Tip redakcii
 

Remake filmu Hriešny tanec: Ktorá herečka si zahrá legendárnu postavu Baby?

Pred pár dňami zavesila herečka Abigail Breslin (19) na sociálnu sieť radostné zvolanie – Som nadšená! Zahrám si Baby!

21. decembra 2015, 00:00
Postavu Baby v novom Hriešnom tanci stvárni herečka Abigail Breslin.

Postavu Baby v novom Hriešnom tanci stvárni herečka Abigail Breslin.

Autor: Profimedia.sk

Pamätáte sa? „Baby nebude sedět v koute,“ znel v našich kinách z úst Patrika Swayzeho český dabing a my sme sa smiali, plakali a držali palce aj sympatickému tanečníkovi a spevákovi, aj krásnej Jennifer Grey, ktorá hrala mladú Baby. Mnohí netušili, že herci sa v skutočnosti vôbec nemali radi, ale zvládli to bravúrne a snímka priniesla producentom milióny dolárov, do kín zasa milióny divákov a na poličku aj Oscara za titulnú pesničku.

Foto: Profimedia.sk

Príbeh mladej Baby, ktorá s rodičmi a so sestrou prichádza do hotela na prázdniny, sa stal kultovým pre celú generáciu dnešných štyridsiatnikov. Počas pobytu sa Baby zoznámi s tanečným inštruktorom Johnnym a prežije s ním nielen prvú lásku, ale aj premenu na sebavedomú ženu. Väčšina vtedajších tínedžeriek sa v príbehu našla a stotožnila sa s hrdinkou. O to ťažšie to bude mať mladá Breslin, jej predchodkyňa totiž hrala skvele a film vyvoláva vo väčšine divákov silný spomienkový sentiment.

Už to skúšali

Nápad obnoviť slávu Hriešneho tanca nie je nový. V roku 2004 sa dostala do kín snímka Hriešny tanec 2: Havanské noci, ktorej tvorcovia zasadili príbeh na Kubu. Príbeh však príliš nezaujal. Nakrútiť remake Hriešneho tanca sa producenti pokúšali už v roku 2011, no napokon projekt zastavili. Hlavnú úlohu mala hrať krásna Cheryl Cole a štáb mal skúsenosti so slávnym seriálom i s filmom High School Musical, no napokon sa nič nedialo.

Keď potom Jennifer Grey vyhrala populárnu televíznu tanečnú šou, spomínalo sa, že v obnovenom Hriešnom tanci by mohla byť aj ona, a scenáristi mali vymyslieť rolu, ktorá by sa jej hodila a ktorá by zároveň neodpútavala divákov od novej verzie príbehu. Pôvodná scenáristka Eleanor Bergstein teraz pracuje na novom texte, do ktorého sa snaží dať aktualizačné momenty zo súčasnosti. Slovník súčasnej cieľovky je totiž celkom iný ako tej spred takmer tridsať rokov.

Malá Miss Sunshine

Abigailiným partnerom v remaku, a teda nasledovníkom Patricka Swayzeho, by mal byť Ryan Gosling, ktorý tak bude čeliť dvojnásobnej vlne odporcov remakov. Mal by sa totiž objaviť aj v novej verzii takisto kultového Blade Runnera, v role, ktorá sa neodmysliteľne spája s Harrisonom Fordom.

Abigail Breslin nemá s kamerou problém, veď už ako trojročná hrávala v reklame. Pritom herecké gény nezdedila. Jej rodičia totiž pochádzajú z komunity suchých počítačových odborníkov. Napriek tomu, keď mala desať rokov, nominovali ju na Oscara. Ak ste videli Malú Miss Sunshine, ktorej dedko vymyslí šokujúci program do detskej súťaže krásy, viete, že zaslúžene. Jej postavu si musíte zamilovať. Preto odporúčame najskôr si pozrieť túto nekonvenčnú rodinnú komédiu a potom uveríte Abigail, že jej Baby bude dobrá.

Autor: ŠARM/ Katarína WAGNEROVÁ

video

 


 

 

 
Remake filmu Hriešny tanec: Ktorá herečka si zahrá legendárnu postavu Baby?
ŠARM/ Katarína WAGNEROVÁ