Tip redakcii
 

Talentové šou valcujú Rómovia: Zlato v hrdle a ťažký osud sú zárukou úspechu

Hrdo sa hlásia k svojmu etniku a v talentových šou prekvapujú nielen nadaním. Ľudí dojímajú aj životnými príbehmi.

02. decembra 2015, 00:00
V speváckych súťažiach sa temperamentným rómskym súťažiacim  veľmi darí.

V speváckych súťažiach sa temperamentným rómskym súťažiacim veľmi darí.

Autor: Michal Smrčok/ Tv Markíza

To tu ešte nebolo. V šou Česko Slovensko má talent aj v SuperStar hrali prvé husle temperamentní Rómovia. K splneniu sna im hrali do karát aj ich osudy. Asi najviac pohla srdciami divákov Gyöngyi Bodišová (22). V talentovej súťaži nebola nováčikom a napokon ju suverénne vyhrala. Zaujala už v roku 2008 v šou Slovensko má talent kde rozplakala aj Paľa Haberu.

Príbeh nechceného dieťaťa, ktoré vyrastá v detskom domove a túži po láske rodičov, vtedy dojal asi každého a teraz prišla ešte s emotívnejšou spoveďou. Vtedy si ju chcela adoptovať istá rodina, no keď súťaž nevyhrala a teda bolo jasné, že nebude mať žiadne peniaze, svoj ušľachtilý čin si rýchlo všetci rozmysleli. Hoci ju boli podporiť v jednom z kôl, keď bolo jasné, že nevyhrá, zdvihli sa a odišli. Nepočkali ani do konca programu. Gyöngyi skončila na ulici, aby mala čo jesť zbierala železo a obliekala sa do vecí, ktoré našla v kontajneri.

archív: G.B.

Bývala medzi narkomanmi a bála sa, že ju jedného dňa zabijú. Vtedy spoznala bývalú priateľku svojho záchrancu Vladimíra Jedličku (67). Tá ju občas vzala k nim na základnú hygienu. On jej uvaril kávu, opral veci a rozprávali sa. Raz, keď jej podpálili stan v ktorom bývala, zavolala mu a on bez zaváhania prišiel po ňu. O štyridsať rokov staršiemu mužovi Gyöngyi vyká a hovorí o ňom ako o pánovi vychovávateľovi.

Pomohol jej nielen začleniť sa opäť do normálneho života, ale podporuje ju aj v jej speváckom sne, či v prejave na verejnosti. Keď ju počul prvýkrát spievať, neveriacky krútil hlavou. Zamýšľal sa nad tým, prečo má taký osud namiesto toho, aby rozvíjala svoj talent.

Príbeh alebo talent?

Gyöngyi svoju druhú šancu zvládla na výbornú aj napriek tomu, čo prežila. Porota ju bez zaváhania poslala do ďalšieho kola a v semifinále pre ňu tvorcovia šou pripravili nezabudnuteľnú scénu. Musela sa cítiť ako v rozprávke, keď ju obliekli ako slávnu Jennifer Lopez.

Problém za problémom

Ďalším postupujúci zo semifinálového kola súťaže Česko Slovensko má talent bol Michal Krúž. Svojím obrovským talentom sa pretancoval až do finále. Je šťastný, že sa mu to podarilo, ale jeho nadšenie kazia problémy, ktoré mu neustále pribúdajú. Tiež je Róm, nedávno ho vyhodili z práce, jeho partnerka prišla o dieťa a navyše im hrozí, že nebudú mať ako zaplatiť nájom za byt. No nevzdáva sa a aj napriek komplikáciám sa snaží bojovať ďalej. Nielen pre seba, ale aj pre svoju mamu, ktorá trpí vážnou chorobou.

Foto: Michal Smrčok

Tešili sa spolu

Aj v speváckej súťaži SuperStar sa tešili zo sympatií divákov traja Rómovia - súrodenci Sabina (23) a Dalibor (15) Slepčíkovci a Veronika Danišová (21). Napriek tomu, že súťaž opustili, nemajú sa za čo hanbiť. Priznávajú, že práve za ten „rómsky rytmus“, čo majú v sebe, sú veľmi vďační. Veronika nám dokonca prezradila, že keď sa zo všetkých troch stali finalisti, na izbe sa so Sabinou aj vystískali so slovami: „ Rómky to opäť dali!“

Veľké zhadzovanie kíl v SuperStar: S Veronikou Danišovou chudne celá rodina

Autor: ŠARM/ Gréta KLIMKOVSKÁ

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Prekonajte jarnú únavu sorbetom z púpavy: Pripraviť túto ľadovú delikatesu nie je zložité

Púpavový sorbet je chutný a zdravý a práve teraz je ideály čas na jeho prípravu....
 

Aj päťdesiatnička môže zostať štíhla. Prestaňte sa vyhovárať na vek a spomalený metabolizmus!

To, že päťdesiatničky priberajú, má inú príčinu. Stačí robiť TOTO a matróna...
 

FOTO: Aj Dominika Mirgová sa už môže pýšiť sexi fotkami. Schudla 8 kíl, ale so slzami

Dominika Mirgová (27) schudla za tri mesiace na svoju vysnívanú hmotnosť....
 

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 
 
Talentové šou valcujú Rómovia: Zlato v hrdle a ťažký osud sú zárukou úspechu
ŠARM/ Gréta KLIMKOVSKÁ