Tip redakcii
 

Ste ako ona? Hľadáme dvojníčku Simony Krainovej. Ukážte sa nám!

Simona Krainová (43) sa vysmieva svojim kritikom aj filmárskym honorárom.

07. marca 2016, 00:00
Topmodelka tvrdí, že sa na seba vo filme nedokáže pozerať, ale  fotografie, to je jej šálka kávy.

Topmodelka tvrdí, že sa na seba vo filme nedokáže pozerať, ale fotografie, to je jej šálka kávy.

Autor: Michal Šebeňa

Česká top modelka sa opäť postavila pred kameru a ani tentoraz sa jej účinkovanie nezaobišlo bez kritiky. Sebavedomá Simona má pre svojich neprajníkov jasný odkaz. Po úspešnom filme Vybíjaná, kde hrala hlavnú postavu, neodmietla ponuku na filmovačku v snímke Dvojníci, ktorá bude mať zakrátko premiéru aj na Slovensku. Hoci nejde o ústrednú rolu, modelka je na obraze pomerne často. Samu seba neradí medzi profesionálov a pozná svoje nedostatky, ale zdravej sebaistote by sa od nej mohli učiť viaceré dámy.

„Mám rada nové výzvy. Viem, že to neviem dobre, ale to je fajn, pretože keď má človek pocit, že všetko vie na výbornú vo svojej profesii, začnete sa nudiť. Takže je prirodzené, že sa obzeráte aj po iných možnostiach. Preto, že čo sa týka môjho herectva, som stále terčom kritiky zamindrákovaných ľudí, ktorí v živote nič nedokázali, som si povedala, že aj túto výzvu prijmem. Predsa, keby som bola naozaj taká zlá, nikto by ma do filmu neťahal. Mojím zadosťučinením je aj to, že som odmietla niekoľko ponúk do seriálov, kde išlo naozaj o veľké postavy,“ spokojne konštatuje Simona.

Smiešne peniaze

Modelka uisťuje, že vidina zárobkov za jej účinkovaním pred kamerou rozhodne nie je. To by bol skôr zlý vtip. „Keby som sa mala venovať filmovaniu preto, aby som zbohatla – to sa v českej kinematografii ani nedá. Viem, aké honoráre dostávajú prvoligoví herci. Keď si to porovnám s honorármi prvoligovej modelky a mala by som sa rozhodnúť na základe toho, tak by som sa tomu musela nahlas zasmiať. Tým som chcela povedať, že naozaj to robím, pretože ma to baví. Je to úplne iná scéna, na ktorú som zvyknutá v módnej brandži,“ tvrdí otvorene blondínka, no zároveň priznáva, že ako na herečku sa na seba nemôže pozerať.

Foto: Emil Vaško

„Chcem hrať, ale fakt sa neviem na seba pozerať. Irituje ma to. Vždy poviem sestre, nech si to pozrie a povie mi, čo si o tom myslí. Už dvakrát som sedela za počítačom, že si pustím Dvojníkov, ktorých máme doma na cédečku, ale mala som úplne spotené ruky a radšej som to vzdala,“ smeje sa Simona. Na druhej strane, pohľad na seba ako na modelku zvláda bez problémov. „Na svoje fotky sa viem pozerať aj zhodnotiť, ktoré sú dobré, ale vo filme sa človek vidí inak. Mám pocit, že pozerám na cudzieho človeka,“ vysvetľuje dvojnásobná mama.

Kolotočiarka

Simone tentoraz prischla úloha barmanky, ktorá vraj nemala oplývať zvlášť dobrým vkusom. „Som taká kolotočiarka, ale srdečná. V skutočnosti však mám v krvi minimalizmus a nie prvoplánovú vyzývavosť. Podľa mňa žena má sexepíl niekde inde než vo výstrihu. No a keď mi na kostýmovej skúške ukazovali všetky tie sieťkované tričká a podobne, ktoré som na sebe mala mať, tak som mala chuť vracať. Potom som presvedčila kostymérku, aby sme zvolili ten najdecentnejší variant, ale aj tak mám pocit, že vyzerám ako diskoguľa. No patrí to k tomu, pretože moja postava je dievča z dediny, ktoré nalieva chlapcom na diskotéke, takže adekvátne tomu musí byť aj oblečená,“ prezrádza modelka, ktorá mala na pľaci svoju vlastnú vizážistku.

Režisér od Simony nechcel žiadne chúlostivé scény a pri tejto téme jej napadlo, že vlastne to ešte žiadny režisér od nej nevyžadoval. „Celkom ma to prekvapuje,“ konštatuje s úsmevom. V Dvojníkoch však príde scéna s bozkávaním, ktorá vraj mala byť vášnivá, a museli ju opakovať asi dvadsaťkrát. Ako modelka zvládla výstrihy a náruživé scény, uvidíte sami.

Hľadáme Simoninu dvojníčku

Myslíte si, že sa podobáte na krásnu modelku? Pošlite nám svoju fotografiu na adresu sarm@7plus.sk do 10. 3. 2016, najlepšia dvojníčka získa od nás prekvapenie a lístky do kina. Samotná modelka zatiaľ svoj dokonalý klon nestretla. „Keby som niekoho takého našla, určite by som ho zverejnila: páčilo by sa mi nájsť niekoho, kto by za mňa mohol niekam zaskočiť,“ smeje sa Simona a dodáva: „Ale určite existuje žena, ktorá sa na mňa podobá. Napríklad Linda Bartošová, ktorá hrala moje mladšie ja vo Vybíjanej. Povahovo je inde, je skôr pokojnejšia a introvertka, zatiaľ čo ja som trošku divočina, neviem sa správať. Myslím, že spoločné črty máme.“

 

Autor: ŠARM/ Martina KORBAŠOVÁ

video

 


 

 

 
Ste ako ona? Hľadáme dvojníčku Simony Krainovej. Ukážte sa nám!
ŠARM/ Martina KORBAŠOVÁ