Tip redakcii
 

Kariére skoro obetovala zdravie: Celeste Buckingham si potykala s anorexiou

Celeste Buckingham (20) riešila svoje komplexy drasticky. Zahrávala sa s anorexiou. Tak sa vyhladovala, že už nevládala stáť na nohách a strácala hlas.

16. decembra 2015, 00:00
Neodopiera si ani sladké dobroty.

Neodopiera si ani sladké dobroty.

Autor: Michal Šebeňa

Ľudia si ju pamätali ako bláznivú pätnástku zo súťaže SuperStar, dnes je z nej úspešná sebavedomá speváčka. Bolo však obdobie, keď kariére takmer obetovala zdravie.

Len voda a čaj

To, že Celeste žila v cudzine, lebo jej mama je švajčiarskeho a otec amerického pôvodu, nebola vždy len výhoda.

„Na Slovensku som mala veľký problém začleniť sa medzi rovesníkov. Vysmievali sa mi, akú mám slovenčinu a že neviem rozprávať. Trpela som, že nikam nepatrím a nikto ma nechce prijať,“ priznala Celeste pre Šarm. Všetko sa zmenilo, keď sa zviditeľnila v SuperStar a okolie ju začalo obdivovať. Lenže ona sa neznášala. Myslela si, že ako speváčka musí dobre vyzerať, a rozhodla sa drasticky schudnúť. „Jednoducho som prestala jesť. Ale úplne! Len som pila a pila, veľa vody a čaju. Keď som cítila, že je mi na odpadnutie, dala som si keksík, taký veľký, aký dostanete v kaviarni ku káve.“

Vyhladovaná

Za mesiac schudla dvadsať kíl a bola hrdá, že oblečie najmenšie veľkosti šiat. Lenže strácala nielen kilá, ale aj hlas. „Nemala som žiadnu energiu, hlas trpel, po pár pesničkách som bola úplne hotová,“ spomína. Stop drastickej diéte dala napokon jej mama, keď pred ňou dcéra spadla od vyčerpania.

Foto: Emil Vaško

„V náručí som niesla asi tri taniere a zrazu som spadla na zem. Nohy ma už nevládali niesť. A nedokázala som sa na ne ani postaviť. Keďže s rodičmi sme sa vídali málo, až vtedy si všimli, že sa so mnou deje niečo šialené. Zavreli ma doma a prinútili ma postupne začať jesť. Niekoľkokrát sa ma pýtali, či ma niekto presviedčal, aby som schudla, ale nie. Všetko to bolo len v mojej tvrdohlavej hlave.“

Všežravec

Dnes si Celeste uvedomuje, že to, čo robila, nebolo správne. Už chce byť predovšetkým dobrá speváčka a nie krásna modelka. Pre svoju vyťaženosť síce nemá pravidelnú stravu, ale už zje čokoľvek. „Myslím, že mám trošku kíl navyše, ale mne sa to páči. Jem to, na čo mám práve chuť, ak na hamburger, tak si ho kúpim. Samozrejme, nie každý deň.“ Rada ochutnáva aj nové a netradičné jedlá a málokedy nechá na tanieri niečo nedojedené. Vraj preto, lebo sa to nepatrí, ale hlavne preto, lebo jej chutí asi všetko.

Ani varenie jej nie je cudzie a rada experimentuje. Inšpiráciu nabrala od otca, ktorý vraj robí výborné iránske špeciality. „Myslím, že aj ja sa viem obracať za sporákom, len slovenskú kuchyňu musím zdokonaliť, keďže som nemala slovenskú babičku,“ smeje sa. Navyše, k vareniu sa často nedostane, pretože jej priateľ Matej Vávra (23), s ktorým tvorí pár už rok, je kuchár. „Iba keď sa mu nechce, preberám žezlo. Najradšej varím cestoviny s domácimi omáčkami.“

Kufre namiesto fitka

Celeste popri speve študuje psychológiu vo Viedni. Veľa teda cestuje a tvrdí, že vďaka ustavičnému naháňaniu sa jej teraz podarilo schudnúť štyri kilá. „Keďže nemám vlastné auto, z Viedne cestujem vlakom a potom mestskou dopravou. Stále niekam behám s taškami a kufrom. Nezdá sa to, ale vydám veľa energie.“ Okrem toho sa snaží cvičiť aj doma. Trikrát týždenne si ráno sadne na koberec a popri sledovaní televízie sa venuje joge.

Speváčka Celeste Buckingham konečne priznala identitu priateľa: Kto to je?

 

Autor: ŠARM/ Gréta KLIMKOVSKÁ

video

 


 

 

 
Kariére skoro obetovala zdravie: Celeste Buckingham si potykala s anorexiou
ŠARM/ Gréta KLIMKOVSKÁ