dokonca podpisuje aj pod nárast oxidačného stresu v organizme. „Vytvárajú sa voľné radikály, ktoré sú pre organizmus škodlivé, zaťažujú orgány a hlavne pečeň,“ spresňuje doktorka. Takže, všetko radšej s mierou.

Krása od kôz: Tuk a srvátka z ich mlieka omladí aj vylieči citlivú pokožku

Tipy odborníčok na vyčerpanú, unavenú a povädnutú pleť:

Radí MUDr. Vanda Przewlocka, PhD., odborníčka na estetickú medicínu

Základom na unavenú pokožku po vypätom roku, či po silvestrovských oslavách, je dostatočná hydratácia tela a pleti. Dôležitý je pitný režim - nesýtené tekutiny bez cukru, ako aj dostatok spánku. Pokiaľ si chcete zrevitalizovať pleť, odporúčam Hydra Beauty. Ošetrenie pomáha prečistiť kožu a zhydratovať ju neinvazívne a komfortne. Pri procedúre sa využíva vortexova hlavica, cez ktorú sa aplikujú do pokožky rôzne druhy roztokov. Spravidla sú tri: prvý je čistiaci, ďalší je roztok s kyselinou salicylovou, ktorý mierni zápaly, a následne sa aplikuje roztok s kyselinou hyalurónovou, ktorý hydratuje a rozžiari pokožku. Po takomto zákroku je koža ako znovuzrodená, bez začervenaní. Je hladká, žiarivá, čistá a dostatočne zhydratovaná.

ZDRAVÝ RECEPT: Vymeňte zemiaky za jablká z odšťavovača a upečte si z nich super placky

Radí MUDr. Lucia Oravcová, dermatologička

Pleť potrebuje v prvom rade dostatočnú hydratáciu, kvalitný spánok a oddych na čerstvom vzduchu. Jednou z možností, ako pleť následne omladiť a rozžiariť, je dopriať pleti masku, ktorá bude stimulovať tvorbu nových buniek. Odporučila by som Gold Treatment z 24-karátového zlata, ktorého účinky na pleť preverila už egyptská kráľovná Kleopatra. Ide o jedinečné dermatokozmetické ošetrenie pod odborným dohľadom lekára, ktoré stimuluje tvorbu nových buniek a celkové omladenie pokožky. Základom je naparenie pleti, dermabrázia a jej ľahké prečistenie ultrazvukovou technikou. Následne sa na pleť aplikujú plátky s 24 karátovým zlatom. Za pomoci séra s obsahom peptidov sa zlato vmasíruje do pleti až do jeho úplného vstrebania. Súčasťou ošetrenia tváre a krku je aj použitie bipolárnej rádiofrekvencie, ktorá pomôže dosiahnuť liftingový efekt. Následná relaxačná a omladzujúca masáž tváre, šije a dekoltu zas pokožku uvoľní. Pleť je vypnutá a rozžiarená.

Dobrý tip: Živá voda pre vašu krásu. To musíte vyskúšať!

Tajomstvo Meghan prezradené: Vďaka TOMUTO je krásna!

Zmrazené vrásky: Mráz dokáže nielen posilniť imunitu, no tiež vygumovať prejavy starnutia

Autor: Jana Raganová

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Dámy, INŠPIRUJTE SA: Zhadzujte kilá ako známe celebritné krásky!

Sú dokonalé a ani po Vianociach nikdy nevyzerajú, že by ich trápili nadbytočné...
 

DIÉTA podľa ZORY CZOBOROVEJ: Táto naozaj zaberá!

Kto, ak nie Zora Illiáš Czoborová (51), vie, ako docieliť a následne si aj...
 

Dara posiela obdivovateľkám jasný odkaz: Jedzte podľa slnka!

Joga naučila Daru Rolins nielen správne cvičiť, ale aj jesť. Vyskúšajte...
 

Kalkulačka kalórií

Koľko ste zjedli?

Chcete udržať denný príjem kalórií na uzde? Vypočítajte si energetickú hodnotu svojho jedla.
 
 
Chystáte sa bujaro osláviť Silvestra? Pozor na príliš veľa alkoholu. Toto vám urobí s pleťou!
Jana Raganová