Ťažko chorý anjelik Maťko je už v nebi: Prvé slová užialenej matky!

17. februára 2017, 12:00
Tip redakcii

Príbeh malého Maťka, ktorého otec dostal od prezidenta milosť, sledovalo celé Slovensko. Chlapčekovi s nádorom všetci držali palce a verili, že s chorobou bude statočne bojovať čo najdlhšie. Žiaľ, včera naposledy vydýchol.

Maťkov odchod jeho milovanú mamu veľmi zasiahol.

Maťkov odchod jeho milovanú mamu veľmi zasiahol.

Autor: tv joj

Zdrvujúcu správu zverejnil na sociálnej sieti moderátor relácie V siedmom nebi Vilo Rozboril. „Priatelia, s ľútosťou sme prijali pred chvíľou smutnú správu od Veroniky a Martina (príbeh prvej milosti prezidenta Slovenskej republiky), že dnes o 17.10 ich Matejko vydýchol naposledy. Manželia všetkým ďakujú za podporu, finančné príspevky a prosia o poslednú modlitbu za dušu ich synčeka. Odpočívaj v pokoji, Matejko," trúchlil na sociálnej sieti jojkár, ktorý sa s anjelikovým odchodom nedokáže zmieriť. Aj on totiž úprimne dúfal, že Maťko pobudne na tomto svete čo najdlhšie. Žiaľ, zákerná choroba bola silnejšia, než chlapčekov oslabený organizmus.

Televízii JOJ sa ozvala aj trúchliaca mamina, ktorá poslala všetkým divákom a podporovateľom dojímavý odkaz. „Prosím, poďakujte za nás na stránke všetkým ľuďom, za podporu a finančné príspevky a že ich prosíme o poslednú modlitbu za jeho dušičku. Ďakujeme za všetko,“ napísala nešťastná Veronika, ktorá má teraz pred sebou tie najťažšie chvíle. Pochovať svojho anjelika.

Chlapec už dlhšie bojoval s nádorom na mozgu a každý deň mohol byť jeho posledným. Už aj tak veľmi smutnú situáciu zhoršoval fakt, že jeho otec sedel vo väzení a nemohol byť pri svojom umierajúcom synčekovi.  Do basy sa dostal za dlžobu 3 500 eur. Našťastie, prezident Andrej Kiska mu koncom minulého roka udelil milosť, vrátil sa k rodine a Vilo Rozboril ich cestu ukázal vo svojej relácii V siedmom nebi.

 
Vyberte osobnosti televíznej obrazovky roka
Hlasujte za svojich favoritov v ankete OTO
Autor: di 
 
Aplikácie 7 plus