Tip redakcii
 

Vek aj dieťa im pristanú: Celebritné mamičky, ktoré si materskú pochvaľujú

Blížite sa k štyridsiatke a máte pocit, že na materstvo je už neskoro?

17. decembra 2015, 00:00
Niektoré dámy slovenského šoubiznisu sa stali matkami aj na prahu štyridsiatky.

Niektoré dámy slovenského šoubiznisu sa stali matkami aj na prahu štyridsiatky.

Autor: Matej Kalina, Archív Šarmu

Pozrite sa, ako vyzerajú šťastné mamičky, a možno zmeníte názor.

Na pohodu nepotrebuje veľké konto

Herečka Henrieta Mičkovicová má dve deti Dávida (25) a Esther (9). Dcéru porodila krátko pred štyridsiatkou a už dávnejšie priznala, že vek v tomto prípade vôbec neriešila. „Skôr som to brala tak, že človek si užije, ale čo ďalej? Vždy som chcela mať viac detí, no nepodarilo sa mi to. Absolútne chápem ženy, ktoré môžu byť vyčerpané alebo nemajú ideálne vzťahy, a preto tehotenstvo v tomto veku zvažujú. Ale v danom momente som mala ideálne podmienky – nový vzťah, cítila som sa výborne. Na to, aby ste sa rozhodli pre dieťa a všeobecne založenie rodiny, nemusíte mať domy, kontá a neviem čo všetko. Myslím si, že pohoda domova sa dá zaobstarať v akomkoľvek sociálnom či finančnom prostredí,“ povedala.

Verte na zázraky

Na úlohu mamičky sa pripravovala herečka Helena Krajčiová ako tridsaťosemročná. Počas tehotenstva vyzerala výborne a podľa svojich slov sa tak aj cítila. Vytúžené dieťa, dcérka Anika, bude mať dva roky. Keď sa herečka dozvedela, že je tehotná, nechcela tomu veriť, ale vraj na zázraky veriť treba. Pred pôrodom si zobrala k srdcu rady kolegyne Moniky Hilmerovej, ktorá jej darovala aj zopár vecičiek pre dcéru.

Prevencia proti starnutiu

Aj riaditeľka Miss Universe Silvia Lakatošová otehotnela ako štyridsaťročná. Malá Valentínka (1,5) sa narodila, keď mal jej syn Christian osem rokov. „Jasné, plánovali sme to,“ priznal vtedy jej manžel Paľo Chovanec. „Povedali sme si, že nejdeme ešte starnúť, ideme vychovávať,“ doplnila ho Silvia. Ani jej tehotenstvo neubralo na kráse a rovnako ako aj ostatné dámy sa stále môže pýšiť skvelou postavou.

Už nie je taká prísna

Druhýkrát sa Jarmila Lajčáková-Hargašová stala mamou, keď mala tridsaťsedem rokov. Jej prvorodená dcéra Vanesa má dnes dvadsaťdva a mladšia Lara len dvanásť rokov. Aj vďaka tomu nemá moderátorka obavu zo syndrómu prázdneho hniezda. „Myslím si, že to potom plynulo prejde do vnúčat, keďže medzi dievčatami je veľký vekový rozdiel,“ smeje sa a dodáva: „Asi patrím k najstarším mamičkám v Larinej triede, keď sa pozerám okolo seba. Ale myslím si, že malá si to vôbec neuvedomuje.“

Staršia Vanesa jej vraj občas pripomenie, že kým na ňu bola prísnejšia, k sestre je o čosi tolerantnejšia. Jarmila nemá problém priznať, že je to tak. Má to však prirodzené vysvetlenie: „Viaceré veci dnes prehliadam, ide to s vekom aj so životnými skúsenosťami. Už si viem povedať, že nezáleží na každej maličkosti.“ Je však presvedčená, že zvládne aj Larinu pubertu.

Nepotrebuje nič dokazovať

Dvojročná Sofia je tretie dieťa Martiny Šimkovičovej. S manželom Igorom sa o bábätko dlho pokúšali, no neúspešne. Keď to napokon prestali riešiť, moderátorka otehotnela. „Veľa žien sa ma pýta, aké je mať dieťa po štyridsiatke, dokonca mi niektoré píšu, že vďaka mne sa aj ony rozhodli ísť do toho. Dodala som im odvahu.

Foto: Matej Kalina

Prijímate to inak než v mladšom veku. Aj vtedy sa, samozrejme, z toho veľmi tešíte, ale tu už vnímate aj vek a všetko, čo s tým súvisí. V tomto veku už máte pocit, že ste v živote niečo dosiahli, máte niečo za sebou, viete presne, čo chcete a čo nie. Uvedomujete si šťastie, ktoré máte, a dokážete si ho maximálne a s vďačnosťou vychutnať. Hlavne už nepotrebujem nič dokazovať sebe ani druhým,“ priznala blondínka pre Šarm.

Autor: ŠARM/ Martina KORBAŠOVÁ

video

 


 

 

 
Vek aj dieťa im pristanú: Celebritné mamičky, ktoré si materskú pochvaľujú
ŠARM/ Martina KORBAŠOVÁ