Moderátorka Plesu v opere Adriana Kučerová: Mám trému!

12. januára 2013, 10:00
Tip redakcii

Známa operná diva ADRIANA KUČEROVÁ (36) bude tohtoročnou moderátorkou prestížneho Plesu v opere. Stretli sme sa s ňou počas skúšky šiat. Čo hovorí na kráľovskú róbu a ako sa pripravuje na svoje prvé moderovanie?

PLESOVÉ ŠATY
opernej speváčke
Adriane Kučerovej
vytvorila známa
návrhárka Hana
Převrátilová.

PLESOVÉ ŠATY opernej speváčke Adriane Kučerovej vytvorila známa návrhárka Hana Převrátilová.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/ROBO HOMOLA

 Na Plese v opere sa prvýkrát predstavíte v úlohe moderátorky. Predchádza mu špeciálna príprava?
Určite, je to iné, ako by som mala ísť spievať. Napríklad, už len tým, akým spôsobom sa musím učiť naspamäť texty. Ale zasa nejako špeciálne sa na to nepripravujem. Diéty nedržím, do solária nechodím (smiech). Špeciálne sa budem pripravovať, len čo sa týka textov, do ktorých som sa pred niekoľkými dňami intenzívne začítala a riadne sa ich učím.

Pociťujete aj trému?
Samozrejme, že ju pociťujem. Mávam ju aj pred speváckymi vystúpeniami. Teraz bude tréma umocnená navyše tým, že v úlohe moderátorky vystúpim prvý raz. Pravdepodobne sa mi na začiatku bude chvieť hlas, ale azda to hostia pochopia a budú empatickí. Som v prvom rade speváčka, takže mierna tréma bude oprávnená a pripisujem ju najmä svojmu zodpovednému prístupu.

Viete si predstaviť, že by sa vám moderovanie tak zapáčilo, že by ste sa vzdali spievania?
Uvidíme, ako sa budem pri moderovaní cítiť, ale určite sa spievania nevzdám. Svojmu remeslu chcem ostať verná. Spievanie je to, v čom sa cítim najlepšie. Moderovanie plesu vnímam ako „výlet do neznáma“ a dúfam, že dobre dopadne, pretože mám neznáme a dobrodružné veci rada. Veľmi sa už na to teším.

Budete na Plese v opere aj spievať?
Keď mi bude do spevu, rada si aj zanôtim (smiech). Dajte sa prekvapiť.

Určite nejde o váš prvý ples. Ktorý bál vám prirástol k srdcu?
Práve Ples v opere mám veľmi rada. Tento rok ho navštívim po štvrtýkrát. Vždy som sa na ňom objavila v inej úlohe. Buď ako speváčka, či hosť. Aktuálne sa na ňom predstavím ako moderátorka. Ples vnímam veľmi pozitívne, dúfam teda, že aj táto posledná skúsenosť bude pre mňa príjemná a odchádzať budem v ranných hodinách plná dobrej nálady (smiech).

Privediete si na ples aj garde?
Budem na ňom pracovne, na zábavu nebude čas. Moje výstupy sú relatívne v krátkych intervaloch. Sústredím sa, aby som moderátorskú premiéru odviedla čo najlepšie, a preto sa zábavou nebudem rozptyľovať.

Ako sa vám páči vaša plesová róba?
Mojím dvorným návrhárom je Róbert Bartolen, no s róbou od Hany Převrátilovej som veľmi spokojná. Pravdaže, ešte nie je vo finálnej podobe, no už teraz sa mi veľmi páči. Teší ma, že moje šaty vyzerajú ako z rozprávky. Musím priznať, že som zvyknutá vystupovať vo veľkých róbach. Na druhej strane ma vždy teší, keď sa môžem obliecť do nových pekných šiat. U žien je to, pravdaže, prirodzené. Aj preto sa na Plese v opere budem určite aspoň raz prezliekať, a to práve do šiat od Róberta Bartolena.

Vybrali ste si šaty v modrej farbe. Je to vaša obľúbená farba?
Modrú farbu mám rada, ale priznám sa, kráľovskú modrú som na sebe ešte nemala. Cítim sa v nej veľmi dobre, je pre mňa inšpirujúca, pravdepodobne ma bude motivovať do budúcnosti k ďalším modrým šatám (smiech).

Slovenská návrhárka HANA PŘEVRÁTILOVÁ o šatách:
Čím ste sa inšpirovali pri tvorbe plesovej róby pre Adrianu Kučerovú? Pravdaže, z určitej časti Adrianou. Spoločne sme sa porozprávali, aké máme predstavy, napríklad pri výbere farby si myslím, že jej táto modrá hneď padla do oka. Nemyslím si však, že za každými šatami musíme hľadať nejakú inšpiráciu.

Snažila som sa pre ňu navrhnúť šaty, ktoré by boli vhodné pre moderátorku plesu a zároveň som chcela, aby pôsobili veľkolepo. Máte vo svojom šatníku obľúbené šaty, ktoré ste vytvorili? Všetky šaty, ktoré robí návrhárka ako posledné, sú jej najobľúbenejšie (smiech). Vyslovene šaty, ktoré by som zo všetkých najviac milovala, nemám.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/KATARÍNA GAJDOŠÍKOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Moderátorka Plesu v opere Adriana Kučerová: Mám trému!
Plus JEDEN DEŇ/KATARÍNA GAJDOŠÍKOVÁ