Tip redakcii
 

Spice Girls hlásia comeback: Kvôli čomu navštevujú dievčatá psychológa?

Návrat slávnych Spice Girls je vraj na spadnutie. V prípravách na veľkú udalosť má speváčkam pomáhať aj odborník.

14. januára 2016, 00:00
Pri návrate by si každá zo speváčok prilepšila o slušný balík peňazí.

Pri návrate by si každá zo speváčok prilepšila o slušný balík peňazí.

Autor: Profimedia.sk

Od chvíle, keď manažér Simon Fuller prostredníctvom inzerátu, na ktorý sa mu ozvali stovky dievčat, zlepil mozaiku tvárí a hlasov a nazval ich Spice Girls, ubehli dve desaťročia. Spajsky boli hudobnou i módnou revolúciou, každé mladé dievča sa s nimi mohlo stotožniť, pretože pätica speváčok v sebe ukrývala kúsok každej ženskej vlastnosti.

Foto: Profimedia.sk

V kapele bola flegmatička, rebelka, netýkavka, romantická princezná i športovkyňa. Aj dnes, keď sa ozve ich prvý hit Wannabe na nejakej diskotéke, skáču tridsiatničky ako odušu. Prvého singla sa na celom svete predalo viac ako sto miliónov kusov. Po úspechoch, koncertovaniach po celom svete a filme napokon Geri Haliwell kapelu opustila a spajsky to chvíľku ťahali vo štvorici.

Potom mali pauzu a v roku 2007 sa vydali na svetové turné, ktoré im výrazne obohatilo bankové kontá. Nakoniec sa však rozhodli celý kolotoč nadobro rozpustiť. Keď vystúpili na londýnskej olympiáde, fanúšikovia odpadávali od nadšenia. V spoločnom spievaní však nepokračovali. Správa pre čakajúcich – už onedlho to vraj opäť zlepia dokopy.

Neúspešné sólistky

Návrat Spice Girls by bol zaujímavý marketingový ťah, v množstve chlapčenských kapiel totiž chýba silný ženský skupinový element. Spice Girls sa svojho času rozišli preto, že dievčatá sa cítili silné na sólovú kariéru, tá však žiadnej z nich príliš nevyšla. Najznámejšia je Victoria, ktorá je populárna skôr ako manželka bývalého úspešného futbalistu, anorektická matka a módna ikona, ktorá sa za nič na svete neusmeje. Geri Haliwell sa zasa stará o dcérku a píše rozprávkové knižky, Mel B je takisto matkou a k tomu sa ešte súdi s Eddiem Murphym, ktorý je otcom jej dieťaťa.

A Mel C? Tá má dokonca priamy kontakt so Slovenskom! Vlani totiž nahrala dueto so spevákom Petrom Arristonom, ktorému dokonca do Prahy prišla pokrstiť album! Prezradila, že s niektorými z dievčat je v kontakte a možno sa dočkáme prekvapenia...

So spevom to asi najďalej dotiahla Emma Bunton, bola aj v porote American Idol a X-Factora, jej albumy však zďaleka nie sú taký artikel, ako boli platne slávnej skupiny, ktorej bola súčasťou. V britskej tlači sa dokonca začalo čoraz častejšie písať o pôvodnej členke Spice Girls Lianne Morgan, ktorú tesne pred štartom veľkej kariéry napokon v skupine nahradila práve športovkyňa Mel C.

Lianne totiž diagnostikovali zvláštnu neurologickú poruchu, pre ktorú prestáva artikulovať a rozprávať. Polemiky o koncerte na podporu ľudí trpiacich touto chorobou, kde by sa mala zjaviť aj pätica slávnych speváčok, sú preto takisto namieste. A neboli by to Briti, ktorí by si z úvah o návrate Spice Girls nespravili biznis spojený so zábavou. Čas návratu Spice Girls totiž môžete odhadnúť na deň presne v stávkových kanceláriách.

Príjemná reklama

Malý fanúšikovský test prebehol už v čase Vianoc na sociálnych sieťach, kde patrilo k najsledovanejším videám to vtipné so spajskami, ktoré nakupujú v obchodnom dome a robia všetko pre to, aby sa nestretli so svojimi bývalými kamarátkami z kapely. Keď vidia jedna druhú, ukrývajú sa za vešiak so šatami či pod pokladnicou. Pred pár rokmi to tak bolo aj v reálnom živote, dnes už speváčky zvládnu spoločné akcie. Tou veľkou bola napríklad narodeninová oslava štyridsiatky Davida Beckhama.

Do marockého Marrákeša prišla okrem Mel B celá kapela! Prípravy na comeback sú vraj v plnom prúde, ale stále prísne tajné. Tvrdí sa, že Spice Girls si najali psychológa a chodia na spoločné meditácie, pri ktorých by sa mali zbaviť akejkoľvek psychickej záťaže z návratu.

Terapeut im vraj dokonca radí, ako bojovať proti paranoji medzi sebou, aby si dievčatá navzájom nezávideli svoj úspech a odlišnú dávku popularity. To bol vraj veľký problém v čase ich najväčšej slávy. Už len dohodnúť sa na spoločnej fotografii, ktorú by odsúhlasili všetky, bola vraj neriešiteľná úloha. Motivačným faktorom by mohla byť finančná ponuka za návrat – každá zo Spice Girls by mala zarobiť desať miliónov libier.

Autor: ŠARM/ Katarína WAGNEROVÁ

video

 


 

 

Vaše diétne tipy

Prekonajte jarnú únavu sorbetom z púpavy: Pripraviť túto ľadovú delikatesu nie je zložité

Púpavový sorbet je chutný a zdravý a práve teraz je ideály čas na jeho prípravu....
 

Aj päťdesiatnička môže zostať štíhla. Prestaňte sa vyhovárať na vek a spomalený metabolizmus!

To, že päťdesiatničky priberajú, má inú príčinu. Stačí robiť TOTO a matróna...
 

FOTO: Aj Dominika Mirgová sa už môže pýšiť sexi fotkami. Schudla 8 kíl, ale so slzami

Dominika Mirgová (27) schudla za tri mesiace na svoju vysnívanú hmotnosť....
 

AJ Beyoncé sa odľahčuje. V rámci diéty speváčka predstavila nový HIT NA CHUDNUTIE

Slávna speváčka propaguje vegánstvo. Ponúka návod, ako si naň zvyknúť....
 

ZÁZRAČNÝCH 40 dní: TOTO sa stane, keď prestanete jesť mäso, sladkosti, fajčiť a piť alkohol

Aj vy začínate s pôstom? Odborník na výživu MUDr. Igor Bukovský má na to jasný...
 
 
Spice Girls hlásia comeback: Kvôli čomu navštevujú dievčatá psychológa?
ŠARM/ Katarína WAGNEROVÁ