Missky ukázali v zákulisí všeličo

30. marca 2009, 12:00
Tip redakcii

Unavené, ale odhodlané na všetko! Tak vyzeralo dvanásť kandidátok na korunku Miss Universe 2009 niekoľko hodín pred včerajším veľkým finále. V zákulisí Národného tenisového centra v hlavnom meste sa krásky znova a znova zoraďovali za pódiom, unavene si sadali na zem a počúvali krik režiséra. Nečudo, že okrem voľnej disciplíny ukázali aj všeličo iné. (NA FOTOGRAFII - RÝCHLO NA PÓDIUM: Favoritka Eva Martinková (19) aspoň dokázala, že nie je „naostro“.)

Na sobotňajšiu skúšku prišli dievčatá okolo deviatej ráno s tým, že na finále sa budú pripravovať až do večera. No už okolo druhej, keď sme za nimi prišli, boli „zabité“. 
„Je to horšie ako čakanie na autobus. Už som z toho hotová,“ posťažovala sa nám Eva Martinková (19), ktorej krivky spoľahlivo priťahovali pohľady mužskej časti štábu. 
Nečudo, že túto viacnásobnú majsterku sveta vo Fitness Model považovali mnohí zúčastnení za horúcu favoritku na víťazku. Viaceré súťažiace dievčatá na ňu žiarlili.

 ŠATY S VÝHĽADOM: Lenka Kramolišová (20) sa takto sústreďovala na promenádu.

 A TAKÝTO BOL VÝSLEDOK: Lenka ponúkla báječný výhľad.

 CHCE TO SPEVNIŤ STEHNÁ: Lenka Kramolišová (20) ukázala, že jej nohy majú rezervy.

 ČARO FOLKLÓRU: Keď sa Vlaďka Borguľová (24) rozohní, tak suknička lieta.

Priatelia dostali zákaz

Finalistky nespočetnekrát skúšali nástup na pódium a voľnú disciplínu. Keď sa však chceli pozrieť, čo si na finále nachystali konkurentky, produkcia ich rázne posielala do šatne. 
Šéfka súťaže Silvia Lakatošová (36) sledovala dianie s rastúcou únavou. Zjavne ju poriadne vyšťavili stresy so stratenými šperkmi a korunkami pre finalistky, ktoré v sobotu ešte stále nedorazili. Vydávanie pokynov napokon prenechala manželovi Paľovi Chovancovi (41). 
Režisér Tomáš Eibner (30) zase nemilosrdne preháňal krásky, až z toho niektoré boli zúfalé. „Je to kat,“ povzdychla si jedna z finalistiek, keď už desiatykrát vybiehala vo vysokých opätkoch na pódium. Posťažoval sa však aj Eibner. „Je to horšie ako režírovať Eurosong, program je oveľa komplikovanejší,“ tvrdil nám, no vzápätí dodal: „Ale zase lepšie, ako bola Miss Universe vlani.“ 

ČAKANIE V ZÁKULISÍ: Finalistky si podobných chvíľ užili viac než dosť.

Dievčatá nemal ani kto utešiť, keďže organizátori zakázali ich priateľom a blízkym vstup do priestorov Národného tenisového centra. V tejto hektickej atmosfére nám teda finalistky okrem voľnej disciplíny ukázali nevdojak aj všeličo iné. Alebo aj naschvál?

 
Autor: MAROŠ BANČEJ, Foto: MATEJ KALINA 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Missky ukázali v zákulisí všeličo
MAROŠ BANČEJ
Foto: MATEJ KALINA