Populárny Kandráč zažil v USA nadupaný slovenský žúr plný tradícií: Vieme, čo sa tam všetko dialo!

13. augusta 2017, 07:00
Tip redakcii

Jeden z moderátorov hudobno-zábavnej šou Všetko, čo mám rád si užil rozprávkovú dovolenku v USA, na ktorú len tak ľahko nezabudne. Krajania žijúci v Amerike totiž Kandráčovi pripravili obrovské prekvapenie!

Tento rok sa zviditeľnil moderovaním šou Všetko, čo mám rád.

Tento rok sa zviditeľnil moderovaním šou Všetko, čo mám rád.

Autor: tv joj

Svet je naozaj malý! Muzikant Ondrej Kandráč len pred časom s rodinkou vyrazil za veľkú mláku, aby si užil poriadny relax a dobrodružstvo. Rozhodne však spevák zo zoskupenia Kandráčovcov nečakal, že na jeho počesť mu ľudia žijúci v Amerike zorganizujú nečakaný žúr.

Všetko mala na svedomí práve sociálna sieť Facebook. Krajania zo Slovenska žijúci v USA totiž vyhľadali muzikanta len na základe fotiek, ktoré zverejnil na svojom internetovom konte. Známemu umelcovi sa preto rozhodli usporiadať menší „bašavel“, z ktorého si odniesol spomienky nabité emóciami.

„Nuž, celé sa to začalo tak nevinne. Dal som foto na FB z dovolenky v San Clemente, hneď sa ozvali krajania z neďalekého San Diega, keďže organizovali tradičnú slovenskú zábavu,“ hovorí s úsmevom Ondrej.

,,Zrazu som bol na plagáte ako hosť. Hrala kapela Lem Joy trio z New Yorku, ktorých som poznal iba z FB. Ide o rodinnú kapelu Juraja Matolaka, pôvodom z Kamienky pri Starej Ľubovni. Mali pre mňa elektrické husle a od prvej chvíle sme prišli na to, že nám to spolu neuveriteľne ladí. Bolo to nádherné. Postretával som tam množstvo krajanov so zaujímavými osudmi. Podávali sa slovenské klobásy či pirohy. Bolo nádherné vidieť slzy v očiach ľudí pri piesni Na Kráľovej holi. Namiesto dvoch plánovaných dní sme dokonca zostali v San Diegu celý týždeň. Ďakujeme všetkým za nádherný pocit domova v ďalekom svete. Samozrejme, nám už prišli ponuky, aby sme sa vrátili aj na budúci rok. Tak ktovie, možno sa uvidíme opäť,“ prezradil najbližšie plány Kandráč.

Bez hudby ani na krok

Pre akéhokoľvek muzikanta je pravdepodobne výjazd bez muziky či hudobného nástroja trestom, no pre rodinu obrovským odbremenením. „Pred odletom sa manželka tešila, že sa tri týždne nedotknem huslí. Bola si istá, že to tak bude, keďže ich mám odložené doma v skrini. Zabudla však na to, že husle a hudba je univerzálny jazyk používaný na celom svete,“ povedal s nadšením Ondrej, ktorý si v Amerike napokon užil akčnú noc, počas ktorej zanôtil či zahral.

Prečo sa s rodinou vybral práve do USA?

„Do Los Angeles nás pozvali Jim a Marilyn Rothovci, veľmi blízki známi mojej manželky. Jimiho starí rodičia mali korene na Slovensku. Keď zisťovali rodokmeň svojej rodiny, úplnou náhodou sa zoznámili s mojou manželkou Erikou. Vyštudovala totiž angličtinu a históriu, preto im padlo vhod, že im pomohla s matrikou a so všetkými náležitosťami a za odmenu ju pozvali do USA. Chodievala tam pravidelne každý rok. Keďže sú už starší, letieť na Slovensko si netrúfali, tak pozvali nás. Sú to veľmi príjemní ľudia. Jim pracoval dlhé roky pre NASA, a hoci pochádza zo skromných pomerov, dotiahol to naozaj ďaleko. Čo je však absolútne obdivuhodné, zostali príjemnými a skromnými ľuďmi,“ dodal.

 
Autor: Zuzana Antalová 
 
Aplikácie 7 plus