Bardotová sa chce presťahovať do Ruska, ak utratia dva slony v Lyone

04. januára 2013, 17:03
Tip redakcii

Francúzska herečka Brigitte Bardotová sa chce kvôli ochrane zvierat stať občiankou Ruska - takto sa snaží zachrániť pred utratením dva choré slony.

Brigitte Bardotová chce požiadať o ruské občianstvo.

Brigitte Bardotová chce požiadať o ruské občianstvo.

Autor: profimedia.sk

V liste, ktorý má k dispozícii tlačová agentúra AFP, napísala 78-ročná herečka, že ak oba slony - Baby a Népal - v Lyone usmrtia, požiada o  ruské občianstvo. Ujde tak z krajiny, ktorá je len "hrobom zvierat."

O slony sa zaujímala aj princezná

O osud slonov sa už zaujímala aj monacká princezná Stéphanie. Oba hrubokožce sú choré na tuberkulózu a z rozhodnutia francúzskych úradov by mali byť utratené. Proti tomu však protestujú ochrancovia zvierat. Informovala v piatok o tom tlačová agentúra DPA.

O ruské občianstvo už požiadal francúzsky herec Gérard Depardieu, ktorý sa vyznal z lásky k Rusku. Uviedol, že zbožňuje ruskú kultúru i  históriu. Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok oficiálne podpísal príslušný dekrét o udelení občianstva Depardieuovi.

Herec sa vo  Francúzsku ocitol pod paľbou kritiky po tom, ako sa kvôli daniam presťahoval do Belgicka a oznámil, že sa vzdá aj francúzskeho občianstva.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Bardotová sa chce presťahovať do Ruska, ak utratia dva slony v Lyone
TASR