Hviezda Plesu v opere Sharleen Spiteri: Tancovať pôjdem, len ak ma vyzve Travolta!

11. januára 2013, 19:30
Tip redakcii

Hviezdou, ktorá úderom na gong otvorí tohtoročný 13. Plesu v opere, bude speváčka britskej skupiny Texas Sharleen Spiteri. Začínala ako kaderníčka a k hudbe sa dostala v podstate náhodou. Nožnice berie do ruky aj dnes, ale účesy vylepšuje iba svojej rodine. Na hudobnej scéne je dlhých 25 rokov a vyslúžila si označenie kráľovná britpopu.

HVIEZDA PLESU: O slávnostné otvorenie sa postará kráľovná britpopu Sharleen Spiteri.

HVIEZDA PLESU: O slávnostné otvorenie sa postará kráľovná britpopu Sharleen Spiteri.

Autor: Foto: Plus JEDEN DEŇ/Matej Jankovič

Ako malá o hudbe iba snívala. Študovala na umeleckej škole a pracovala v kaderníckom salóne.

„Nikdy mi nenapadlo, že sa budem živiť hudbou. K hudbe som sa dostala keď som mala 18. Popri umeleckej škole som už ale pracovala v kaderníctve, kde som si vedela zarobiť nejaké peniaze a páčilo sa mi to. V rodine sme ale mali hudobníkov," povedala Sharleen Spiteri.

Sharleen Spiteri a jej Texas

Priznáva, že do kapely sa dostala úplnou náhodou. „Ale nikdy som na profesiu kaderníčky nezanevrela. Naopak, stále strihám ľudí z môjho okolia, dcérku aj priateľov. Aby som nevyšla z cviku,“ usmiala sa kráľovná britpopu.

Rebelka na plese

Sharleen pôsobí často ako rebelka, no na plese sa bude musieť ukázať v inom outfite, aký si berie bežne na pódium. Ťažko si ju ale predstaviť ako rockerku.

„To je fajn, že si ľudia niekedy nevedia predstaviť, ako môžem vyzerať napríklad v plesových šatách. No teraz vám nemôžem ešte prezradiť, ako budem vyzerať, lebo stále neviem, čo si oblečiem,“ povedala tajomne škótska speváčka Sharleen Spiteri.

Účinkuje v kapele Texas, no tá nemá s americkým štátom nič spoločné. „ Hrali sme tam niekoľko koncertov, ale vždy to na mňa pôsobilo zvláštne,“ priznala speváčka kapely, ktorá v Londýne nechala svoju dcérku. Tá na jeseň oslávila desiate narodeniny.

TEXAS - Black Eyed Boy„Práve sa jej začala zase škola a tak nemohla pricestovať, no rada chodí na naše koncerty. Inak volá sa Misty Kid a jej meno je odvodené z dvoch filmových hitov. Misty dostala z filmu Clinta Eastwooda Play Misty for Me a Kid je odvodené od amerického pištoľníka Billy the Kida.

Misty Kid je vraj mimoriadne nadaná, ale hudobníčka z nej asi nebude.

„Nemám pocit, že je celá po mne. Píše scenáre, hoci má len desať rokov a vyzerá to tak, že má aj herecký talent. Hrá síce aj na klavíry, no asi nepôjde v mojich stopách. Speváčka z nej asi nebude a asi ani kaderníčka,“ myslí si Sharleen Spiteri.

U nás ešte nebola

Vďaka 13. Plesu v opere sa dostala aj na Slovensko, kde jej kapela zatiaľ nevystupovala. „Som tu vôbec po prvýkrát a veľmi sa z toho teším. Zatiaľ som veľa nevidela, ale verím, že zajtra bude čas aj na prehliadku vašich pamätihodností,“ poznamenala škótska speváčka.

„Žiaľ nemôžem tu zostať dlhšie po plese, keďže s kapelou práve nahrávame nový album a tak máme mnoho práce,“
poznamenala Sharleen.

Kedysi mala ponuku na účinkovanie vo filme Moulin Rouge, no nakoniec ju neprijala.

„Tá ponuka bola veľmi lichotivá, ale nemala som čas na filmovanie. Ale neľutujem, že som sa tak rozhodla. Filmy mám rada, ale neviem či tam patrím. Radšej zostanem v mojom svete hudby,“ povedala speváčka kapely Texas.

Texas - Summer Son

Vo svojom živote absolvovala mnoho plesov. Na parkete ju ale vidieť veľmi zriedka. „Tancovať asi nebude, lebo bez gitary sa cítim takmer ako nahá. Tancovať by som šla, len ak by ma požiadal John Travolta,“ dodala vtipne Sharleen.

Tak uvidíme, či ju v Slovenskom národnom divadle niekto presvedčí, aby predviedla aj svoje tanečné umenie.

 
Autor: Pluska.sk/Ivan Janko 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Hviezda Plesu v opere Sharleen Spiteri: Tancovať pôjdem, len ak ma vyzve Travolta!
Pluska.sk/Ivan Janko