Žalostný pohľad na ešte nedávno čipernú hviezdu Búrlivého vína Evu Rysovú: Je na konci so silami!

19. júna 2017, 13:00
Tip redakcii

Eva Rysová (84) je už niekoľko rokov neodmysliteľnou súčasťou markizáckeho seriálu Búrlivé víno, ktoré sa dnes večer po pol roku konečne vracia na obrazovku. No v poslednom čase tvorcovia nedali spomínanej herečke taký veľký priestor. Je to nielen preto, že prichádzajú nové postavy, ale aj preto, že Rysová je už na pokraji síl.

Herečka sa napriek zdravotným problémom snaží tešiť zo života.

Herečka sa napriek zdravotným problémom snaží tešiť zo života.

Autor: Július Dubravay

Obľúbená herečka Eva Rysová, ktorá hrá v seriáli Búrlivé víno pojašenú babku Annu Roznerovú, mala minulý rok v marci nepríjemný úraz. Spadla zo schodov, keď bola na nákupoch. Aj keď to vyzeralo len na malé zranenie, ukázalo sa, že išlo o krvácanie do mozgu.

Eva Rysová: Rakovina jej vzala vlasy, ale nie chuť žiť!

Ťažký úraz ju nezmenil: Pre Kristínu nie je vozík pri cestovaní prekážkou!

Psychika je príčinou všetkých chorôb: Strach zbadáte vo vlasoch!

Vážny úraz otočil herečke život úplne naruby. Nastali zdravotné problémy a už sa toľko nemohla venovať svojmu povolaniu, ktoré tak zbožňuje. Rysovú sme nedávno stretli na jubilejnej narodeninovej oslave jej kamarátky a divadelnej kolegyne Maríny Kráľovičovej a zaujímalo nás, ako sa má.

„Mám sa ako stará baba. Už budem mať 85,“ prezradila dobre naladená herečka. Keďže dnes večer štartuje posledná séria seriálu z vinárskej oblasti, herečka prehovorila aj o tom, ako sa jej nakrúcalo.

Určite si chorobu z tváre: Je to mapa organizmu

Tri liečivé metódy na zapálené mandle

Je to ešte normálne? Prerazila v modelingu až keď jej choroba znetvorila tvár a pripravila ju o ruky a nohy!

„Opäť ma diváci uvidia v Búrlivom víne, ale už menej. Pribudli tam nové postavy a aj niektoré vypadli či zomreli. Ponúkli mi aj nedávno jednu televíznu úlohu. No odkedy som spadla a rozbila som si hlavu, často ma máta,“ netají sa Rysová, ktorá tak otvorene priznala, že už ani zďaleka nie je zdravotne úplne fit.

10 príznakov neposlušnej štítnej žľazy

Svrbí vás koža? Môžete zomrieť

Herečka Eva Rysová: Na staré kolená ostala sama

„Ťažko sa mi vstáva a niekedy neviem dobre otočiť hlavu,“ dodala. Napriek všetkému však na nakrúcanie spomína s úsmevom. „Veľmi som rada, že sa Búrlivé víno vrátilo, mne to chýbalo aj ako divákovi. A hlavne konečne sa dal priestor aj starším ženám, lebo všetci poznali len Daču (Božidaru Turzonovovú, pozn. red.) vďaka Paneláku. Veľmi zohraná som aj s Ivankom Letkom. Spoločne sme začínali v Martine, veľa sme spolu hrávali. Boli to také obdobia. Niekedy bolo toho veľa, inokedy menej. No teraz sme sa vďaka Búrlivému vínu stretávali opäť často. Máme sa radi a aj diváci nás majú radi,“ prezradila na záver usmiata Rysová.

Napriek tomu, že herečka mala po celý večer úsmev na tvári na oslave 90-ky kamarátky Maríny, bez barly, ktorá jej už dlhší čas pomáha pri chôdzi, sa ani nepohla.

 
Autor: tam 
 
Aplikácie 7 plus